تحلیل ارز دیجیتال ۲۲ فروردین

  • 22 فروردین 1401
  • بروزرسانی:
  • 8 دقیقه
  • 468 نفر


ارز دیجیتال بیت کوین (BTC) از بالاترین قیمت ۴۷۲۰۰ دلار در ۵ آوریل به ۴۲۱۰۷ دلار در ۸ آوریل سقوط کرد که نشان دهنده فروش احتمالی معامله گران کوتاه مدت است که ممکن است ترجیح داده باشند سود خود را قفل کنند. با این حال، عملکرد قیمت همچنان در یک محدوده محدود در طول آخر هفته گیر کرده است، که نشان می دهد عرضه و تقاضا در تعادل هستند.

اگرچه شاخص ترس و طمع کریپتو در منطقه ترس قرار دارد، نهنگ‌های بیت‌کوین در صرافی بیت‌فینکس بی‌قرار ماندند و به خرید BTC ادامه دادند.

به اندازه کافی جالب توجه است که یک سرمایه گذار بزرگ به خرید روزانه ۱ میلیون دلار بیت کوین بدون تلاش برای زمان بندی بازار، با استفاده از استراتژی میانگین گیری هزینه دلار ادامه داد.

نهنگ دیگری که از این شیب برای افزودن بیت کوین بیشتر به ذخایر موجود خود استفاده کرد Terra بود. این هفته، کیف پول مرتبط با بنیاد گارد لونا ۴۱۳۰ بیت کوین اضافه کرد و مجموع دارایی آن را به ۳۹۸۹۷.۹۸ بیت کوین رساند.

ارز دیجیتال BTC/USDT

بیت کوین در ۷ آوریل از حمایت ۴۲,۵۹۴ دلار عقب نشینی کرد، اما گاوها نتوانستند مانع را در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) 43,922 دلار در ۸ آوریل برطرف کنند. پشتیبانی ۴۲۵۹۴ دلاری

یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها در حال تلاش برای دفاع از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) 42620 دلار هستند. اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ۴۳۹۲۳ دلار فشار دهند و حفظ کنند، امکان اقدام محدود به محدوده در کوتاه مدت افزایش خواهد یافت. جفت BTC/Tether (USDT) ممکن است برای چند روز بین SMA 50 روزه و SMA 200 روزه ۴۸۲۱۹ دلاری در نوسان باشد.

در مقابل، یک جهش ضعیف از SMA 50 روزه نشان دهنده عدم خرید تهاجمی در سطوح فعلی است. خرس‌ها سپس سعی می‌کنند از این فرصت استفاده کنند و این جفت را به زیر SMA 50 روزه ببرند. اگر آنها موفق شوند، جفت می تواند به سطح روانی ۴۰۰۰۰ دلار سقوط کند و اگر این سطح نیز شکست بخورد، توقف بعدی ممکن است خط حمایت کانال صعودی باشد.

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که بازگشت حمایت ۴۲۵۹۴ دلاری در ۲۰-EMA شکست خورده است. این نشان دهنده فروش توسط خرس ها در سطوح بالاتر است.

۲۰-EMA در حالی که شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه منفی قرار دارد، شیب پایینی دارد که نشان دهنده مزیتی برای فروشندگان است.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۴۲۰۰۰ دلار برسد، فروش می تواند تشدید شود. سپس این جفت ممکن است به ۴۰۰۰۰ دلار کاهش یابد، جایی که خریداران ممکن است دوباره تلاش کنند تا این کاهش را متوقف کنند.

از طرف دیگر، شکستن و بسته شدن بالاتر از ۲۰-EMA می تواند درها را برای بازیابی احتمالی ۵۰-SMA باز کند. گاوها باید قیمت بالای ۴۵۴۰۰ دلار را فشار داده و حفظ کنند تا دست بالا را بدست آورند.

NEAR/USDT

Near Protocol (NEAR) به شدت از مقاومت سربار سفت در ۲۰ دلار در ۸ آوریل رد شد، و فتیله بلند روی کندل روز نشان می دهد که خرس ها به شدت از مقاومت بالای سر دفاع می کنند.

جفت NEAR/USDT می تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ۱۵ دلار کاهش یابد که می تواند به عنوان یک حمایت قوی عمل کند. اگر قیمت از این سطح بازگردد، نشان می دهد که گاوها همچنان به خرید با کاهش ادامه می دهند. سپس گاوها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا جفت را به بالاترین حد خود برسانند. افزایش میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI در محدوده مثبت، مزیتی را برای خریداران نشان می دهد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند، نشان می دهد که معامله گران ممکن است به شدت سود خود را رزرو کنند. این می تواند درها را برای کاهش احتمالی SMA 50 روزه ۱۲ دلاری باز کند.

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که قیمت بارها از زیر ۵۰-SMA جهش کرده است. این نشان می دهد که خریداران همچنان به انباشته شدن در کاهش قیمت ادامه می دهند. اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و به بالای ۲۰-EMA برسد، گاوها دوباره سعی خواهند کرد قیمت را به سمت ۲۰ دلار برسانند.

برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و زیر ۱۶ دلار باقی بماند، معامله گران کوتاه مدت ممکن است به سمت خروج هجوم ببرند. این می تواند جفت را به سمت ۱۴.۵۰ دلار بکشاند. اگر این سطح ترک خورد، نشان می‌دهد که خرس‌ها روی صندلی راننده برگشته‌اند.

FTT/USDT

توکن FTX (FTT) در ۲۴ مارس شکست و بالای ۴۹ دلار بسته شد، اما گاوها نتوانستند در طول آزمایش مجدد سطح را به حمایت تبدیل کنند. قیمت به زیر SMA 200 روزه ۴۷ دلار کاهش یافت و به SMA 50 روزه ۴۵ دلار رسید.

یک نکته مثبت جزئی این است که خریداران در حال تلاش برای دفاع از SMA 50 روزه هستند. اگر گاوها قیمت را به بالای SMA 200 روزه و مقاومت سربار در ۴۹ دلار برگردانند، خرید قوی در سطوح پایین‌تر را پیشنهاد می‌کند.

شتاب صعودی می تواند در یک شکست افزایش یابد و به بالای ۵۴ دلار بسته شود. سپس جفت FTT/USDT می تواند به هدف الگوی ۶۶ دلار برسد.

برعکس، اگر قیمت نتواند از SMA 200 روزه عبور کند، احتمال شکست به زیر خط روند صعودی مثلث افزایش می‌یابد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ممکن است به ۴۰ دلار و بعداً به ۳۷ دلار کاهش یابد.

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که این جفت در داخل یک الگوی کانال نزولی سقوط کرده است. اگرچه خرس ها قیمت را به زیر خط حمایت کانال کشاندند، اما نتوانستند سطوح پایین تر را حفظ کنند. این نشان می دهد که شکست زیر کانال ممکن است یک تله خرس بوده باشد.

اگر گاوها قیمت را به بالای ۲۰-EMA فشار دهند و حفظ کنند، این جفت می تواند تا ۵۰-SMA افزایش یابد. این سطح می تواند دوباره به عنوان یک مقاومت عمل کند، اما اگر گاوها بر آن غلبه کنند، توقف بعدی می تواند خط روند نزولی باشد. شکستن و بسته شدن بالای این مانع می تواند نشان دهنده تغییر احتمالی روند باشد.

اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر ۴۴ دلار سقوط کند، این دیدگاه مثبت باطل می شود.

ETC/USDT

اتریوم کلاسیک (ETC) با شکستن و بسته شدن بالای مقاومت سربار در ۳۸ دلار، یک الگوی کف دوگانه تشکیل داد. سپس قیمت در ۲۹ مارس به هدف الگوی ۵۲ دلار رسید، جایی که رزرو سود آغاز شد. این قیمت را به سطح شکست در ۳۸ دلار رساند.

خریداران سعی خواهند کرد تا سطح شکست را به ۳۸ دلار برسانند و به پشتیبانی تبدیل کنند. اگر آنها موفق شوند، تغییر در احساسات از فروش در رالی به خرید در کاهش نشان می دهد.

اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد یا از ۳۸ دلار بازگردد و به بالای ۴۵ دلار برسد، نشان می دهد که ممکن است اصلاح به پایان رسیده باشد. خریداران دوباره سعی خواهند کرد جفت ETC/USDT را به ۵۳ دلار برسانند. شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح، نشانه از سرگیری حرکت به سمت بالا خواهد بود.

اگر قیمت پایین تر ادامه یابد و به زیر SMA 50 روزه ۳۵ دلار سقوط کند، این دیدگاه مثبت باطل می شود.

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که این جفت با قدرت از سطح ۳۸ دلار بازگشته است، اما گاوها در تلاش برای حفظ قیمت بالای ۲۰-EMA هستند. این نشان می دهد که خرس ها در سطوح بالاتری می فروشند.

یک نکته مثبت جزئی این بوده است که گاوها از ۲۰-EMA زمین خود را رها نکرده اند. این امر احتمال شکستن بالاتر از این مقاومت را افزایش می دهد. اگر این اتفاق بیفتد، قیمت می تواند تا ۵۰-SMA افزایش یابد. شکست و بسته شدن بالاتر از این مقاومت می تواند درها را برای افزایش احتمالی تا ۴۸ دلار و سپس به ۵۳ دلار باز کند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت به زیر ۳۸ دلار برسد، فروش می تواند تشدید شود و جفت به ۳۲ دلار کاهش یابد.

XMR/USDT

مونرو (XMR) با شکستن و بسته شدن بالای خط روند نزولی، یک تغییر روند بالقوه را نشان داد. اگرچه خرس ها سعی کردند قیمت را به زیر خط روند نزولی برسانند، گاوها تسلیم نشدند.

خرس‌ها تلاش می‌کنند تا رالی را در مقاومت فوری ۲۳۹ دلار متوقف کنند، اما دم بلند روی کندل امروزی خرید در سطوح پایین‌تر را نشان می‌دهد. شیب متحرک نمایی ۲۰ روزه ۲۱۶ دلار و RSI در محدوده مثبت نشان دهنده مزیتی برای خریداران است.

اگر خریداران قیمت بالای ۲۳۹ دلار را حفظ کنند، XMR/USDT می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد و تا ۲۵۵ دلار افزایش یابد.

از سوی دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها به شدت از مقاومت بالای ۲۳۹ دلار دفاع می‌کنند. شکستن و بسته شدن به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه، اولین نشانه ای از تضعیف حرکت صعودی خواهد بود. سپس این جفت می تواند به SMA 50 روزه ۱۹۰ دلار کاهش یابد.

این جفت در چند روز گذشته در یک روند صعودی تدریجی بوده است. شکست گاوها در حفظ قیمت بالای ۲۳۹ دلار باعث شد که معامله گران کوتاه مدت سود رزرو کنند، اما خرس ها نتوانستند این جفت را به زیر ۲۰-EMA بکشند. این نشان دهنده خرید قوی در سطوح پایین تر است.

اگر خریداران راندند و قیمت را بالای ۲۳۹ دلار حفظ کنند، ممکن است روند صعودی تسریع شود. از طرف دیگر، اگر قیمت یک بار دیگر از ۲۳۹ دلار کاهش یابد، ممکن است جفت به ۲۰۹ دلار کاهش یابد و برای چند روز در محدوده بین این دو سطح باقی بماند.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط