بنیانگذار NFT3 معتقد است اینترنت آینده غیرمتمرکز خواهد بود

  • 1 خرداد 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 289 نفر
بنیانگذار NFT3 معتقد است اینترنت آینده غیرمتمرکز خواهد بود


بنیانگذار NFT3 معتقد است اینترنت آینده غیرمتمرکز خواهد بود

دیلن دیودنی، بنیانگذار NFT3، گفت: «اگر جامعه رمزارز بتواند با موفقیت اینترنت را غیرمتمرکز کند، آینده‌ای خواهیم داشت که ارزش آن را دارد.

در جشنواره BlockDown کرواسی ۲۰۲۲، سیاست اجتماعی اکوسیستم Web3، NFTs و Metaverse مورد بحث قرار گرفت. مشخص شده است که نوآوری‌های جاری در اکوسیستم کریپتو قدرت معناداری برای تأثیرگذاری بر آینده صنعت رسانه و سرگرمی دارند.

از آنجایی که صنعت کریپتو به محو کردن مرزهای بین دنیای مجازی و واقعی ادامه می‌دهد و در جشنواره BlockDown درباره تأثیر رو به رشد نوآوری‌های صنعت کریپتو بر شرکت‌های رسانه‌ای صحبت می‌کند، کریستینا کورنیر، سردبیر کوین‌تلگراف، با دیودنی موافق است که سال گذشته سال گذشته بوده است.

Cornèr موارد استفاده برای اکوسیستم NFT را مورد بررسی قرار داد، که بستری را برای هنرمندان و روزنامه نگاران مستقل برای جمع آوری بودجه یا مقابله با مشکلات دنیای واقعی مانند تغییرات آب و هوا فراهم می کند. Dylan Dewdney، بنیانگذار NFT3، که اولین شبکه هویت یکپارچه را برای Web3 ایجاد کرد، در بحث با Cornèr مسائلی را در مورد درهم تنیدگی دنیای مجازی و فیزیکی در Metaverse مطرح کرد.

به گفته دیودنی، حتی اگر هر دو دنیا با هم ادغام شوند، خطر مشکلات دنیای واقعی که متاورس را آلوده کند، ادامه خواهد داشت. بنابراین او توسعه یک سیستم شبه نامی (نام مستعار) را پیشنهاد کرد که در آن کاربران می توانند احراز هویت کنند، اما در صورت تمایل می توانند هویت خود را برای سایر کاربران متاورس فاش نکنند.

دیودنی معتقد است که “دنیای واقعی بهتر خواهد شد” با رفتن جهان به تدریج به خانه جدید خود، متاورس، اما بیان می کند که مردم باید برخی از ارزش های شخصی (مانند برابری و مسئولیت) را به خود القا کنند.

“من فکر می کنم زمان آن فرا رسیده است که جهان به عصر جدیدی برود و ما شروع به ایجاد پایه های فنی برای آن کرده ایم. ما باید حواس‌مان باشد که این روند چگونه انجام می‌شود و واقعاً مسئولیت فردی خود را در گسترش این انتقال به مردم بپذیریم.»

Cornèr همچنین از راه اندازی مجدد BlockShow، سازمان غیرمتمرکز DAO خبر داد که ابتکار عمل خود را برای ایجاد بزرگترین جشنواره Web3 متعلق به جامعه به نمایش می گذارد و به شرکت کنندگان اجازه می دهد در نمایشگاه نظری داشته باشند و در سازماندهی رویدادها به سهامداران تبدیل شوند. به گفته Addy Crezee، مدیر عامل BlockShow، هدف BlockShow DAO «درگیر کردن افراد بیشتری در Web3 و کمک به مردم برای احساس مزایای اقتصاد دارایی است».

دیودنی معتقد است که اگر جامعه کریپتو بتواند با موفقیت اینترنت را غیرمتمرکز کند، آینده‌ای وجود خواهد داشت که ارزش هیجان‌انگیز بودن در مورد آن را از نظر فردی و اجتماعی داشته باشد.

هدف Dewdney ارائه خدمات هویت غیرمتمرکز برای اکوسیستم متاورس با NFT3 است. این شرکت یک هویت مستعار در تمام لایه‌های برنامه Web3 ارائه می‌کند و آن را با هویت واقعی کاربران مرتبط می‌کند. دیودنی معتقد است که اکوسیستم کریپتو باید از حالت استفاده مالی فراتر رفته و به «مورد استفاده انسانی» برسد.شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Andreessen Horowitz (a16z) صندوق بازی های ۶۰۰ میلیون دلاری را راه اندازی کرده است که به استارت آپ های بازی متمرکز بر Web3 اختصاص دارد. هدف این صندوق حمایت از استودیوهای بازی، برنامه های کاربردی مصرف کننده ای است که از جوامع گیمر مانند Discord و ارائه دهندگان زیرساخت بازی پشتیبانی می کنند.

همانطور که Cointelegraph قبلا گزارش داده بود، پروژه های Metaverse همچنان سرمایه گذاری زیادی را از غول های بازی جذب می کنند. اپیک گیمز، خالق بازی فورتنایت، در ماه آوریل ۲ میلیارد دلار جمع آوری کرد تا با سرمایه سونی و لگو، یک متاورس ایجاد کند.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط