تجزیه و تحلیل روی زنجیره بیت کوین

  • 28 فروردین 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 402 نفر


شاخص عرضه در سود اندازه گیری می کند که در حال حاضر چند درصد از عرضه بیت کوین در گردش در حال ثبت سود است. به عبارت دیگر، اندیکاتور درصد سکه‌های موجود را مشخص می‌کند که قیمت آنها در زمان آخرین حرکت کمتر از قیمت فعلی بوده است.

در حالی که نگه داشتن آن در منطقه ۶۲.۵ درصدی به عنوان حمایت، ممکن است این امر همچنین می تواند سیگنالی برای معکوس شدن روند صعودی باشد. خطر کاپیتولاسیون نیز در نشانگر سیگنال کاپیتولاسیون دارنده بلند مدت مشخص شده است.

اندیکاتور عرضه در سود از پشتیبانی حمایت می کند

تا سال ۲۰۲۲، شاخص عرضه در سود به زیر سطح ۶۲.۵ درصد (خط قرمز) نزول نکرده است. امسال، سه بار در ۲۲ ژانویه، ۲۱ فوریه و ۱۳ مارس از منطقه پشتیبانی کلیدی جهش کرده است که با پایین‌ترین قیمت BTC محلی در ۳۴۰۰۰ دلار، ۳۶۳۵۰ دلار و ۳۷۵۵۵ دلار (خطوط آبی) مطابقت دارد.

در حال حاضر، این اندیکاتور ۶۷.۱ درصد را نشان می دهد و در یک روند صعودی کوتاه مدت قرار دارد، همانطور که قیمت بیت کوین (کانال سبز) است. جالب اینجاست که قیمت BTC به محدوده پایین کانال صعودی رسیده است و در ۱۱ آوریل به ۳۹۲۰۰ دلار رسیده است.

شاهد هستیم که سود عرضه از آوریل ۲۰۲۰ بالاتر از سطح ۶۲.۵ درصد بوده است (دایره آبی).

ما شاهد وضعیت مشابهی در بازار صعودی ۲۰۱۲-۲۰۱۳ بودیم، جایی که منطقه ۶۲.۵ درصدی نیز به عنوان پشتیبان (دایره های سبز) عمل می کرد. در همان سال، عرضه در سود از خط قرمز که تقریباً به دو سال (۲۲ ماه) نزدیک شد، بین مه ۲۰۱۲ و مارس ۲۰۱۴، سقوط نکرد.

با این حال، از دست دادن این حمایت کلیدی منجر به عمیق‌تر شدن بازار نزولی در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ شد. بنابراین، اگر سطح ۶۲.۵ درصدی در هفته‌های آینده شکسته شود، می‌توان انتظار تسلیم شدن در بازار BTC را داشت.

کاپیتولاسیون بالقوه بازار

پس از تجزیه و تحلیل بیشتر، این شاخص نشان می دهد که خطر تسلیم شدن در بازار بیت کوین هنوز واقعی است. این مورد توسط معیار دیگری که اخیرا توسط یک تحلیلگر معروف بازار ارزهای دیجیتال به نام @TheRealPlanC ارائه شده است تأیید می شود.

سیگنال کاپیتولاسیون دارنده بلندمدت دوره هایی را نشان می دهد که افت قیمت بیت کوین تحت تاثیر فروش از سوی دارندگان بلندمدت بوده است.

در طول تاریخ بیت کوین، این شاخص چهار بار زیر سطح صفر بوده است (مناطق قرمز)، که نشان دهنده یک بازار نزولی عمیق است که به عنوان فرصت های سودمند برای خرید بیت کوین عمل می کرد.

همانطور که PlanC اشاره می کند، “هنوز فضایی برای تغییر روند باقی مانده است”، اما منطقه خط قرمز در حال نزدیک تر شدن است. عبور از آن لزوما به تسلیم عمیق منجر نمی شود، اما مطمئناً پرچم قرمز مهمی برای بازار خواهد بود.

یک نمودار دیگر که دیدگاه جالبی در مورد تسلیم شدن احتمالی بیت کوین ارائه می دهد توسط تحلیلگر @OnChainCollege منتشر شد. نمودار، باندهای P/L عرضه، دو نمودار متقارن از عرضه میانگین متحرک ۳ روزه را در سود (سبز) و زیان (قرمز) نشان می دهد.

این تحلیلگر خاطرنشان می کند که هر زمان نمودارها با هم تلاقی می کردند، این یک سیگنال تسلیم شدن در بازار BTC بود (دایره ها برجسته شده اند). او خاطرنشان می کند که در حالی که “این معیارها نزدیک به تلاقی نیستند”، “مطمئناً به یکدیگر نزدیک می شوند (فلش نارنجی).

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط