بیت کوین در بازه ۴ ساله معمولا سود ده بوده است

  • 8 تیر 1401
  • بروزرسانی:
  • 9 دقیقه
  • 318 نفر
 ماینرها می گویند بیت کوین «در هر دوره 4 ساله سود داشته است»


معامله گر مورد علاقه شما می گوید بیت کوین (BTC) سقوط کرده است. در عین حال، بیت کوین «در هر دوره ۴ ساله سود داشته است» و شاخص‌ها و تحلیلگران برتر زنجیره‌ای از محدوده قیمت فعلی به عنوان یک فرصت «خرید نسلی» یاد می‌کنند.

از سوی تحلیلگران مختلف anon و doxed در کریپتو توییتر اطمینان زیادی وجود دارد، با این حال قیمت بیت کوین هنوز در یک روند نزولی آشکار است و معیارها به طور کامل نشان نمی دهد که معامله گران در هر افتی خرید می کنند.

یکی از مولفه‌های مهم قیمت بیت کوین که بسیاری از سرمایه‌گذاران اغلب نادیده می‌گیرند، شرایط و احساسات استخراج‌کنندگان بیت‌کوین است، دقیقاً به همین دلیل است که Cointelegraph با ریچ فرولو از Blockware Solutions و ویل ساموسزگی از Sazmining Inc چت می‌کند تا به وضوح در مورد آنچه در استخراج اتفاق می‌افتد صحبت کند.

سوال کوین تلگراف: آیا بیت کوین سقوط کرده است؟ زیرا قیمت تقریباً دو هفته پیش به ۱۷۶۰۰ دلار رسید. بررسی پاسخ ها:

ویل ساموسزگی: نمی توان گفت که آیا بیت کوین سقوط کرده است یا خیر. به طور کلی، من یک استراتژی میانگین هزینه دلار را به مردم توصیه می کنم: فقط هر مقدار بیت کوینی که با آن احساس راحتی می کنید در یک برنامه ثابت بخرید. قبلاً شاهد کاهش‌هایی حتی بزرگ‌تر از این بوده‌ایم – مانند ۹۳.۷٪ در روزهای اولیه و ۸۳.۴٪ در سال ۲۰۱۸. بیت کوین همیشه در طول هر دوره چهار ساله در تاریخ خود سود داشته است.

CT: در حال حاضر بیت کوین زیر قیمت واقعی و کمتر از هزینه تولید ماینرها معامله می شود. قیمت همچنین به زیر بالاترین رکورد قبلی سقوط کرد و نرخ هش در حال کاهش است. معمولاً تحلیل‌گران زنجیره‌ای این معیارها را که به پایین‌ترین حد خود می‌رسند به عنوان یک فرصت خرید نسلی مشخص می‌کنند، آیا اینطور است؟

Rich Ferolo: Blockware تحقیقات زیادی در این مورد انجام داده است و ما قیمت بی سود و زیان از ماشین‌های s9 را از سال ۲۰۱۶، ۰.۰۷ دلار در هر کیلووات محاسبه کرده‌ایم، که ۳۸۰۰۰ دلار است. در نهایت خواهید دید که ماشین های قدیمی از شبکه خارج می شوند. برای s17s، با ۰.۰۷ دلار سنت در هر کیلووات، BTC باید حدود ۱۸۰۰۰ دلار باشد.

ماشین‌های Newish کارآمدتر هستند و در حالی که سختی و تنظیم نرخ هش برای ماشین‌های نسل فعلی رو به کاهش است، هر چیزی بالاتر از ۹۰ تراهش (TH/s) می‌تواند آن را انجام دهد. هر چیزی کمتر از ۳۴ وات در هر ترهاش ناکارآمد است.

یکی از عواملی که باید در نظر گرفت این است که ارزش ماشین‌ها در حال کاهش است. حتی اگر قیمت بیت کوین شروع به بالا رفتن کند و یک رابطه همزیستی بین قیمت و عوامل کلان موثر بر قیمت بیت کوین و قیمت در سراسر بازار ارز دیجیتال وجود داشته باشد.

ماشین‌ها دارایی‌های سختی هستند و جنبه بزرگ ماینینگ ماشین است. Bitmain و MicroBT قیمت ها را با افزایش قیمت BTC تنظیم می کنند. این یک دارایی مهم است که به نوعی روزانه بازدهی را به دست می آورد، همان روشی که BTC انجام می دهد.

اگر در بازی طولانی هستید، قیمت فعلی بیت کوین برایتان مهم نیست. فقط به این دلیل که قیمت بیت کوین پایین می آید به این معنی نیست که بقیه ماینرها نیز سقوط میکنند. این بیشتر در مورد بقای بهترین ها است. شما باید از ماکروها آگاه باشید، اما آنقدرها هم که تصور می شود بد نیست. دیدگاه ها و موقعیت های مختلفی وجود دارد. شرکت‌های دولتی بزرگ فاکتورهای عملیاتی زیادی برای در نظر گرفتن دارند، اما هزینه‌های عملیاتی آنها (OPEX) هزینه کلی آنها را افزایش می‌دهد حتی اگر به ازای هر کیلووات ۰۵/۰ دلار دریافت کنند. مدل آنها با تجزیه و تحلیل یک ماینر معمولی خارج از کاربر عمومی متفاوت است.

CT: وضعیت ماینینگ BTC در حال حاضر چگونه است؟ شایعاتی وجود دارد که ماینرهای اهرمی ممکن است از کار بیفتند، ماینرهای ناکارآمد در حال خاموش شدن هستند و تجهیزات ۵۰ تا ۶۵ درصد کمتر از قیمت های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ فروخته می شود.

در پشت صحنه چه اتفاقی می افتد و فکر میکنید که این صنعت برای شش ماه تا یک سال آینده چه تأثیری می گذارد؟

RF: من با دیدگاه شما موافقم. ما در حال حاضر در نقطه تثبیت قیمت هستیم و بازار در حال پاکسازی میزان بدهی ماینینگ موجود است. اگر بتوانید ماینینگ را ادامه دهید، ممکن است نرخ هش و سختی را از بین ببرید. Blockworks معتقد است که کمبود شدید زیرساخت در فضا وجود دارد. برای داشتن زیرساخت، باید مقدار باورنکردنی CAPEX داشته باشید تا به راه بیفتید.

صرف نظر از ماشین هایی که در آنجا هستند، فضای زیادی برای میزبانی وجود ندارد. از دیدگاه گسترده تر، شما شاهد بسیاری از کاپیتولاسیون، ورشکستگی و ماشین های اضافی خواهید بود. من می‌دانم که بسیاری از بازیکنان بزرگ در حال توقف تامین مالی برای استخراج‌کنندگان هستند. این یک امتیاز مثبت برای افرادی است که می‌خواهند وارد این فضا شوند، اما ما پیش‌بینی کردیم که در سال ۲۰۲۲، زمانی که همه چیز رو به رشد بود، نرخ هش ۶۰ درصد افزایش یابد. و با معرفی s19XP ها، هش ریت افزایش می یابد.

WS: بسیاری از کهنه سربازان در این فضا به این چرخه ها در اکوسیستم بیت کوین عادت کرده اند. در قرعه کشی هایی مثل این یکی، ماینرهای جدیدتر معمولاً از بین می روند، در حالی که شبکه تقویت می شود. طی شش ماه آینده، ماینینگ رقابتی تر خواهد شد، زیرا بازیکنان بزرگتر ممکن است ادغام شوند و ماینرها را با تخفیف خریداری کنند.

CT: دقیقاً چرا اکنون زمان خوبی یا بدی برای شروع ماینینگ است؟ آیا معیارهای روی زنجیره یا معیارهای سودآوری خاصی وجود دارد که ماینرها به آنها نگاه می کنند یا اینکه قیمت گذاری فعلی بیت کوین باعث جذابیت استخراج می شود، صرفاً بی دلیل است؟

فرض کنید من یک میلیون دلار پول نقد دارم، آیا زمان خوبی برای راه اندازی یک عملیات و شروع استخراج است؟ ۳۰۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ دلار چطور؟ در محدوده ۴۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار، چرا ممکن است زمان مناسبی برای راه اندازی در خانه یا استفاده از یک سرویس استخراج میزبانی نشده باشد؟

RF: صرف‌نظر از اندازه سرمایه‌گذاری، فکر نمی‌کنم صراحتاً هیچ یک از این ارزش‌ها شما را تضمین کند که بخواهید زیرساخت‌هایی در مقیاس ایجاد کنید. ماشین هایی به ارزش یک میلیون دلار با قیمت ۵۰۰۰ دلار به ازای هر دستگاه، ۲۰۰ دستگاه، تقریباً ۰.۶ مگاوات، برای شما به ارمغان می آورد. ۱ مگاوات توان برابر با ۳۰۰ دستگاه است. مسکن ۲۰۰ دستگاه بسیار متفاوت از مسکن ۲ تا ۱۰ دستگاه است. برای تنوع بخشیدن به ۱ میلیون دلار به ۳۰۰۰۰۰ دلار یا ۶۰ ماشین، اینجاست که می خواهید شروع به جستجو در هاستینگ کنید، با این فرض که همه در ماینینگ هستید.

من ماینینگ را به‌عنوان یک پرچین در نظر می‌گیرم، بنابراین ۶۰ درصد سرمایه را می‌گیرم و ماشین‌آلات و ۴۰ درصد BTC نقطه‌ای یا ۶۰ درصد CAPEX برای ماشین‌ها، ۲۰ درصد برای OPEX و ۲۰ درصد برای BTC نقطه‌ای را می‌خرم. این مکان وسیع تری برای فکر کردن به میزبانی است. ۱۰۰۰۰۰ دلار به شما ۲۰ دستگاه می دهد، بنابراین می توانید همان استراتژی را اعمال کنید. اکثر خانه‌های مسکونی نمی‌توانند آنقدر تقاضای برق را تحمل کنند. آستانه ظرفیت ماینینگ در خانه وجود دارد، بنابراین باید در نظر بگیرید که بدون تعطیل کردن محله چه مقدار نیرو می توانید به خانه خود برسانید.

محدوده ۱۰۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ دلاری برای ماینینگ در خانه مناسب تر است. اگر نرخ برق شما روی ۰.۱۰ دلار یا کمتر ثابت است، می توانید بسته به قیمت آن، آن را بگیرید. ۴۰۰۰۰ دلار حدود ۸ دستگاه را در اختیار شما قرار می دهد. صادقانه بگویم، این امکان پذیرتر است. اگر از چهار تا پنج دستگاه شروع کنید و آب را آزمایش کنید، حدود ۲۴.۴ کیلووات در ساعت برای هشت ماشین است. این تقریباً مانند محاسبه میانگین هزینه دلار در ماشین‌ها و خرید آنها در صورت ادامه کاهش قیمت است.

CT: آیا سقوط قیمت بیت کوین به زیر بالاترین حد خود برای اولین بار، پیامدهای مهمی در آینده بر روی مبانی دارایی و صنعت دارد؟

WS: مبانی BTC بدون تغییر است، به همین دلیل است که من همچنان انتظار دارم BTC به یک دارایی ذخیره جهانی تبدیل شود. از سوی دیگر، صنعت از این سقوط درس خواهد گرفت: از اهرم بیش از حد استفاده نکنید و بازدهی ارائه نکنید که شما را آسیب پذیر می کند.

RF: سوال عالی، من فکر می‌کنم از جایی که اکنون در آن هستیم، بر اساس جایی که مردم (خرده‌فروشی) در چرخه قبلی خرید کرده بودند، انتظار می‌رفت. پول هوشمند انتظار داشت یک بازار نزولی طولانی اتفاق بیفتد، اما چیزی که همه را شوکه کرد این است که چه زمانی و با چه سرعتی اتفاق افتاد.

CT: نصف شدن پاداش بعدی شبکه در ۶۷۶ روز نزدیک است. به نظر شما، این موضوع چگونه چشم انداز ماینینگ و میزان تجهیزات مورد نیاز برای حل الگوریتمی را تغییر می دهد که محاسبه آن با هر نصف شدن دشوارتر می شود؟

RF: رویدادهای Halving events تمایل دارند که کاپیتولاسیون ماینر را القا کنند. من تعجب می کنم که نرخ هش فعلی بیشتر کاهش نیافته است. ما شاهد کاهش شدیدی نیستیم که قبلاً انتظار می رفت. این به این دلیل اتفاق می‌افتد که ماشین‌های نسل قدیمی باید از برق جدا شوند و پاداش‌ها با هزینه مطابقت ندارد، اما افزایش نرخ هش مورد انتظار که با هر نصف‌سازی به وجود می‌آید به این معنی است که ماشین‌های نسل قدیمی‌تر در کوتاه‌مدت سود می‌برند. زمانی که OPEX نامطلوب است، ماینرها از برق جدا می شوند و زمانی که مناسب باشد دوباره وصل می شوند.

WS: ماینرها می خواهند هزینه های خود را کاهش دهند، زیرا نیمی از پاداش در بیت کوین ممکن است بسیاری از عملیات استخراج را بی سود کند (با فرض ثابت بودن قیمت بیت کوین به دلار ایالات متحده). بهره وری تجهیزات ماین ادامه خواهد یافت و ماینرها به جستجوی مقرون به صرفه ترین منابع انرژی ادامه خواهند داد.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط