تحریم ماینر های روسیه توسط آمریکا

  • 1 اردیبهشت 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 311 نفر
تحریم ماینر های روسیه توسط آمریکا


تحریم ماینر های روسیه توسط آمریکا

وزارت خزانه داری ایالات متحده، ارائه دهنده خدمات استخراج ارز دیجیتال BitRiver مستقر در روسیه و چندین شرکت تابعه را به عنوان شرکت هایی که فرار از تحریم ها را تسهیل می کنند، اضافه کرده است.

در اطلاعیه ای در روز چهارشنبه، دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری یا OFAC اعلام کرد که در حال انجام اقداماتی علیه BitRiver AG و همچنین ۱۰ شرکت تابعه مستقر در روسیه است و نام این شرکت ها را به عنوان “اتباع ویژه تعیین شده” معرفی کرده است. دارایی های شرکت ها و افراد فهرست شده توسط OFAC مسدود شده و «U.S. افراد عموماً از برخورد با آنها منع می شوند.»

به گفته وزارت خزانه‌داری ایالات متحده، اقدامات علیه BitRiver و شرکت‌های تابعه آن بر این اساس بوده‌اند که ادعا می‌کنند «فرار از تحریم‌ها برای نهادهای روسی» را تسهیل می‌کنند، و اشاره می‌کند که رمزارز ممکن است در کمک به دولت روسیه در دور زدن اقدامات اقتصادی ایالات متحده که در پاسخ به حمله به اوکراین انجام شده است، نقش داشته باشد. . وزارت دولت گفت که BitRiver مزارع سروری را اداره می‌کند که ظرفیت استخراج کریپتو را در سطح بین‌المللی می‌فروشد، که به روسیه کمک کرد تا از منابع طبیعی خود پول درآورد.

وزارت خزانه داری گفت: «روسیه به دلیل منابع انرژی و آب و هوای سرد مزیت نسبی در استخراج رمزارز دارد. با این حال، شرکت های معدنی به تجهیزات کامپیوتری وارداتی و پرداخت های فیات متکی هستند که آنها را در برابر تحریم ها آسیب پذیر می کند. ایالات متحده متعهد است اطمینان حاصل کند که هیچ دارایی، صرف نظر از اینکه چقدر پیچیده، به مکانیزمی برای رژیم پوتین تبدیل شود تا تأثیر تحریم ها را جبران کند.»

امروز، ایالات متحده شبکه‌های پشتیبانی مالی و عملیاتی روسیه را هدف قرار می‌دهد که سعی در دور زدن تحریم‌های بین‌المللی دارند.

تحریم‌های اخیر به دنبال هشدار OFAC به ساکنان ایالات متحده مبنی بر عدم استفاده از دارایی‌های دیجیتال به نفع برخی نهادها و افراد مستقر در روسیه صورت گرفت. در ماه آوریل، وزارت دولت اعلام کرد که بازار تاریک نت مستقر در روسیه Hydra و صرافی ارز دیجیتال Garantex را به دلیل ارتباط ادعایی با پرداخت‌های ناشی از حملات باج‌افزار و سایر جرایم سایبری هدف قرار داده است.

برایان نلسون، معاون وزیر در دفتر تروریسم و ​​اطلاعات مالی گفت: «خزانه‌داری می‌تواند و کسانی را که از تحریم‌های آمریکا علیه روسیه فرار می‌کنند، تلاش می‌کنند یا به دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه روسیه کمک می‌کنند، هدف قرار دهد، زیرا این تحریم‌ها به حمایت از جنگ انتخابی وحشیانه پوتین کمک می‌کنند.» .

قبل از تهاجم به اوکراین، بانک مرکزی روسیه پیشنهاد ممنوعیت استخراج کریپتو را داده بود، اما ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در آن زمان گفت که این صنعت به دلیل «مازاد برق و پرسنل آموزش دیده»، مزیتی در کشور دارد. الکسی یاکولف، مدیر بخش سیاست های مالی در وزارت دارایی روسیه، از آن زمان به دولت پیشنهاد کرده است که از استخراج ارزهای دیجیتال در سطح صنعتی در این کشور حمایت کند و “احتمالاً ممنوعیت استخراج خانگی منطقی نیست.”

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط