تحلیل ارز دیجیتال ۲۰ فروردین

  • 20 فروردین 1401
  • بروزرسانی:
  • 9 دقیقه
  • 567 نفر


بیت‌کوین (BTC) و اکثر ارز دیجیتال های اصلی تلاش می‌کنند تا از سطوح پشتیبانی فوری دفاع کنند، که نشان می‌دهد افراد یک فرصت را احساس می‌کنند و به دنبال کنترل عمل قیمت هستند.

به نظر نمی رسد اقدام کوتاه مدت قیمت، گاوهای بلندمدت بیت کوین را که انتظار بازگشتی عظیم در چند سال آینده دارند، نگران کند. در حالی که در کنفرانس بیت کوین ۲۰۲۲ در میامی صحبت می کرد، کتی وود، مدیرعامل ARK Invest، هدف قیمت بیت کوین ۱ میلیون دلاری خود تا سال ۲۰۳۰ را تکرار کرد.

در همین حال، ریکاردو سالیناس میلیاردر مخابراتی در طول کنفرانس گفت که سهام بیت کوین و بیت کوین ۶۰ درصد از سبد سرمایه گذاری نقدی او را تشکیل می دهند. این افزایش قابل توجهی نسبت به قرار گرفتن در معرض بیت کوین او در سال ۲۰۲۰ است که تنها ۱۰ درصد از دارایی های نقدی او را تشکیل می داد.

بیت کوین می تواند در کوتاه مدت به دلیل قدرت دلار آمریکا تحت فشار باقی بماند. افزایش نرخ ها و کاهش ترازنامه، شاخص دلار آمریکا (DXY) را برای اولین بار از می ۲۰۲۰ به بالای ۱۰۰ رسانده است.

آیا بیت کوین می تواند به زیر سطوح حمایتی بحرانی برسد یا خریداران بهبودی قوی خواهند داشت؟ بیایید نمودارهای ۱۰ ارز دیجیتال برتر را مطالعه کنیم تا متوجه شویم.

ارز دیجیتال BTC/USDT

بیت کوین در ۷ آوریل به سطح حمایت بحرانی ۴۲۵۹۴ دلار سقوط کرد، اما یک نشانه مثبت این است که گاوها این سطح را حفظ کردند. دم بلند در شمعدان ۸ آوریل نشان می دهد که گاو نر همچنان با قدرت از سطح دفاع می کند.

میانگین های متحرک صاف شده اند و شاخص قدرت نسبی (RSI) نزدیک به نقطه میانی است که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.

گاوها اکنون سعی خواهند کرد قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) (44,314 دلار) و مقاومت سربار بحرانی در ۴۵,۴۰۰ دلار برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت BTC/USDT می تواند میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه (SMA) (48220 دلار) را به چالش بکشد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه یا ۴۵۴۰۰ دلار کاهش یابد، نشان می دهد که خرس ها در هر افزایشی در حال فروش هستند. خرس‌ها سپس سعی می‌کنند این جفت را به زیر SMA 50 روزه (۴۱۷۸۹ دلار) بکشند. اگر آنها موفق شوند، کاهش می تواند به خط حمایت از کانال صعودی گسترش یابد.

ETH/USDT

اتر (ETH) در ۶ آوریل به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۲۲۴ دلار) رسید، اما خرس ها نتوانستند سطوح پایین تر را حفظ کنند. گاوها این افت را خریدند و قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه رساندند که نشان دهنده تقاضای قوی در سطوح پایین تر است.

اگر خریداران قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نگه دارند، جفت ETH/USDT می تواند دوباره تا SMA 200 روزه (۳۴۸۷ دلار) افزایش یابد. شکستن و بسته شدن بالاتر از این مقاومت نشان دهنده شروع یک روند صعودی جدید است. سپس این جفت می تواند تا ۴۱۵۰ دلار افزایش یابد.

از طرف دیگر، اگر گاوها نتوانند قیمت را به بالای SMA 200 روزه برسانند، نشان می‌دهد که خرس‌ها در سطوح بالاتر جایگاه خود را حفظ کرده‌اند. سپس این جفت می تواند برای چند روز بین SMA 200 روزه و EMA 20 روزه در نوسان باشد.

شکستن و بسته شدن به زیر ۳۱۰۰ دلار می تواند درها را برای افت احتمالی SMA 50 روزه (۲۹۱۵ دلار) باز کند.

BNB/USDT

BNB در ۴ آوریل زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۲۵ دلار) شکست و بسته شد، اما سطوح پایین تر باعث خرید قوی گاوها شد. قیمت به شدت افزایش یافت و در ۷ آوریل از مقاومت بالای ۴۴۵ دلار عبور کرد، اما فتیله بلند شمعدان روز نشان می دهد که خرس ها در رالی ها فروش می کنند.

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برود، احتمال افت به SMA 50 روزه (۳۹۹ دلار) افزایش می یابد. میانگین های متحرک صاف و RSI نزدیک به نقطه میانی نشان می دهد که حرکت صعودی ضعیف شده است. یک وقفه زیر SMA 50 روزه، محدوده بزرگی بین ۳۵۰ تا ۴۴۵ دلار را وارد بازی خواهد کرد.

از سوی دیگر، اگر قیمت از SMA 50 روزه بازگردد، گاوها دوباره تلاش خواهند کرد جفت BNB/USDT را به سمت SMA 200 روزه (۴۶۸ دلار) سوق دهند. سپس این جفت می تواند برای چند روز بین این دو میانگین متحرک معامله کند.

SOL/USDT

گاوها نزول را در متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۱۴ دلار) در ۶ آوریل متوقف کردند، اما نتوانستند سولانا (SOL) را به بالای مقاومت بالای ۱۲۲ دلار برگردانند. این نشان می دهد که خرس ها در سطوح بالاتر فعال هستند.

اگر قیمت پایین تر ادامه یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، توقف بعدی می تواند ۱۰۶ دلار باشد. اگر این سطح نیز حفظ نشود، جفت SOL/USDT ممکن است به SMA 50 روزه (۹۷ دلار) کاهش یابد. چنین حرکتی نشان می دهد که این جفت ممکن است برای چند روز در محدوده ۸۱ تا ۱۲۲ دلار باقی بماند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و به بالای ۱۲۲ دلار برسد، گاوها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا بر سد SMA 200 روزه (۱۴۹ دلار) غلبه کنند.

XRP/USDT

ریپل (XRP) در ۶ آوریل به زیر SMA 50 روزه (۰.۷۸ دلار) شکست و بسته شد، که نشان می دهد خرس ها در حال بازگشت هستند. گاوها سعی کردند قیمت را به بالای SMA 50 روزه برگردانند، اما خرس ها حاضر به تسلیم شدن نیستند.

متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۸۱ دلار) شروع به کاهش کرده است و RSI در محدوده منفی قرار دارد که نشان دهنده مزیتی برای فروشندگان است. اگر قیمت زیر SMA 50 روزه باقی بماند، خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا با کشیدن جفت XRP/USDT به زیر ۰.۷۵ دلار، افت را افزایش دهند. اگر این کار را انجام دهند، توقف بعدی می تواند ۰.۷۰ دلار باشد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، گاوها سعی خواهند کرد این جفت را به SMA 200 روزه (۰.۸۸ دلار) برسانند.

ADA/USDT

Cardano (ADA) در ۶ آوریل زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۰۸ دلار) شکست و بسته شد.

اگر قیمت نتواند به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد و حفظ شود، خرس ها تلاش خواهند کرد جفت ADA/USDT را به زیر SMA 50 روزه (۰.۹۶ دلار) برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت می تواند به حمایت قوی در ۰.۷۴ دلار کاهش یابد.

از طرف دیگر، اگر قیمت افزایش یابد و بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه باقی بماند، گاوها تلاش خواهند کرد تا مانع بالای ۱.۲۶ دلار را برطرف کنند. چنین حرکتی یک الگوی جام و دسته را تکمیل می کند و شروع یک روند صعودی جدید احتمالی را نشان می دهد. این جفت می تواند ابتدا تا SMA 200 روزه (۱.۴۵ دلار) و سپس تا ۱.۶۰ دلار افزایش یابد.

LUNA/USDT

توکن LUNA Terra در یک روند صعودی اصلاح می شود. قیمت تلاش کرد تا از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۰۲ دلار) بازگردد، اما خرس‌ها به فروش خود در سطوح بالاتر ادامه می‌دهند. این باعث شد که قیمت در ۸ آوریل به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد.

صاف شدن متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI نزدیک به نقطه میانی نشان می دهد که گاوها در حال از دست دادن قدرت خود هستند. اگر قیمت کمتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه باقی بماند، فروش می تواند شتاب بگیرد و جفت LUNA/USDT می تواند به SMA 50 روزه (۸۸ دلار) کاهش یابد. انتظار می رود گاوها از این سطح دفاع کنند اما اگر در تلاش خود شکست بخورند، توقف بعدی می تواند ۸۲ دلار باشد.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بالاتر برود، نشان می‌دهد که گاوها همچنان به خرید خود ادامه می‌دهند. سپس این جفت ارز دوباره تلاش خواهد کرد تا از بالاترین سطح تاریخ ۱۱۹ دلار عبور کند و روند صعودی را از سر بگیرد.

AVAX/USDT

آوالانچ (AVAX) در ۶ آوریل به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۸۹ دلار) و میانگین متحرک متحرک ۲۰۰ روزه (۸۴ دلار) سقوط کرد، اما گاوها با موفقیت از SMA 50 روزه (۸۲ دلار) دفاع کردند. این نشان می دهد که معامله گران به انباشته شدن در کاهش ادامه می دهند.

خریداران اکنون سعی خواهند کرد تا قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نگه دارند. اگر آنها موفق شوند، جفت AVAX/USDT می تواند تا سطح مقاومت سربار ۹۹ دلار افزایش یابد. این سطح مهمی است که باید به آن توجه داشت، زیرا شکستن و بسته شدن در بالای آن می‌تواند درها را برای افزایش احتمالی به ۱۱۷ دلار و نزدیک به ۱۲۷ دلار باز کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت سربار کاهش یابد و به زیر SMA 50 روزه برسد، جفت می‌تواند تا سطح حمایت قوی در ۶۵ دلار سقوط کند. میانگین متحرک مسطح و RSI نزدیک به نقطه میانی مزیت واضحی برای گاوها و خرس ها ایجاد نمی کند.

DOT/USDT

پس از بازگشت شدید از ۲۳ دلار، Polkadot (DOT) در حال حاضر تلاش می کند بالاتر از SMA 50 روزه (۱۹ دلار) بماند. اگر خریداران قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۱ دلار) برسانند، احتمال تست مجدد مقاومت سربار وجود دارد.

میانگین‌های متحرک صاف و RSI درست زیر نقطه میانی، در کوتاه‌مدت یک عمل محدود به محدوده ممکن را نشان می‌دهند. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک متحرک ۵۰ روزه سقوط کند، فروش می تواند تشدید شود و جفت ارز DOT/USDT به حمایت قوی در ۱۶ دلار کاهش می یابد.

گاوها باید مانع از ۲۳ دلار را برطرف کنند تا نشان دهند شروع یک روند صعودی جدید بالقوه است. بسته شدن بیش از ۲۳ دلار می تواند مسیر را برای یک حرکت صعودی احتمالی به SMA 200 روزه (۲۹ دلار) باز کند.

DOGE/USDT

Dogecoin (DOGE) به شدت از مقاومت سربار در ۰.۱۷ دلار در ۶ آوریل سقوط کرد، اما یک نشانه مثبت این است که گاوها حمایت را در متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۱۴ دلار) حفظ کردند.

متحرک نمایی ۲۰ روزه به تدریج به روند صعودی خود ادامه می دهد و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان دهنده یک مزیت جزئی برای خریداران است. گاوها بار دیگر تلاش خواهند کرد تا جفت DOGE/USDT را به بالای SMA 200 روزه (۰.۱۸ دلار) برسانند. اگر آنها موفق شوند، این جفت می تواند یک حرکت صعودی را تا ۰.۲۲ دلار آغاز کند.

برعکس، یک جهش سطحی نشان دهنده تقاضای ضعیف است. خرس‌ها سپس سعی می‌کنند قیمت را به زیر میانگین‌های متحرک کاهش دهند و حمایت قوی را در ۰.۱۰ دلار به چالش بکشند.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط