با انتقال پروتکل به فاز V3، قیمت AAVE به شدت افزایش یافت

  • 11 فروردین 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 507 نفر


قیمت AAVE پس از افزودن پشتیبانی از شش شبکه مختلف بلاک چین، از روند نزولی بلندمدت خود خارج شد.

بازار مالی غیرمتمرکز (DeFi) در حال بلوغ است و پس از رشد سریع در سال گذشته، اکثر پروتکل ها در هاله ای از ابهام فرو رفته اند. اما پروتکل های “مشهور” همچنان قوی هستند.

این Aave AAVE) ( یک پروتکل نقدینگی است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا دارایی‌های خود را قرض دهند، وام بگیرند یا سهام خود را برای کسب بازده دارایی‌های خود به اشتراک بگذارند.

بر اساس داده های Cointelegraph Markets و TradingView، حجم معاملات ۲۴ ساعته توکن AAVE با ۴۴۲ درصد افزایش به ۱.۲۶ میلیارد دلار رسید. این توکن که در ۱۵ مارس ۱۱۴ دلار بود، با ۱۱۰ درصد افزایش به ۲۴۲ دلار در ۲۹ مارس رسید.

سه دلیل افزایش مجدد قیمت AAVE را می توان انتشار AAVE v3، گسترش اکوسیستم و بهبود مستمر داده های بنیادی دانست.

AAVE نسخه ۳

سرمایه گذاران مدت ها منتظر انتشار Aave v3 بودند که در ۱۶ مارس معرفی شد.

به گفته Aave، ویژگی های جدید به ارائه کارایی سرمایه بیشتر، افزایش امنیت و عملکرد زنجیره ای کمک می کند و در عین حال تمرکززدایی را در اکوسیستم DeFi ترویج می کند.

Aave v3 در حال حاضر روی Polygon (MATIC)، Phantom (FTM)، Avalanche (AVAX)، Arbitrum (ARbit)، Optimism (OTO) و Harmony (ONE) کار می‌کند و ادغام‌های بیشتری در آینده برنامه‌ریزی شده است.

گسترش اکوسیستم

دومین عاملی که به AAVE انگیزه داد، گسترش اکوسیستم Aave بود که امکان راه اندازی شبکه های جدید و ایجاد مشارکت و ادغام با سایر پروتکل های DeFi را فراهم کرد.

علاوه بر اینکه در حال حاضر در هفت شبکه مختلف در دسترس است، Aave به همکاری با شبکه های جدیدی که قرار است منتشر شوند، از جمله متیس، ادامه می دهد.

Aave همچنین دارای پشتیبانی ارائه دهندگان کیف پول و تجمیع کننده های Web3 از جمله Instadapp، Debank، ۱inch، Paraswap، Zapper، DeFisaver و Zerion است.

TVL در حال افزایش است

دلیل سوم قدرت قیمت Aave این بود که کاربران جدید علیرغم مشکلاتی که در صنعت DeFi وجود داشت، همچنان به اکوسیستم وارد می شدند.

طبق داده‌های Dune Analytics، در حال حاضر بیش از ۹۲۰۰۰ آدرس کیف پول منحصر به فرد در تعامل با پروتکل AAVE وجود دارد. از آنجایی که تعداد زنجیره های پشتیبانی شده توسط Aave همچنان در حال افزایش است، این تعداد احتمالا در آینده افزایش خواهد یافت.

بر اساس داده های DeFi Llama، با ورود کاربران جدید و اضافه شدن پشتیبانی های زنجیره ای جدید، مجموع دارایی های قفل شده در پروتکل (TVL) یک بار دیگر افزایش یافته و در حال حاضر به ۱۳.۹۹ میلیارد دلار رسیده است.

با پشتیبانی از دارایی‌های سهام مایع مانند stETH در Lido Finance، ارزش TVL در AAVE افزایش یافته است زیرا سهامداران ETH می‌خواهند بازده خود را به حداکثر برسانند.

داده های VORTECS™ از Cointelegraph Markets Pro شروع به شناسایی چشم انداز صعودی برای AAVE در ۲۴ مارس، قبل از آخرین افزایش قیمت کردند.

امتیاز VORTECS™ منحصراً برای کوین تلگراف، مقایسه الگوریتمی شرایط بازار گذشته و فعلی را ارائه می دهد که از ترکیبی از نقاط داده مانند احساسات بازار، حجم معاملات، تغییرات اخیر قیمت و فعالیت توییتر به دست آمده است.

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می شود، امتیاز VORTECS™ برای AAVE در ۲۴ مارس به ۷۳ افزایش یافت، حدود یک ساعت قبل از اینکه قیمت شروع به افزایش ۴۵.۸ درصدی در پنج روز کند.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط