بیت کوین پس از تلاش بسیار به ۳۹ هزار دلار رسید

  • 21 اسفند 1400
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 507 نفر


بیت کوین (BTC) با شروع تعطیلات آخر هفته با عدم اطمینان در میان معامله گران، یک شبه ۳۸۰۰۰ دلار را آزمایش کرد.

نمودار ۳ روزه می تواند “پیش ساز” هفته باشد

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهد که BTC/USD آمریکا پس از چندین تلاش برای شکستن حمایت ۳۸۰۰۰ دلاری، به ۳۹۰۰۰ دلار رسیده است.
این جفت همچنین به لطف تحولات ژئوپلیتیکی در روز جمعه شاهد یک جهش مختصر به بالای ۴۰۰۰۰ دلار بود که با این وجود چند دقیقه قبل از بازگشت وضعیت قبلی به طول انجامید.

چنین «جعل‌هایی» به سطوح بالاتر – که با ورود بیت‌کوین به دور کامل و انحلال موقعیت‌های فروش کوتاه و بلند پایان یافت – رفتاری آشنا برای فعالان بازار در این ماه بود.
اما اکنون، بازه‌های زمانی پایین‌تر نشانه‌هایی را نشان می‌دهد که روند نزولی مهم‌تری می‌تواند در افق باشد.

میانگین متحرک ۲۰۰ هفته ای که در حال حاضر کمی بالاتر از ۲۰۰۰۰ دلار است و همچنان در حال افزایش است، در طول عمر بیت کوین به عنوان یک منطقه پایین تاریخی عمل کرده و هرگز نقض نشده است.

تحقق آن مستلزم کاهش ۵۰ درصدی از قیمت لحظه ای فعلی و ۷۰ درصدی از بالاترین سطح تاریخ است – چیزی که با این وجود BTC/USD در گذشته به آن دست یافته است.
به عنوان مثال، سقوط کووید در عرض چند روز شاهد افت ۶۰ درصدی بود قبل از اینکه یک معکوس به همان اندازه قوی پارادایم قیمت جدیدی را در اواخر سال آغاز کرد.

بیت‌کوین در طول هفته تحت سلطه بازارهای سهام باقی ماند، در همین حال، این روند برای S&P 500 و نزدک به ترتیب به ۲.۹% و ۳.۵% کاهش هفتگی کاهش یافت.
پیش از این، پنتوشی به صراحت اعلام کرده بود که معتقد است یک رویداد به سبک سقوط وال استریت می‌تواند بازارها را در سال جاری تحت کنترل خود درآورد.

شرط‌بندی‌های بزرگ و کوچک بیت کوین همچنان در جریان هستند

از جنبه مثبت، خرید نهنگ ها و رشد کیف پول سرمایه گذاران کوچکتر، دلایلی برای شاد بودن برای صاحبان بلندمدت فراهم کرد.
همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، ۳۰۰۰۰ بیت کوین کوین بیس را جمعه ترک کرد، در حالی که ذخایر مبادله ای کاهش هایی را تقلید کردند که در جولای و سپتامبر سال گذشته مشاهده شد – درست قبل از اینکه بیت کوین افزایش قیمت قابل توجهی داشته باشد.

نهنگ هوشمند بزرگ امروز ۲۴۰۰۰ بیت کوین جابه جا کرد. معمولاً معاملاتی مانند این به معنای معاملات فرابورس است.
Lex Moskovski، مدیرعامل Moskovski Capital، با استناد به داده‌های شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای Glassnode، درباره کیف‌پول‌ها اضافه کرد: «کیف‌های ۱۰-۱۰۰ بیت کوین دیوانه‌وار در حال انباشته شدن هستند، عرضه آن‌ها سهموی می‌شود».

نمودار همراه نشان داد که نسبت عرضه بیت کوین که اکنون در اختیار نهادها است – یک یا چند کیف پول که فرض می شود مالک یکسانی دارند – اکنون به بالاترین میزان خود در یک سال گذشته رسیده است.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط