تاسیسات خودپرداز جهانی توسط بیت کوین

  • 21 خرداد 1401
  • بروزرسانی:
  • 4 دقیقه
  • 353 نفر
تاسیسات خودپرداز جهانی توسط بیت کوین


در اواسط سال ۲۰۲۲، تعداد نصب دستگاه خودپرداز بیت کوین تا ماه مه ۸۹.۷۵ درصد کاهش یافت و پس از آن در ماه ژوئن بهبودی سریع مشاهده شد.

نصب‌های خودپرداز بیت‌کوین (BTC) بازگشت جدیدی را نشان دادند زیرا ژوئن ۲۰۲۲ شاهد معکوس شدن مسیر نزولی پنج ماهه برای اولین بار در سال جاری بود.

تاسیسات جهانی ATM در سراسر جهان به طور مداوم در طول سال کاهش یافت و ماه می کمترین تعداد نصب ATM را با ۲۰۵ نصب گزارش داد. با این حال، ژوئن شاهد نصب بیش از ۸۸۲ دستگاه خودپرداز تنها در ده روز اول بود.

همانطور که نمودار بالا نشان می دهد، افت ماه می ۲۰۲۲ به محدوده ای رسید که آخرین بار سه سال پیش در سال ۲۰۱۹ مشاهده شد. طی دو سال گذشته، در سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱، نصب دستگاه های خودپرداز بیت کوین به دلیل مناظر نظارتی دوستانه تر در میان بازار پرارزش به طور مداوم رشد کرد. ارزهای دیجیتال به طور لحظه ای به بالاترین حد خود رسیدند

علاوه بر این، استفاده از بیت کوین به عنوان پول قانونی در السالوادور به افزایش نصب دستگاه های خودپرداز ارزهای دیجیتال در سال گذشته کمک کرد. تحمیل پوشش چین بر تجارت و استخراج کریپتو نیز به کاهش موقت تعداد نصب ATM جهانی کمک کرد. با کمال تعجب، با وجود موانع نظارتی، چین با وجود ممنوعیت رمزارزها به عنوان دومین مرکز برتر استخراج بیت کوین شناخته شد.

نصب و راه اندازی دستگاه های خودپرداز کریپتو در سال ۲۰۲۱ به اوج خود رسید و دسامبر شاهد نصب ۱۹۷۱ دستگاه خودپرداز در یک ماه بود. با این حال، تا ژوئن ۲۰۲۲، این اعداد تا ماه مه ۸۹.۷۵ درصد کاهش یافت که پس از آن یک بهبود سریع در ماه بعد دنبال شد.

بر اساس مقیاس سنج Coin ATM Radar که بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده در دو ماه گذشته است، به طور متوسط ​​روزانه ۲۳ دستگاه خودپرداز رمزنگاری در سراسر جهان نصب می‌شود.

داده ها همچنین تأیید می کند که در حال حاضر ۳۸۰۰۰ دستگاه خودپرداز عملیاتی در سراسر جهان در زمان نگارش این مقاله نصب شده است. دستگاه های خودپرداز رمزنگاری یک هدف مهم برای بیت کوین و اقتصاد کریپتو انجام می دهند و به کاربران و سرمایه گذاران این امکان را می دهند تا ارزهای فیات خود را در برابر بیت کوین و بالعکس مبادله کنند.

از این تعداد، ایالات متحده ۸۷.۹٪ از کل شبکه خودپرداز ارزهای دیجیتال را شامل می شود، یعنی ۳۳۴۰۳ دستگاه خودپرداز. تولیدکنندگان برجسته ای که از نظر سهم بازار در این فضا پیشتاز هستند عبارتند از Genesis Coin (40.9%)، General Bytes (21.6%)، BitAccess (16.1%)، Coinsource (5.4%) و Bitstop (4.8%).

در حالی که تراکنش های خودپرداز به نقدینگی کلی شبکه بیت کوین کمک نمی کند، به سرمایه گذاران کمک می کند تا دارایی های رمزنگاری شده را در برابر ارزهای فیات تهیه کنند. در نتیجه، وجود خودپردازهای رمزنگاری محلی، پذیرش ارزهای دیجیتال را به جریان اصلی هدایت می کند.

در همین راستا، السالوادور پس از پذیرش بیت کوین به عنوان ارز قانونی، شاهد جهش گردشگری بود. بر اساس گزارش ها، گردشگری السالوادور از زمان اجرای قانون بیت کوین ۳۰ درصد رشد داشته است.

دانیا گونزالس، معاون جمهوری السالوادور، در گفتگوی اخیر با کوین تلگراف، اخیراً برنامه این کشور برای خرید بیشتر بیت کوین در میان کاهش قیمت ها را فاش کرد.

گونزالس گفت: «کاری که Nayib Bukele انجام داد خرید بیت کوین و کسب سود در یک لحظه استراتژیک خاص بود.

گونزالس همچنین اشاره کرد که استراتژی نایب بوکله، رئیس جمهور السالوادور، از نظر تأثیر اجتماعی و اقتصادی با ذکر دو سرمایه گذاری – یک بیمارستان دامپزشکی و یک مدرسه دولتی – که به لطف سرمایه گذاری های محاسبه شده BTC امکان پذیر شده است، قبلاً ثابت کرده است.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط