با کاهش نرخ هش، تقاضای برق شبکه بیت کوین کاهش می یابد

  • 4 تیر 1401
  • بروزرسانی:
  • 2 دقیقه
  • 193 نفر
با کاهش نرخ هش، تقاضای برق شبکه بیت کوین کاهش می یابد


مصرف برق کلی شبکه بیت کوین (BTC) پس از تقلید از کاهش دو هفته ای نرخ هش ماینینگ، کاهش شدیدی را ثبت کرد که قدرت رفت و آمد برای استخراج بلاک های بیت کوین را به ۱۹۹.۲۲۵ اگزاهش در ثانیه (EH/s) کاهش داد.

بر اساس داده های به اشتراک گذاشته شده توسط مرکز تامین مالی جایگزین کمبریج، شبکه بیت کوین کمترین تقاضای برق در سال ۲۰۲۲ را با ۱۰.۶۵ گیگاوات (GW) ثبت کرد. در اوج خود، شبکه BTC به ۱۶.۰۹ گیگاوات برق نیاز داشت.

در ۱۶ ژوئن، گزارش کوین تلگراف نشان داد که چگونه بخش بانکی ۵۶ برابر بیشتر از اکوسیستم بیت کوین از انرژی استفاده می کند. ناشر میشل خزاکا، مهندس فناوری اطلاعات، رمزنگار و مشاور در یک مصاحبه اختصاصی گفت:

بیت کوین لایتنینگ، و بیت کوین، به طور کلی، راه حل های تکنولوژیکی واقعا عالی و بسیار کارآمدی هستند که شایسته استفاده در مقیاس بزرگ هستند. این اختراع به اندازه کافی درخشان، کارآمد و به اندازه کافی قدرتمند است که بتواند به طور گسترده مورد پذیرش قرار گیرد.

کاهش ناگهانی تقاضای برق بیت کوین را می توان به کاهش نرخ هش نسبت داد. نرخ هش ماینینگ به عنوان یک معیار امنیتی کلیدی عمل می کند.

دشواری استخراج بیت کوین در تاریخ ۱۳ ژوئن به بالاترین حد تاریخ ۲۳۱.۴۲۸ EH/s رسید که پس از آن طی دو هفته بیش از ۱۳.۹ درصد کاهش یافت. آخرین تقسیم بندی توزیع نرخ هش F2Pool و AntPool را به عنوان بزرگترین ماینرهای شناخته شده نشان می دهد که هر کدام به ترتیب ۸۱ و ۸۰ بلاک در چهار روز گذشته استخراج کرده اند.

گروهی از محققین، تحت حمایت مالی فدرال، دسته ای از استیبل کوین ها را با نام استیبل کوین برق (E-Stablecoin) طراحی کردند که انرژی را به عنوان شکلی از اطلاعات منتقل می کند.

همانطور که توسط کوین تلگراف توضیح داده شده است، E-Stablecoin از طریق ورودی یک کیلووات ساعت برق، به اضافه یک کارمزد، ضرب می شود که می تواند مانند هر استیبل کوین برای تراکنش ها استفاده شود.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط