بیت کوین برای یک سطح بحرانی دیگر آماده میشود

  • 20 فروردین 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 532 نفر


تحقیقات جدید می گوید بیت کوین (BTC) در یک نقطه “محور” قرار دارد و با نیروهای کلانی مواجه است که می توانند برای “ماه های آینده” بر آن تأثیر بگذارند.

همه نگاه ها به محور سالانه بیت کوین است

بیت کوین پس از دو بار آزمایش مجدد در ماه جاری برای حمایت ۴۳۰۰۰ دلاری، احساسات بازار را تحت تأثیر قرار داد و مسیر خود را نزدیک به ۵۰۰۰۰ دلار تغییر داد.

حرکت به زیر ۴۶۲۰۰ دلار – قیمت افتتاحیه برای سال ۲۰۲۲ – به خصوص دشوار بود، زیرا سقف مقاومت قیمت BTC را از اول ژانویه مشخص کرده بود.

با بازبینی مجدد سطوح پایین تر، درخواست ها برای ۴۰۰۰۰ دلار یا حتی کمتر مطرح می شود، اما برای Decentrader، منطقه ای برای نگه داشتن گاوها در حال حاضر اینجاست. این به شکل پیوت سالانه است، سطح قیمتی که در سال ۲۰۲۲ در حدود ۴۳۵۰۰ دلار قرار دارد – درست تا قیمت لحظه ای ۸ آوریل.

تحلیلگر Filbfilb توضیح داد: “بیت کوین از Pivot سالانه رد شد، سطحی که در هیچ یک از بازارهای نزولی چرخه ۴ ساله گذشته شکسته نشده است.”

اگر سناریوی کنونی واقعاً یک فاز “بازار نزولی” برای BTC/USD را نشان دهد، نزدیک شدن به بالاتر از محور، به ویژه در بازه‌های زمانی بالاتر، نه تنها صعودی بلکه یک رویداد تاریخی غیرعادی خواهد بود.

“یک شکست بالاتر از محور سالانه می تواند شکستی از هنجار چرخه ۴ ساله باشد و می تواند نشان دهد که بیت کوین در مسیر قیمت های بسیار بالاتر خواهد بود، اما برای مدت فوری، سطح هفتگی باید توسط گاوها حمایت شود. برای جلوگیری از سقوط مجدد به یکپارچگی،” Filbfilb افزود.

نقدینگی بالا می رود

با نگاهی فراتر از محور، به نظر می رسد ماه های آینده به شدت با سیاست بانک مرکزی گره خورده است، زیرا تورم و اقدامات برای مبارزه با آن تشدید می شود.

تحلیلگران موافق هستند که کاهش ترازنامه فدرال رزرو ایالات متحده احتمالاً سهام و دارایی ها را تحت فشار قرار می دهد و بنابراین بیت کوین جذابیت خود را از دست می دهد.

Filbfilb با این مخالفت‌های قدرتمند موافقت کرد و استدلال کرد که اقدام فدرال رزرو می‌تواند بر عملکرد قیمت BTC «برای ماه‌های آینده» تأثیر بگذارد.

اما اینکه بیت کوین چقدر می تواند پایین بیاید، ممکن است به جذب نقدینگی بستگی داشته باشد. احساساتی که از طریق نرخ های تامین مالی مشتقات نشان داده شده است، علیرغم تضعیف عملکرد قیمت لحظه ای، همچنان به نفع صعودی خود ادامه می دهد و شانس آبشار انحلال را به سمت پایین افزایش می دهد.

داده‌های منبع نظارت زنجیره‌ای Coinglass نشان می‌دهد که این هفته شاهد بزرگترین اپیزود طولانی انحلال از ژانویه بودیم.

Filbfilb نوشت، نقدینگی هم بالاتر و هم پایین تر از قیمت نقدی به این معنی است که پتانسیل کاهش در هر جهت بالا باقی می ماند و هدف صعودی بالقوه همچنان در شمال ۵۰۰۰۰ دلار است.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange



برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط