بررسی ۵ عامل مهم برای سرمایه گذاران بیت کوین

  • 15 فروردین 1401
  • بروزرسانی:
  • 7 دقیقه
  • 447 نفر


قیمت بیت کوین (BTC) درست مانند شروع سال جاری با کمی بیش از ۴۶۰۰۰ دلار وارد هفته جدید و سه ماهه جدید شد.

چیزی که برای سرمایه گذاران بلندمدت یک دژاوو واضح به نظر می رسد،  BTC/USDآمریکا را تقریباً به همان سطحی که در اول ژانویه ۲۰۲۲ بود رسانده است.

اگرچه اقدامات قیمت در روزهای اخیر آرام بوده است، اما نشانه هایی وجود دارد که بازار برای حرکت بعدی خود در پشت کاهش نوسانات آماده می شود.

با توجه به ارزیابی‌های زنجیره‌ای انجام‌شده در سطح کلان، سرنخ‌های زیادی وجود دارد که باید در ماه آوریل از آنها آگاه بود.

کوین تلگراف پنج عامل را بررسی می کند که بر عملکرد قیمت بیت کوین در هفته آینده تأثیر می گذارد.

با چاپ پول تورم افزایش می یابد

دوران «پول آسان» پس از کووید به پایان رسیده است و صحبت های زیادی در مورد تأثیر آن بر دارایی های پرخطر مانند بیت کوین وجود دارد.

اقدام فدرال رزرو برای کاهش ترازنامه بی سابقه و افزایش نرخ بهره توسط مفسران به عنوان یک موج شوک برای بازار ارزهای دیجیتال توصیف شده است.

اما تا کنون، نشانه های اندکی وجود دارد که یک تغییر اساسی در حال انجام است. در واقع به نظر می رسد این هفته در آسیا برعکس است.

همانطور که مفسر بازار، Holger Zschaepitz تاکید کرد، بانک مرکزی ژاپن (BoJ) در واقع ترازنامه خود را افزایش داد اما پول بیشتری چاپ کرد.

BOJ در حال حاضر بزرگترین ترازنامه تولید ناخالص داخلی را دارد که روند آن اکنون ۱۳۶ درصد تولید ناخالص داخلی است.

برای ژاپیتز، این حرکت می تواند «بزرگترین آزمایش پولی در تاریخ» باشد.

او گفت: “در مقایسه، بانک مرکزی اروپا و فدرال رزرو آماتور به نظر می رسند.”

چاپ پول بیشتر مزیتی برای دارایی های ریسک ایجاد می کند. در همین حال، هیچ کس متقاعد نشده است که کاهش ترازنامه که مدت ها مورد انتظار بود ادامه یابد. آنها استدلال می کنند که بانک های مرکزی به زودی چاره ای جز شروع مجدد تزریق نقدینگی نخواهند داشت.

آرتور هیز، مدیرعامل سابق غول مشتقات BitMEX، در یک پست وبلاگی که در ماه مارس به اشتراک گذاشت، گفت: «هیچ دولتی وجود ندارد که در برابر وسوسه چاپ پول برای پرداخت قبوض و جلب رضایت شهروندان خود مقاومت کند. دولت هرگز داوطلبانه ورشکست نمی شود. این امر بدیهی است. اگر کسی غیر از این فکر می کند، اجازه دهد آن را ثابت کند.»

بنابراین به صورت سالانه، زمان آن فرا رسیده است. اگر با گاو نر سر و کار داشته باشید، طعم شاخ آنها را می چشید. به یاد داشته باشید که قیمت طلا یا بیت کوین افزایش نمی یابد، ارزش ارز فیات که در آن قیمت گذاری می شود کاهش می یابد.

در مقابل ریسک بالای رکود اقتصادی در ایالات متحده، افزایش نرخ بهره چشم انداز متضادی را ارائه می دهد، همانطور که وارونگی منحنی بازده هفته گذشته نشان می دهد. به گفته این تحلیلگر، این ترکیبی است که باید بر بیت کوین و سهام فشار بیاورد.

هدف گاوها ۵۰۰۰۰ دلار است

موضوع اصلی در بین سرمایه گذاران و تحلیلگران بیت کوین از روز دوشنبه عدم نوسان قیمت است.

بر اساس داده‌های Cointelegraph Markets و TradingView، هیجان سنتی اما کوتاه مدت در مورد تعطیلی هفتگی ظرف چند ساعت فروکش کرده است و خرس‌ها همچنان در تلاش هستند تا از تبدیل شدن باز سالانه به پشتیبانی جلوگیری کنند.

با این حال، جفت BTC/USD دقیقاً در همان نقطه سه ماه پیش قرار دارد، اما سیگنال‌های کوتاه‌مدت قیمت هم‌اکنون حکایت از ادامه آن دارد.

در میان آنها تحلیلگر محبوب TechDev است که در نمودار ۱۲ ساعته اولین “فشار نوسان قیمت” بیت کوین از ژانویه را نشان می دهد.

TechDev توضیح داد که جفت BTC/USD در وسط کانال اندیکاتور Bollinger Bands معلق است که مربوط به روند صعودی است.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، بیت کوین می تواند برای اولین بار در سال جاری به سمت سطح ۵۰۰۰۰ دلار حرکت کند.

به هر حال، رویدادهای زیادی در ماه آوریل رخ خواهد داد. زیرا آوریل همیشه در طول تاریخ بیت کوین یک فرآیند “خوب” بوده است.

خریداران بیت کوین در ماه مارس بازارهای سهام را خالی کردند

بیت کوین امسال از بسیاری از صرافی ها خارج شد. با این حال، داده های فعلی به وضوح به کمبود عرضه اشاره می کند.

بر اساس گزارش شرکت تحلیلی زنجیره ای Glassnode، خروج از بازار سهام برخلاف هر ماه دیگری در ماه گذشته افزایش یافته است. صرافی ها افت عرضه ای معادل تقریبا ۱۰۰۰۰۰ بیت کوین را تجربه کردند.

با نگاهی به گذشته، تنها دو مورد در تاریخ بیت کوین وجود داشته است که جریان خروجی از ۱۰۰۰۰۰ بیت کوین فراتر رفت و ماه مارس را در بالاترین سطح خود سپری کرد.

گلاسنود در نظرات توییتر همراه با یک نمودار حاشیه‌نویسی نوشت: «کل خروجی بیت‌کوین به این بزرگی تنها چند بار در طول تاریخ دیده شده است و بیشتر آنها پس از بحران نقدینگی مارس ۲۰۲۰ رخ داده است.

اگر سرمایه گذاران رفتار خرید پایین را پس از سقوط COVID-19 تکرار نکنند، باید عواقب آن مشخص باشد. با این حال، ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود. در سال ۲۰۲۰، در حالی که جفت BTC/USD پس از ۶۰ درصد کاهش در روز بهبود یافت، تا سه ماهه چهارم طول کشید تا عملکرد قیمت واقعاً شروع به تغییر کند.

در همین حال، CryptoQuant، پلتفرم تحلیلی دیگری که موجودی ۲۱ صرافی اصلی را ردیابی می کند، نشان می دهد که کل عرضه بیت کوین در پایین ترین سطح خود از اول آگوست ۲۰۱۸ است. این رقم ۲۳۰۳ میلیون بیت کوین اعلام شد.

روند مشاهده شده در سال ۲۰۲۲ در ماه مارس شتاب گرفت و در مجموع ۷۷۰۰۰ بیت کوین به کیف پول های خصوصی منتقل شد.

آیا فصل آلت کوین فرا رسیده است؟

وقتی رابطه بیت کوین با آلت کوین ها بررسی می شود، یک موقعیت غیرعادی توجه را به خود جلب می کند. مجموع سود باز و حجم معاملات در بازارهای مشتقات آلتکوین برای اولین بار در بیش از یک سال گذشته از بیت کوین فراتر رفت.

این حرکت توسط پلتفرم تحلیلی رمزارز Coinalyze مشاهده شد. او پیشنهاد کرد که “فصل alt” افسانه ای می تواند آغاز شود.

بنیانگذار گابریل دودان در بیانیه ای خصوصی به کوین تلگراف گفت: «این می تواند به معنای فصل جایگزین باشد، پول در حال حاضر به آلت کوین ها سرازیر می شود.

چنین دیدگاهی با داده هایی که در هفته گذشته جریان قابل توجهی از آلتکوین ها را نشان می دهد، مطابقت دارد. طبق ادعای یکی از مفسران، مشاهده می شود که ریسک پذیری در بین سرمایه گذاران در حال افزایش است.

در همین حال، دودان اضافه کرد که به لطف کاهش نوسان قیمت مشابه، کاهش علاقه به BTC ممکن است به خودی خود عملکرد را کاهش ندهد.

از سوی دیگر، بیت کوین را در مسیر نسبتاً پایداری قرار می دهد زیرا بیش از حد از آن استفاده نمی شود. این زمینه خوبی برای BTC است.

نرخ هش به بالاترین حد خود رسیده است

با رکورد زدن سطح دشواری شبکه بیت کوین، نرخ هش به بالاترین حد خود رسیده است.

بر اساس منبع داده MiningPoolStats، اعتقاد ماینرها به اینکه در ازای حمایت از شبکه، سود بلندمدتی به دست خواهند آورد، با افزایش نرخ هش در حال حاضر به ۲۲۳ اگزاهش در ثانیه (EH/s) ثابت می شود.

در حالی که قدرت پردازش ارائه شده توسط ماینرها تنها یک تخمین است، نرخ هش هرگز اینقدر بالا نبوده است. به گفته حامیان بیت کوین، این داده ها به رشد خود ادامه خواهند داد.

فرانسیس پولیو، مدیر عامل ارائه دهنده خدمات پرداخت بول بیت کوین، سال گذشته در پست وبلاگ خود در مورد نرخ هش بیت کوین و مصرف انرژی نوشت: استخراج بیت کوین شکننده ترین سیستم طراحی شده توسط انسان است.

هر گونه حمله به بیت کوین تضمین شده است که بیت کوین را قوی تر می کند. این به معنای قیمت بالاتر، نرخ هش بالاتر و مصرف انرژی بالاتر است.

موضوع مصرف انرژی که علیه بیت کوین مطرح شد به چیزی تبدیل شد که بسیاری از چهره های محبوب آن را یک اشتباه منطقی می دانستند. تصور می شود که بیت کوین از انرژی “بیش از حد” استفاده می کند. اما گفته می شود که بیت کوین انرژی را هدر نمی دهد و آن را به یک دارایی مفیدتر به عنوان قدرتمندترین ارز توسعه یافته تبدیل می کند.

نرخ هش بدون توجه به همه این دیدگاه ها همچنان به رشد خود ادامه می دهد. این به چشم انداز صعودی اساسی برای سرمایه گذاری در بیت کوین اشاره می کند.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط