بیت کوین و ۴ عاملی که باید درمورد استخراج آن بدانید

  • 26 بهمن 1400
  • بروزرسانی:
  • 5 دقیقه
  • 402 نفر


ماینرهای بزرگ نقش اصلی را در استخراج بیت کوین (BTC)  دارند. ممکن است فکر کنید چون ماینینگ به صورت دیجیتالی اتفاق می افتد، می توانید در هر کجای دنیا مزرعه بکارید. و در حالی که می‌توانید بیت کوین را از هر جایی استخراج کنید، انجام عملیات در زمین به فکر بیشتر از راه‌اندازی فروشگاه در هر کجا که دوست دارید نیاز دارد. چه به دنبال راه اندازی مزرعه خود باشید و چه به دنبال یافتن مزارع برای سرمایه گذاری در آن باشید، مکان عامل ایجاد یا شکست عملیات استخراج شما خواهد بود.

از آنجایی که این صنعت بسیار جدید است و هیچ کتابچه راهنمای مقیاس گذاری عملیات استخراج بیت کوین وجود ندارد. در اینجا چهار عامل اصلی وجود دارد که باید هنگام بررسی موقعیت مزرعه ماینینگ جدید خود به آنها فکر کنید.

عامل ۱: نرخ برق

از آنجایی که عملیات ماینینگ برای حل سریع الگوریتم‌ها به ریگ‌های استخراج سریع و قدرتمند نیاز دارد، تامین انرژی سخت‌افزار گران‌ترین بخش عملیات استخراج است. عملیات‌هایی که فکر می‌کنند قوی هستند، می‌توانند به راحتی قیمت‌های بالای برق را کاهش دهند. بنابراین، وقتی نوبت به انتخاب یک مکان می‌رسد، عملیات نه تنها باید بداند چه گزینه‌های برق ارزان‌ترین هستند، بلکه باید بدانند که کدام حالت‌های برق در آن منطقه موجود است.

استخراج بیت کوین انرژی الکتریکی زیادی مصرف می کند – حدود ۱۱۰ تراوات ساعت در سال که تقریباً مصرف انرژی الکتریکی یک کشور کوچک است. یک ماینر ASIC تنها بیش از ۳۰۰۰ وات کار می کند، که معادل راه اندازی یک واحد AC، یک خشک کن یا یک بخاری فضایی است. با توجه به اینکه مزارع استخراج بیت کوین صدها یا هزاران ماینر را در تمام طول شبانه روز کار می کنند، به راحتی می توان فهمید که چگونه هزینه های برق می تواند از کنترل خارج شود. آخرین کاری که می خواهید انجام دهید این است که فقط برای اینکه بفهمید به دلیل قبض ظالمانه برق هرگز سودی نخواهید داشت، فروشگاه راه اندازی کنید.

عامل ۲: در دسترس بودن انرژی سبز

ممکن است برق ارزان قیمت پیدا کنید، اما آیا پایدار است؟ خبر خوب این است که منابع انرژی سبز مانند باد، خورشید و انرژی آبی همگی منابع ارزان‌تری نسبت به گاز و زغال سنگ هستند. گزارشی در سال ۲۰۱۹ نشان داد که «۵۶ درصد از کل ظرفیت تولید برق تجدیدپذیر در مقیاس شهری که به تازگی راه اندازی شده است، برق را با هزینه کمتری نسبت به ارزان ترین گزینه جدید با سوخت فسیلی تأمین می کند».

اما، در حالی که انرژی پایدار ارزان ترین گزینه از نظر هزینه است، ماینرها همه از انرژی پایدار استفاده نکرده اند. همانطور که افراد بیشتری روی بیت کوین سرمایه گذاری می کنند و از آن آگاه می شوند و ماینینگ چیست، سؤالات بیشتری در مورد استفاده آن از انرژی پایدار مطرح می شود – به خصوص پس از اینکه توییت های ایلان ماسک آن را به منصه ظهور رساند.

این استدلال که همه ماینرهای بیت کوین حریصانه و بی توجهانه از سوخت های فسیلی استفاده می کنند، بی اساس است. ARK Invest و مرکز تامین مالی جایگزین کمبریج دریافته اند که ۷۶ درصد از معدنچیان به طور فعال از منابع انرژی پایدار به عنوان بخشی از عملیات استخراج خود استفاده می کنند. علاوه بر این، صنعت به عنوان یک کل در حال تلاش برای اتخاذ راه‌های پایدارتر برای فعالیت از تعهد به کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای از طریق توافقنامه جدید Crypto Climate تا استفاده از گرمای اضافی مرکز داده خود برای تأمین انرژی گلخانه‌ها، مزارع و شهرک‌های محلی است.

عامل ۳: مناطق دوستدار ماین

یک سوال دیگر در مورد انتخاب یک مکان: آیا آنها به من اجازه می دهند اینجا را انتخاب کنم؟ اگر به من اجازه دهند اینجا استخراج کنم، آیا نگرش سیاسی نسبت به استخراج ماین به گونه ای است که یک شبه بتوانند نظر خود را تغییر دهند و عملیات معدن را به طور کلی تعطیل کنند؟

این اتفاق اخیراً در چین رخ داده است، جایی که دولت چین اعلام کرد که شروع به سرکوب رفتار استخراج و تجارت بیت کوین خواهد کرد. تا ۲۰ ژوئن، مقامات محلی عملیات استخراج بیت کوین را در سراسر استان سیچوان تعطیل کردند و اکنون پیش بینی می شود که ۹۰ درصد از عملیات استخراج به طور کامل تعطیل یا مجبور به خروج از کشور شوند. علاوه بر این، ایران اخیرا استخراج بیت کوین را در پی قطعی برق اخیر ممنوع کرده است. بنابراین، بهتر است یک مزرعه استخراج نسازید که ناگهان مجبور شوید آن را تعطیل کنید.

اما، این اقدامات نشان می دهد که کدام کشورها مخالف استخراج بیت کوین هستند، و کدام یک از آنها آینده استخراج بیت کوین را تشویق می کنند. بسیاری از عملیات معدنی به کشورهای شمال اروپا که دارای انرژی سبز فراوانی هستند نگاه می کنند. کانادا تا حدی ماینینگ را تشویق می‌کند که عملیات استخراج را به عنوان «خدمات ضروری» در طول تعطیلی همه‌گیر COVID-19 خود تلقی کرد. و بسیاری از ماینرهای چینی به دلیل وجود انرژی سبز فراوان و فضای سیاسی مطلوب برای راه‌اندازی عملیات جدید به ایالات متحده هجوم می‌آورند.

عامل ۴: استعدادهای محلی

هیچ کتابچه راهنمای ساخت عملیات استخراج بیت کوین وجود ندارد – به این معنی که افراد زیادی در نحوه انجام آن تجربه مستقیم ندارند. همانطور که به دنبال استخدام استعدادها هستید، باید از صنایع یا موقعیت هایی که کارکردهای مشابه و حل مشکلات مشابهی دارند، جایی که مهارت ها می توانند منتقل شوند، کنار بیایید.

به عنوان مثال، ما در شمال سوئد مزرعه هایی داریم که اتفاقاً فیسبوک، گوگل و بسیاری دیگر دیتا سنتر دارند – یافتن دیتا سنتر و مزارع استخراج در نزدیکی یکدیگر غیر معمول نیست. این امکان دسترسی به استعدادهایی را فراهم می کند که آموزش آنها آسان تر از جایی است که استعدادهای موجود فقط تجربه کارخانه یا صنعت داشته باشند.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط