تحلیل ارز دیجیتال ۱۵ فروردین

  • 15 فروردین 1401
  • بروزرسانی:
  • 8 دقیقه
  • 518 نفر


ارز دیجیتال بیت‌کوین (BTC) در تلاش است تا بالاتر از نزدیک‌ترین سطح حمایت خود باقی بماند و معامله‌گران منتظرند ببینند آیا قیمت می‌تواند قوی باقی بماند و برای دومین هفته متوالی بالاتر از قیمت باز سالانه ۲۰۲۲ در ۴۶۲۰۰ دلار بسته شود.

به گفته سام استووال، استراتژیست ارشد سرمایه گذاری در CFRA، آوریل از نظر تاریخی بهترین ماه سال برای S&P 500 بوده است. اگر تاریخ تکرار شود و همبستگی نزدیک بین بازارهای سهام ایالات متحده و بیت کوین ادامه یابد، می تواند در کوتاه مدت نوید خوبی برای بازارهای کریپتو باشد.

یکی دیگر از تقویت‌کننده‌های احساسات می‌تواند این باشد که نوزده میلیون بیت‌کوین در تاریخ ۱ آوریل وارد گردش شد. برای ۲ میلیون بیت‌کوین باقی‌مانده، بازارهای کریپتو باید برای مدت طولانی منتظر بمانند زیرا انتظار می‌رود آخرین بیت‌کوین تا سال ۲۱۴۰ استخراج شود. این می‌تواند تمرکز را تغییر دهد. در مورد اینکه چگونه تنها مقدار کمی بیت کوین برای استخراج باقی می ماند و تقاضای رو به رشد آن می تواند منجر به کمبود و افزایش قیمت ها شود.

آیا بیت کوین می تواند بالاتر از حمایت حیاتی خود باقی بماند و در صورت وجود، آلت کوین ها افزایش خواهند یافت؟ بیایید نمودارهای ۵ ارز دیجیتال برتر را که ممکن است در کوتاه مدت بهبودی آنها را افزایش دهند، مطالعه کنیم.

ارز دیجیتال BTC/USDT

بیت کوین شاهد کشمکش سختی بین گاوها و خرس ها در نزدیکی سطح مهم ۴۵۴۰۰ دلار است. خرس ها سعی کردند قیمت را پایین تر از این سطح بکشند و حفظ کنند، اما گاوها موضع خود را حفظ کردند. این نشان می‌دهد که گاوها در تلاش هستند تا سطح را به حالت پشتیبانی برگردانند.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) 44333 دلاری و شاخص قدرت نسبی (RSI) در قلمرو مثبت نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت صعود است. سطح بحرانی برای تماشای صعودی میانگین متحرک ۲۰۰ روزه (SMA) 48276 دلار است.

اگر گاوها قیمت را به بالای این مانع برسانند، جفت BTC/USDT احتمالاً شتاب بیشتری خواهد گرفت. رالی ممکن است با مقاومت جزئی در سطح روانی در ۵۰۰۰۰ دلار مواجه شود، اما در صورت عبور از این سطح، توقف بعدی می تواند ۵۲۰۰۰ دلار باشد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت سربار کاهش یابد، خرس‌ها دوباره سعی خواهند کرد این جفت ارز را به زیر ۴۵۴۰۰ دلار و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بکشند. اگر این اتفاق بیفتد، این جفت ممکن است به SMA 50 روزه ۴۱۶۱۵ دلار کاهش یابد.

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که قیمت از زمان برخورد به خط مقاومت کانال صعودی در حال اصلاح است. تلاش‌های بازیابی گاوها با مقاومت سختی در خط روند نزولی مواجه است. اگر گاوها قیمت را به بالای خط روند نزولی فشار دهند و حفظ کنند، جفت می تواند تا خط مقاومت کانال افزایش یابد.

شکستن و بسته شدن بالای کانال می تواند نشانه از سرگیری روند صعودی باشد. از طرف دیگر، اگر قیمت از خط روند نزولی کاهش یابد، خرس‌ها تلاش خواهند کرد جفت را به ۴۴۰۰۰ دلار کاهش دهند. اگر این سطح شکسته شود، کاهش ممکن است به ۴۲۵۹۴ دلار برسد.

VET/USDT

VeChain (VET) در ۲۷ مارس بالاتر از مقاومت سربار در ۰.۰۷ دلار افزایش یافت، اما خرس‌ها بهبود را در SMA 200 روزه ۰.۰۹ دلار متوقف کردند. یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها اجازه نداده اند قیمت به زیر سطح شکست در ۰.۰۷ دلار کاهش یابد.

اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، گاوها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا مانع سربار را در SMA 200 روزه برطرف کنند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، تغییر احتمالی در روند را نشان می دهد. سپس جفت VET/USDT می تواند تا ۰.۱۰ دلار و بعداً تا ۰.۱۳ دلار افزایش یابد.

افزایش متحرک نمایی ۲۰ روزه ۰.۰۶ دلار و RSI در محدوده مثبت نشان دهنده مزیتی برای خریداران است. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، این دیدگاه صعودی باطل می شود. چنین حرکتی می تواند جفت را به SMA 50 روزه ۰.۰۵ دلار بکشاند.

۲۰-EMA صاف شده است و RSI نزدیک به نقطه میانی نمودار ۴ ساعته است که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. اگر قیمت به بالای ۰.۰۸ دلار برسد، گاوها تلاش خواهند کرد این جفت را به بالای ۰.۰۹ دلار برسانند. اگر آنها این کار را انجام دهند، جفت می تواند حرکت صعودی خود را افزایش دهد.

در مقابل، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۵۰-SMA برسد، جفت می تواند تا سطح بحرانی ۰.۰۷ دلار سقوط کند. اگر گاوها این سطح را به حمایت برگردانند، جفت دوباره سعی خواهد کرد به بالای ۰.۰۹ دلار برسد. اگر پشتیبانی ۰.۰۷ دلار شکست بخورد، ممکن است خرس‌ها به بازی بازگردند.

THETA/USDT

تتا (THETA) در چند هفته گذشته بین ۲.۵۰ تا ۴.۴۰ دلار محدود شده است. گاوها تلاش کردند تا قیمت را بالاتر از مقاومت سربار فشار دهند اما شکست خوردند. این نشان می دهد که خرس ها به دفاع تهاجمی از سطح ادامه می دهند.

اگر قیمت به زیر ۳.۸۰ دلار نرسد، نشان می دهد که معامله گران با عجله موقعیت خود را نمی بندند زیرا انتظار دارند روند صعودی ادامه یابد. شیب متحرک نمایی ۲۰ روزه ۳.۵۴ دلار و RSI نزدیک به منطقه اشباع خرید نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت صعود است.

اگر خریداران قیمت را به بالای منطقه سربار بین ۴.۴۰ دلار و میانگین متحرک ۲۰۰ روزه ۴.۷۷ دلار برسانند، نشانه شروع یک روند صعودی احتمالی خواهد بود. سپس جفت THETA/USDT می تواند شتاب بیشتری بگیرد و تا ۶.۰۰ دلار افزایش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، توقف بعدی می تواند SMA 50 روزه ۳.۱۷ دلاری باشد. چنین حرکتی نشان می دهد که این جفت ممکن است برای چند روز دیگر محدود به محدوده باقی بماند.

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که خرس‌ها بارها تلاش گاوها را برای بالا بردن قیمت به بالای مقاومت سربار در ۴.۴۰ دلار خنثی کرده‌اند. ۲۰-EMA مسطح شده است و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.

اگر قیمت به زیر ۵۰-SMA سقوط کند، مزیت کوتاه مدت می تواند به نفع فروشندگان متمایل شود. سپس قیمت می تواند به ۳.۵۰ دلار کاهش یابد. از سوی دیگر، اگر قیمت شکسته شود و بالاتر از مقاومت سربار باقی بماند، گاوها برتری خواهند داشت.

RUNE/USDT

THORChain (RUNE) چندین ماه است که در یک الگوی مثلث نزولی بزرگ معامله می‌کند. رالی تند چند روز گذشته قیمت را به خط روند نزولی مثلث سوق داد، جایی که خرس‌ها در حال افزایش مقاومت هستند.

اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید، جفت RUNE/USDT می تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ۹.۷۵ دلار کاهش یابد. این سطح مهمی است که باید مراقب آن بود، زیرا اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بازگردد، نشان می دهد که احساسات مثبت باقی می ماند و معامله گران در حال خرید با کاهش هستند.

این ممکن است دورنمای شکست بالای خط روند نزولی را افزایش دهد. اگر این اتفاق بیفتد، تنظیم مثلث نزولی باطل می شود، که می تواند یک علامت صعودی باشد. این جفت ممکن است تا ۱۷ دلار افزایش یابد.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، این دیدگاه صعودی در کوتاه مدت نفی خواهد شد. این می تواند جفت را به SMA 200 روزه ۷.۸۸ دلار برساند.

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که این جفت با مقاومت قوی نزدیک به ۱۳ دلار مواجه است. یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها اجازه نداده اند قیمت پایین تر از ۱۱ دلار بماند. بنابراین، این یک سطح مهم برای مراقبت است.

اگر قیمت به زیر این حمایت سقوط کند، این جفت می تواند به حمایت اصلی بعدی در ۱۰ دلار سقوط کند. برعکس، اگر قیمت از ۱۱ دلار بازگردد، خریداران دوباره سعی خواهند کرد با بالا بردن این جفت از مقاومت سربار، روند صعودی را از سر بگیرند.

AAVE/USDT

Aave (AAVE) در ۲۹ مارس از خط روند نزولی خارج شد که نشان دهنده تغییر احتمالی روند است. خرس ها تلاش کردند تا بهبودی را در میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه ۲۲۶ دلاری متوقف کنند، اما گاوها نتوانستند قدرت زیادی را رها کنند.

خرید در ۱ آوریل از سر گرفته شد و جفت AAVE/USDT به بالای SMA 200 روزه رسید. اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه باقی بماند، نشانه شروع یک حرکت صعودی جدید خواهد بود.

اگر گاوها قیمت را به بالای ۲۶۲ دلار برسانند، ممکن است رالی تا سطح روانی ۳۰۰ دلار افزایش یابد. خرس ها ممکن است در این سطح مقاومت سختی داشته باشند، اما اگر گاوها بر این مانع غلبه کنند، حرکت صعودی می تواند به ۳۵۰ دلار برسد.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر SMA 200 روزه برسد، این دیدگاه صعودی در کوتاه مدت باطل می شود. خرس‌ها می‌توانند قیمت را به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ۱۸۷ دلار برسانند.

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که گاوها در حال خرید شیب به ۲۰-EMA هستند. اگر گاوها قیمت را به بالای ۲۶۱.۲۰ دلار برسانند، روند صعودی می تواند از سر گرفته شود. این رالی ممکن است با مقاومتی در ناحیه سربار بین ۲۸۳ تا ۳۰۰ دلار روبرو شود.

RSI نشانه هایی از واگرایی منفی را نشان می دهد که نشان می دهد حرکت صعودی ممکن است ضعیف شود. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۲۰-EMA برسد، نشان می دهد که گاوهای کوتاه مدت ممکن است سود رزرو کنند. این می تواند جفت را در ۵۰-SMA فرو ببرد.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange



برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط