با افزایش بهره فدرال رزرو بیت کوین ثابت ماند

  • 26 اسفند 1400
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 341 نفر
با افزایش بهره فدرال رزرو بیت کوین ثابت ماند


تحلیلگران گفتند که تقاضا برای بیت کوین با تقویت شاخص های سهام و تضعیف دلار حمایت شد.

بیت کوین (BTC) در روز پنجشنبه در بحبوحه جهش گسترده تر در بازارهای جهانی به دلیل افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو ایالات متحده (فدرال رزرو) همانطور که انتظار می رفت ۰.۲۵% نرخ ها را افزایش داد و بالاتر از سطح ۴۰۰۰۰ دلار باقی ماند.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، نشان داد که اقتصاد ایالات متحده “بسیار قوی” است و می تواند با انقباضات پولی مقابله کند و باعث جهش در سهام شود. در همین حال، بانک مرکزی انگلیس نیز جلسه سیاستگذاری خود را در روز پنجشنبه برگزار می کند و انتظار می رود نرخ بهره را به سطح قبل از کووید افزایش دهد.

معاملات آتی آمریکا در ساعات اروپایی ۰.۵۱ درصد کاهش یافت در حالی که نفت خام برنت با جهش ۴ درصدی به نزدیک ۱۰۰ دلار رسید. شاخص Stoxx 600 اروپا ۰.۲۲ درصد افزایش یافت، در حالی که بازارهای آسیایی برای دومین روز افزایش یافتند که شاخص هانگ سانگ هنگ کنگ ۷ درصد و نیکی ۲۲۵ ژاپن ۳.۴۶ درصد افزایش یافت.

بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته نزدیک به ۴ درصد اضافه کرد و قبل از اینکه معامله گران سود ببرند، با قیمت ۴۱۶۴۰ دلار معامله شد. اتر (ETH) ۴.۷ درصد به بالاترین سطح هفتگی ۲۷۹۰ دلار اضافه کرد، در حالی که LUNA Terra در ۲۴ ساعت ۰.۶ درصد از دست داد.

با استقرار استیبل کوین‌های UST Terra در شبکه Avalanche، AVAX Avalanche در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۱ درصد افزایش یافت تا منجر به سود در بین ارزهای دیجیتال اصلی شود. کاربران اکنون می توانند با استفاده از Avalanche، سپرده های UST را واریز کنند، وام بگیرند و سود کسب کنند.

سرمایه‌گذاران سود اتر را به آزمایش موفقیت‌آمیز روی شبکه اتریوم قبل از حرکت آن به سمت شبکه اثبات سهام گره زدند.

فابیو پزوتی، بنیانگذار شرکت سرمایه گذاری ارز دیجیتال Iconium، در این باره گفت: «اتریوم پس از ادغام موفقیت آمیز خود در شبکه آزمایشی Kiln، حرکت های صعودی را نشان داد، یک نقطه عطف اساسی در مسیر انتقال به اثبات سهام در طول سال». وی افزود: «ما انتظار داریم که دارایی‌های اصلی در میان تحولات مثبت در مورد آتش‌بس در اوکراین، که احتمالاً روند نزولی چند ماه گذشته را تغییر می‌دهد، شتاب بیشتری بگیرد.»

ارزش بازار ارزهای دیجیتال طی روز گذشته ۴ درصد رشد کرد و به ۱.۸۲ تریلیون دلار رسید. شاخص تسلط بیت کوین با ۰.۲ واحد افزایش به ۴۲.۸ درصد رسید. شاخص ترس و طمع – که احساسات بازار را محاسبه می کند – ۳ امتیاز دیگر در روز اضافه کرد تا سطح “ترس” را به ۲۷ برساند که نشان دهنده بهبود احساسات در بین سرمایه گذاران است.

در همین حال، برخی از تحلیلگران گفتند که قدرت بیت کوین به دلیل احساسات مثبت برای دارایی در میان معامله گران تقویت شده است.

الکس کوپتسیکویچ، تحلیلگر بازار در FxPro، در ایمیلی به CoinDesk توضیح داد: «از روزهای پایانی فوریه، خط حمایت محکمی در کاهش زیر ۳۸۰۰۰ دلار وجود داشته است. “و این قدرت صعودی است، که نشان می دهد علاقه خریدار بلندمدت به دلیل تورم و تنش های ژئوپلیتیکی از ۳۰۰۰۰ دلار به ۳۸۰۰۰ دلار تغییر کرده است.”

Kuptsikevich افزود: “چنین انتقال سطح علاقه به خریداران بلند مدت به طور کامل منعکس کننده جهش قیمت است که کاهش واقعی ارزش ارزهای فیات است.”

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط