تحلیل ارز دیجیتال ۱ اردیبهشت

  • 1 اردیبهشت 1401
  • بروزرسانی:
  • 9 دقیقه
  • 392 نفر


شاخص ارز دلار آمریکا (DXY) پس از صعود به بالای ۱۰۱ در ۲۰ آوریل به شدت کاهش یافت، اما این ضعف در دلار به ارز دیجیتال بیت کوین (BTC) کمکی نکرده است، احتمالاً به این دلیل که S&P 500 در تلاش است تا بر اساس رشد قوی خود در ۱۹ آوریل رشد کند. نشان می دهد که بیت کوین به شدت با بازارهای سهام ایالات متحده در ارتباط است.

صرف نظر از عملکرد ضعیف قیمت، پروژه های تحقیقاتی چندین نکته مثبت را برای بیت کوین در سال جاری انجام می دهند. گزارش Insider Intelligence نشان می دهد که تعداد کاربران بزرگسال کریپتو در ایالات متحده ممکن است از ۲۸.۳ میلیون در سال ۲۰۲۱ به ۳۳.۷ میلیون در سال ۲۰۲۲ افزایش یابد. همراه با رشد تعداد کاربران کریپتو، این شرکت همچنین انتظار دارد استفاده از ارزهای رمزنگاری شده باعث افزایش خرید بزرگسالان آمریکایی به ۳.۶ میلیون افزایش می یابد که رشد ۷۰ درصدی در سال جاری را نشان می دهد

در علامت مثبت دیگری که می‌تواند منجر به افزایش پذیرش شود، تنظیم‌کننده‌های مالی استرالیا اولین صندوق قابل معامله در مبادلات بیت‌کوین را تأیید کرده‌اند که معاملات آن از ۲۷ آوریل آغاز می‌شود. بررسی مالی استرالیا انتظار دارد این صندوق حدود ۱ میلیارد دلار ورودی جذب کند.

آیا سطوح بالاتر بیت‌کوین و آلت‌کوین‌های منتخب همچنان می‌توانند فروش توسط خرس‌ها را جذب کنند؟ بیایید نمودارهای ۱۰ ارز دیجیتال برتر را مطالعه کنیم تا متوجه شویم.

تحلیل بیت کوین

بیت کوین از ۳۸۵۳۶ دلار در ۱۸ آوریل به شدت تغییر کرد که نشان دهنده خرید قوی در سطوح پایین تر است. خریداران به خرید خود ادامه دادند و قیمت را به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) (42104 دلار) رساندند.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) (41811 دلار) مسطح شده است و شاخص قدرت نسبی (RSI) درست زیر نقطه میانی قرار دارد که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.

اگر قیمت بالاتر از SMA 50 روزه باشد، این تعادل می تواند به نفع خریداران متمایل شود. این امکان افزایش قیمت را به ۴۳۹۰۰ دلار افزایش می دهد. اگر گاوها موفق شوند بر این مانع غلبه کنند، ممکن است شتاب افزایش یابد و جفت BTC/USDT می تواند به SMA 200 روزه (۴۸۰۵۲ دلار) برسد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت به شدت از سطح فعلی کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در سطوح بالاتر فعال هستند. سپس فروشندگان تلاش خواهند کرد تا جفت را به خط حمایت کانال صعودی بکشند.

تحلیل  اتریوم

اتر (ETH) در ۱۸ آوریل به زیر SMA 50 روزه (۳۰۰۰) رسید، اما خرس ها نتوانستند سطوح پایین تر را حفظ کنند. گاوها این شیب را خریدند و قیمت را به بالای SMA 50 روزه برگرداندند.

خریداران در ۲۰ آوریل قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۱۱۳ دلار) رساندند، اما فتیله بلند روی کندل روز نشان می دهد که خرس ها به فروش خود در سطوح بالاتر ادامه می دهند. خرس ها در حال حاضر تلاش می کنند قیمت را زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حفظ کنند.

اگر آنها موفق شوند، جفت ETH/USDT می تواند در محدوده ای محدود بین ۲۸۸۳ تا ۳۱۶۶ دلار تثبیت شود. بعید به نظر می رسد که این محدوده معاملاتی برای مدت طولانی ادامه یابد و ممکن است در چند روز آینده منجر به افزایش شدید دامنه شود.

شکست به زیر ۲۸۸۳ دلار می تواند جفت را به خط روند صعودی فرو برد در حالی که شکست بالای ۳۱۶۶ دلار می تواند مسیر را برای آزمایش مجدد احتمالی SMA 200 روزه (۳۴۹۱ دلار) باز کند.

تحلیل بایننس کوین

گاوها در ۱۸ آوریل افت زیر SMA 50 روزه (۴۰۸ دلار) را خریداری کردند که نشان دهنده تقاضای قوی در سطوح پایین تر است. خرید پایدار BNB را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۱۹ دلار) در ۱۹ آوریل رساند، اما گاوها در تلاش برای حفظ این حرکت هستند.

میانگین‌های متحرک صاف و RSI درست بالاتر از نقطه میانی نشان‌دهنده یک عمل محدود به محدوده در کوتاه‌مدت است. اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت سربار کاهش یابد، خرس‌ها دوباره سعی می‌کنند جفت BNB/USDT را به زیر SMA 50 روزه برسانند. شکستن و بسته شدن به زیر ۳۹۱ دلار می تواند منجر به کاهش حمایت قوی در ۳۵۰ دلار شود.

از طرف دیگر، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۱۹ دلار) بازگردد، گاوها تلاش خواهند کرد این جفت را به بالای مقاومت قوی در ۴۴۵ دلار برسانند و SMA 200 روزه (۴۷۱ دلار) را به چالش بکشند.

تحلیل ریپل

دم بلند روی کندل ریپل (XRP) در ۱۸ آوریل نشان دهنده خرید قوی در سطوح پایین تر است. قیمت در ۱۹ آوریل به SMA 50 روزه (۰.۷۸ دلار) رسید، اما خرس ها با قدرت از این سطح دفاع می کنند.

اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، نشان می‌دهد که جفت XRP/USDT می‌تواند برای مدتی در محدوده SMA 50 روزه و ۰.۶۹ دلار باقی بماند. شکستن و بسته شدن به زیر ۰.۶۹ دلار می تواند درها را برای کاهش احتمالی تا ۰.۶۰ دلار باز کند.

برعکس، اگر قیمت افزایش یابد، گاوها سعی خواهند کرد جفت را به بالای ۰.۸۰ دلار فشار دهند و حفظ کنند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت می تواند به سمت منطقه سربار بین SMA 200 روزه (۰.۸۷ دلار) و ۰.۹۱ دلار افزایش یابد. میانگین متحرک تخت و RSI نزدیک به نقطه میانی، مزیت واضحی برای گاوها و خرس ها ایجاد نمی کند.

تحلیل سولانا

سولانا (SOL) در ۱۸ آوریل از خط حمایت کانال صعودی خارج شد که نشان می‌دهد گاوها در حال خرید نزول‌ها به این سطح هستند. گاوها در ۱۹ آوریل قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۰۷ دلار) رساندند، اما در تلاش برای حفظ سطوح بالاتر هستند.

این نشان می‌دهد که خرس‌ها در هر رالی کوچک به فروش خود ادامه می‌دهند. اگر قیمت به زیر SMA 50 روزه (۱۰۱ دلار) برسد، خرس‌ها تلاش دیگری برای فرو بردن جفت SOL/USDT در زیر کانال صعودی و آزمایش مجدد حمایت بحرانی در ۷۵ دلار انجام خواهند داد.

در مقابل، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، گاوها تلاش خواهند کرد تا مقاومت سربار را در ۱۲۲ دلار به چالش بکشند. شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح می تواند درها را برای افزایش احتمالی SMA 200 روزه (۱۴۷ دلار) باز کند.

تحلیل کاردانو

Cardano (ADA) در ۱۸ آوریل به زیر سطح حمایت فوری ۰.۹۱ دلار رسید، اما خرس‌ها نتوانستند قیمت را پایین نگه دارند. این نشان می دهد که گاو نر در تلاش برای تشکیل یک سطح پایین بالاتر است.

اگر خریداران قیمت را به بالای سطح روانی ۱ دلار برسانند، حرکت صعودی می تواند افزایش یابد. جفت ADA/USDT می تواند تا ۱.۱۰ دلار افزایش یابد و بعداً مقاومت بحرانی را در ۱.۲۶ دلار مجدداً آزمایش کند. شکست و بسته شدن بالاتر از این سطح، شروع یک روند صعودی جدید را نشان می دهد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از مقاومت سربار کاهش یابد، خرس‌ها دوباره سعی می‌کنند این جفت را پایین بیاورند. این جفت می تواند ابتدا تا ۰.۸۷ دلار کاهش یابد و اگر این سطح شکسته شود، ممکن است این کاهش به حمایت قوی در ۰.۷۴ دلار برسد.

تحلیل لونا ترا

توکن LUNA Terra از حمایت قوی ۷۵ دلار عقب نشینی کرد و در ۱۸ آوریل به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۹۱ دلار) رسید. این نشان می دهد که این احساسات همچنان مثبت است و معامله گران در حال خرید با کاهش هستند.

رالی امدادی در ۱۹ آوریل ادامه یافت و خریداران قیمت را به بالای SMA 50 روزه (۹۳ دلار) رساندند. گاوها تلاش خواهند کرد تا حرکت را حفظ کنند و جفت LUNA/USDT را به سطح روانی ۱۰۰ دلار برسانند. اگر گاوهای نر این مانع را برطرف کنند، امکان تست مجدد بالاترین سطح تاریخ افزایش می یابد.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی یا ۱۰۰ دلار کاهش یابد، خرس ها سعی خواهند کرد این جفت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بکشانند. اگر آنها موفق شوند، نشان می دهد که معامله گران ممکن است سود خود را در رالی رزرو کنند. این می تواند منجر به تشکیل محدوده برای چند روز شود.

تحلیل آوالانچ

آوالانچ (AVAX) در ۱۸ آوریل به زیر خط روند صعودی سقوط کرد اما خرس ها نتوانستند سطوح پایین تر را حفظ کنند. خرید قوی گاوها بهبود را تضمین کرد و قیمت به میانگین متحرک رسید.

خرس ها مقاومت سختی در میانگین متحرک ایجاد می کنند. اگر قیمت پایین تر ادامه یابد، خرس ها دوباره سعی می کنند جفت AVAX/USDT را در زیر خط روند صعودی پایین بیاورند و حفظ کنند. اگر آنها موفق شوند، کاهش می تواند تا ۶۵ دلار افزایش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت بالا برود و از میانگین متحرک بالاتر برود، تقاضای قوی توسط گاوها را نشان خواهد داد. این می تواند درها را برای افزایش احتمالی تا ۹۹ دلار باز کند. گاو نر باید بر این مانع غلبه کند تا به شکل گیری یک الگوی مثلث صعودی سیگنال دهد.

تحلیل دوج کوین

Dogecoin (DOGE) یک بار دیگر در ۱۸ آوریل از SMA 50 روزه (۰.۱۳ دلار) بازگشت و نشان می دهد که گاوها به شدت از سطح دفاع می کنند.

بازگشت به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۱۴ دلار) در ۱۹ آوریل افزایش یافت، اما گاوها در تلاش برای حفظ سطوح بالاتر هستند. این نشان می دهد که خرس ها در راهپیمایی ها به مقاومت فوری با قیمت ۰.۱۵ دلار می فروشند.

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برگردد، خرس ها دوباره سعی خواهند کرد جفت DOGE/USDT را به زیر SMA 50 روزه برسانند. اگر آنها موفق شوند، این جفت می تواند به ۰.۱۲ دلار کاهش یابد.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی بالا برود و به بالای ۰.۱۵ دلار برسد، گاوها تلاش خواهند کرد این جفت را به بالای خط گردن فشار دهند. اگر آنها موفق شوند، این جفت یک الگوی سر و شانه معکوس را تکمیل می کند که هدف الگوی آن ۰.۲۵ دلار است.

تحلیل پولکادوت

Polkadot (DOT) در ۱۸ آوریل ظاهر شد که نشان می دهد گاوها از حمایت فوری ۱۷ دلار دفاع می کنند. قیمت به میانگین متحرک رسیده است که ممکن است به عنوان یک مانع سخت عمل کند.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۹.۱۵ دلار) و میانگین متحرک متحرک ۵۰ روزه (۱۹.۳۱ دلار) ثابت و نزدیک به یکدیگر هستند در حالی که RSI درست زیر نقطه میانی قرار دارد که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.

اگر جفت DOT/USDT شکسته شود و بالاتر از SMA 50 روزه بماند، این تعادل می تواند به نفع خریداران متمایل شود. سپس این جفت تلاش خواهد کرد تا به مقاومت بالای سر قوی در ۲۳ دلار صعود کند.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، خرس‌ها دوباره تلاش خواهند کرد تا جفت را به حمایت فوری در ۱۷ دلار و سپس به ۱۶ دلار بکشند.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط