بیت کوین ممکن است تا ۱۴۰۰۰ دلار کاهش یابد

  • 11 خرداد 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 240 نفر


یکی از کارشناسانی که در CryptoQuant مشارکت دارد، استدلال کرد که خرید بیت کوین با قیمت فعلی منطقی است و ممکن است در طول سال بیش از ۵۰ درصد از سطح فعلی خود کاهش یابد.

یکی از مشارکت‌کنندگان پلتفرم تحلیل زنجیره‌ای CryptoQuant، Venturefounder، در یک پست توییتری در اول ژوئن سال ۲۰۲۲ را سال «تسلیم شدن» بیت‌کوین توصیف کرد.

بیت کوین بهترین بازگشت سرمایه ۳ ساله را دارد

Venturefounder نوشت که بر اساس الگوهای تاریخی مربوط به چرخه های نصف کردن پاداش بلاک بیت کوین، چرخه چهار ساله فعلی امسال باید نزولی باشد.

مانند بازار نزولی در سال ۲۰۱۸، BTC/USD باید در مقطعی در سال ۲۰۲۲ یک پایگاه کلان پیدا کند. اگر افت قبلی از بالاترین سطح تاریخ محاسبه شود، می تواند بین ۱۴۰۰۰ تا ۲۱۰۰۰ دلار باشد.

در توییتی آمده است: «بر اساس چرخه‌های گذشته، ۶۷۰ روز قبل از نصف شدن بیت‌کوین بعدی، به مرحله عملکرد بیت‌کوین رسیده‌ایم.

در ۶۷۰ روز آینده، برای ۶ ماه اول، بیت کوین تسلیم خواهد شد و به انتهای چرخه خواهد رسید (۱۴ تا ۲۱ هزار دلار). سپس در بیشتر سال ۲۰۲۳ حدود ۲۸ تا ۴۰۰۰۰ دلار و تا نصف شدن بعدی دوباره حدود ۴۰۰۰۰ دلار خواهد بود.

اگرچه ممکن است برای گاوها خوب به نظر نرسد، اما پس از سقوط به ۳۱۰۰ دلار در دسامبر ۲۰۱۸، بیت کوین توانست طی هفت ماه به ۱۳۸۰۰ دلار بازگردد. دوباره به ۳۶۰۰ دلار سقوط کرد که پایین ترین حد در مارس ۲۰۲۰ بود.

Venturefounder معتقد است که این سطح می تواند دوباره به یکی از ویژگی های نمودار قیمت لحظه ای تبدیل شود. کسانی که می خواهند این چرخه را ادامه دهند و سرمایه گذاری کنند می توانند از همین الان اقدام کنند.

به عبارت دیگر، خرید بیت کوین در مدت ۶ تا ۱۲ ماه از این مرحله تا حد امکان منطقی است. او افزود: “این احتمالا بهترین بازگشت ۳ ساله تاریخ خواهد بود.”

ممکن است در انتهای چرخه نباشیم، اما در پایین ترین محدوده چرخه بیت کوین قرار داریم. این بهترین کاری است که می توانید در زمان بندی چرخه های بازار انجام دهید.

پیش بینی ها همچنان در راه است

در همین حال، کارشناسان دیگر کمترین محدوده ممکن را در حدود ۱۴۰۰۰ دلار تخمین می زنند.

این قیمت با کاهشی نزدیک به ۸۰ درصدی از بالاترین قیمت فعلی یعنی ۶۹۰۰۰ دلار، که با درصد پایین چرخه قبلی مطابقت دارد، همزمان است.

طبق داده‌های شرکت تحلیل زنجیره‌ای Glassnode، سطوح فعلی حدود ۳۱۰۰۰ دلار نسبتاً در نزول باقی مانده است.

ماه گذشته، تحلیلگر دیگری به نام Rekt Capital به هدف بالقوه ۱۵۵۰۰ دلار در صورت کاهش جفت BTC/USD به زیر میانگین متحرک ۲۰۰ هفته ای خود اشاره کرد.

فروشندگان ممکن است با مشکلاتی روبرو شوند که بازار را تا این حد پیش ببرند. زیرا MicroStrategy، که بزرگترین انباشت سازمانی BTC را دارد، قول داده بود که با کاهش به سطح ۲۰۰۰۰ دلار خرید کند.

آرتور هیز، مدیرعامل سابق غول تجارت BitMEX نیز تایید کرد که BTC را با قیمت ۲۰۰۰۰ دلار خریداری خواهد کرد.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط