بیت کوین در معرض خطر است زیرا سرمایه گذاران به فروش ادامه می دهند

  • 25 اسفند 1400
  • بروزرسانی:
  • 4 دقیقه
  • 558 نفر


به گفته ویلی وو، تحلیلگر زنجیره ای، نهنگ های بیت کوین (BTC) ممکن است آخرین بارتسلیم بازار نزولی شوند.

فضایی برای سقوط مجدد بیت کوین؟

وو میانگین قیمتی که سرمایه گذاران کوتاه مدت با آن وارد بازار بیت کوین در طول تاریخ شده اند را ارزیابی و تغییرات روزانه ارزش را ترسیم کرد که منجر به مبنای هزینه شد، معیاری که نشان می‌دهد معامله‌گران «بی‌تجربه» بیت‌کوین را به معامله‌گران «باتجربه» در طول سقوط آزاد بیت‌کوین می‌فروشند، که معمولاً با پایین‌ترین سطح بازار منطبق است.

همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است، مبنای هزینه در طول بازارهای نزولی قبلی، همچنین قبل از انباشت قوی، افت قابل توجهی داشته است. جالب اینجاست که اصلاح مداوم بیت کوین – از ۶۹۰۰۰ دلار در نوامبر ۲۰۲۱ به حدود ۳۹۰۰۰ دلار در مارس ۲۰۲۲ – منجر به کاهش شدید هزینه آن نشده است.

نهنگ ها بیت کوین خود را می فروشند

چشم انداز وو مطابق با گمانه زنی های فزاینده در مورد افت بزرگ بعدی بیت کوین ظاهر شد. به عنوان مثال، کریستوفر یاتس، سردبیر AcheronInsights، گفت که قیمت BTC ممکن است به دلیل “وخامت محیط کلان” به ۳۰۰۰۰ دلار سقوط کند.

“آنچه مرا به طور فزاینده ای نگران می کند که هنوز در سال ۲۰۲۲ به پایین ترین سطح نرسیده است، این واقعیت است که ما هنوز شاهد افزایش حجم در سبک تسلیم هستیم که در تمام پایین ترین سطح های اخیر در اواخر سال ۲۰۱۹، اوایل سال ۲۰۲۰ و اواسط سال ۲۰۲۱ رخ داده است.” یتس در آخرین تحلیل BTC خود نوشت و افزود:

“اگرچه پیش نیازی برای پایین آمدن بازار نیست، اما چنین افزایشی مانند تسلیم در حجم به ما کمک می کند تا زمانی که چنین پایینی نزدیک است، اطمینان حاصل کنیم.”

Ecoinometrics منبع داده شواهدی از شکاف تقاضا بین سرمایه گذاران کوچک و ثروتمند بیت کوین در آخرین گزارش هفتگی خود ارائه کرد. به عنوان مثال، اشاره کرد که آدرس‌هایی که دارای ۱۰ بیت کوین هستند، در ۳۰ روز گذشته کوین‌ها را جمع‌آوری کرده‌اند.

برعکس، آنهایی که بیش از ۱۰ بیت کوین دارند، آنها را توزیع می کنند.

وو همچنین خاطرنشان کرد که نهنگ‌های بیت‌کوین ذخیره خود را به فروش می‌رسانند، بنابراین فشار نزولی بر قیمت را حفظ می‌کنند. این بدان معناست که سرمایه‌گذاران کوچک فشار سمت فروش را جذب کرده‌اند و تا کنون از کاهش قیمت بیت‌کوین به زیر ۳۰۰۰۰ دلار جلوگیری کرده‌اند.

علاوه بر این، نیک، تحلیلگر Ecoinometrics، خاطرنشان کرد که روند انباشت در حال انجام “به همان اندازه که کند است” و اضافه کرد که ممکن است پس از افزایش نرخ بهره مورد انتظار فدرال رزرو در ماه مارس برای مهار تورم فزاینده، ضعیف تر شود.

اقتصادسنجی و تحلیل ویلی وو همچنین نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران بی‌تجربه سکه‌های خود را تخلیه نکرده‌اند، بنابراین در این فرآیند به دارندگان بلندمدت (LTH) تبدیل می‌شوند.

بیت‌کوین «تورم زا ترین» در تاریخ است

در همین حال، به گفته دیوید پوئل، تحلیلگر زنجیره ای ARK Invest، معیار دیگری به نام «نسبت تورم/ کاهش قیمت LTH» نیز نظریه فوق را تأیید می کند.

در جزئیات، تورم بیت کوین به این اشاره دارد که LTH بیت کوین خود را سریعتر از سمت فروش طبیعی ماینرها در گردش آزاد می کند. در مقابل، کاهش تورم نشان می دهد که LTH ها هر روز مقدار متناسبی از سمت فروش ماینر را در کنار عرضه کل باقی مانده جذب کرده اند.

نمودار پیوست زیر نسبت تورم/ کاهش قیمت LTH را نشان می‌دهد که دوره نتایج تورم را به رنگ قرمز و قرائت‌های کاهش تورم را به رنگ سبز نشان می‌دهد.

دیوید پوئل، محقق زنجیره‌ای در ARK Invest، خاطرنشان کرد: «تحلیل ما نشان می‌دهد که بیت‌کوین، متناسب با عرضه که توسط دارندگان بلندمدت (LTH) در اختیار دارد، در پایین‌ترین حالت خود در تاریخ قرار دارد.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط