بیت کوین به زیر ۲۰۰۰۰ دلار و اتریوم به زیر ۱۰۰۰ دلار سقوط کرد

  • 28 خرداد 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 341 نفر


بیت کوین (BTC) حمایت ۲۰۰۰۰ دلاری را از دست داد و برای اولین بار از سال ۲۰۲۰ به زیر ۲۰۰۰۰ دلار سقوط کرد.

قیمت بیت کوین حتی به زیر بالاترین رکورد خود در سال ۲۰۱۷ کاهش یافت

طبق داده‌های Cointelegraph Markets و TradingView، جفت BTC/USD برای اولین بار از دسامبر ۲۰۲۰ به زیر ۲۰۰۰۰ دلار سقوط کرده و به ۱۹۰۶۶ دلار رسیده است.

پس از اظهارات فدرال رزرو ایالات متحده در مورد چشم انداز تورم، بازارها سقوط کردند، در حالی که بازارهای کریپتو با رکودی مواجه شدند که هفته گذشته پس از اعداد تکان دهنده شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) آغاز شد.

بیت کوین با از دست دادن حمایت از قیمت ۲۰۰۰۰ دلاری که از نظر روانی مهم است، مسیر جدیدی را در تاریخ خود شکست و برای اولین بار به زیر سطح بالای قیمت چرخه هاوینگ قبلی سقوط کرد.

بزرگترین ارز دیجیتال، BTC، تاکنون از چنین حرکتی اجتناب کرده است. همین امر در مورد آلتکوین ها نیز صادق بود. اتر (ETH) برای اولین بار از ژانویه ۲۰۲۱ به زیر ۱۰۰۰ دلار رسیده است.

در واکنش به این وضعیت، مفسران این کاهش ها را به مشکلات نقدینگی در صندوق سرمایه گذاری سه پیکان (۳AC) و همچنین مشکلات موجود مربوط به پروتکل فین تک سلسیوس و شرایط کلی اقتصاد کلان نسبت دادند.

ژو سو، یکی از بنیانگذاران Three Arrows، گفت که این شرکت “در حال برقراری ارتباط با طرف های مربوطه است و کاملا متعهد به حل آن است” بدون تایید مسائل خاص.

سقوط ناگهانی قیمت بیت کوین به زیر ۲۰۰۰۰ دلار در آخر هفته زمانی رخ داد که سفارشات خرید و فروش ضعیف باعث افزایش نوسانات شد.

بازار نزولی بی سابقه؟

جفت BTC/USD آمریکا تقریباً ۶۰ درصد از سال تا به امروز کاهش یافته است که بیش از ۷۰ درصد نسبت به بالاترین سطح تاریخ خود یعنی ۶۹ هزار دلار در نوامبر گذشته کاهش یافته است.

همانطور که Cointelegraph قبلا گزارش داده بود، طبق نمودارهای قیمت تاریخی، اهداف نزولی کلاسیک برای بازارهای نزولی بین ۸۰ تا ۸۵ درصد است. این قیمت BTC/USD را بین ۱۱۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰ دلار قرار می دهد.

در ادامه تجزیه و تحلیل میانگین متحرک ۲۰۰ هفته ای بیت کوین، معامله گر و تحلیلگر محبوب Rekt Capital در توییتر خود نوشت: “BTC به حجم و نوسان بیشتری در ۲۰۰ MA نیاز دارد تا سطوح حجم را با سطوح پایین بازار خرسی قبلی مطابقت دهد.”

تنها نشانه امیدوارکننده این واقعیت است که حجم فروش برای اولین بار در این هفته بالاتر از حد متوسط ​​بوده است، اما برای نتیجه نهایی خیلی بیشتر مورد نیاز است.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط