بیت کوین با افزایش سختی شبکه ۳۱ تراهش قدرت میگیرد

  • 24 اردیبهشت 1401
  • بروزرسانی:
  • 2 دقیقه
  • 353 نفر
بیت کوین با افزایش سختی شبکه 31تراهش قدرت میگیرد


شبکه بیت‌کوین (BTC) با فاصله گرفتن از نگرانی‌های مربوط به حملات برنامه‌ریزی‌شده به بلاک‌چین، بالاترین میزان دشواری استخراج تاریخ را به ۳۱.۲۵۱ تریلیون رساند که برای اولین بار در تاریخ از مرز ۳۰ تریلیون گذشت.

خالق بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو، امنیت شبکه بیت کوین را از طریق شبکه غیرمتمرکز استخراج کنندگان بیت کوین که وظیفه تایید مشروعیت تراکنش ها و ضرب بلوک های جدید را بر عهده دارند، تضمین کرد.

با توجه به حمایت گسترده جامعه – از توسعه دهندگان گرفته تا هدلرها تا معامله گران و ماینرها – که بیش از ۱۳ سال طول می کشد، شبکه BTC شاهد یک صعود تاریخی ۱۰ ماهه بود زیرا به سختی استخراج ۳۱.۲۵۱ تریلیون رسید.

دشواری استخراج از اکوسیستم بیت کوین در برابر حملات شبکه ای مانند هزینه های مضاعف محافظت می کند، که در آن بازیگران بد سعی می کنند تراکنش های تایید شده را روی بلاک چین BTC معکوس کنند. دشواری بیشتر استخراج، قدرت محاسباتی بالاتری را از ماینرها برای تأیید تراکنش ها از طریق شبکه BTC می طلبد.

در نتیجه، آخرین مشکل شبکه BTC، سقف جدید قیمت، ارائه بیش از ۵۰ درصد از نرخ هش را برای بازیگران بد تقریباً غیرممکن می‌کند. طبق گزارش blockchain.com، شبکه BTC در زمان نگارش این مقاله ۲۲۰.۴۳۶ میلیون تراهش در ثانیه (TH/s) درخواست می کند.

علی‌رغم نگرانی‌های جامعه کریپتو در رابطه با حملات هدفمند مداوم و بازار نزولی فعال، BTC همچنان خود را به عنوان انعطاف‌پذیرترین شبکه بلاک چین نشان می‌دهد.

طبق گزارش ها، حدود ۱.۴ میلیارد دلار بیت کوین از کیف پولی که به Luna Foundation Guard (LFG) بسته شده بود منتقل شد، زیرا جامعه قصد خود را برای “دفاع فعالانه از ثبات UST peg و اقتصاد گسترده تر Terra” اعلام کرد.

اکوسیستم توکن‌های Terra تحت تأثیر قرار گرفت زیرا استیبل کوین UST از ارزش ۱ دلاری اولیه خود در عرض چند روز به تقریباً ۰ دلار کاهش یافت و باعث ایجاد غوغا در بین سرمایه‌گذاران LUNA و UST شد.

در حالی که یکی از بنیانگذاران Terra، Do Kwon سقوط بازار را به حمله هماهنگ علیه پروتکل نسبت داد، برنامه های فعلی برای احیای اکوسیستم های UST و LUNA شامل خرید و توزیع مجدد BTC بر اساس نیاز است.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط