بایننس ۵.۸ میلیون دلار پول دزدیده شده در حمله رونین را پس گرفت

  • 3 اردیبهشت 1401
  • بروزرسانی:
  • 2 دقیقه
  • 248 نفر
بایننس 5.8 میلیون دلار پول دزدیده شده در حمله رونین را پس گرفت


بایننس 5.8 میلیون دلار پول دزدیده شده در حمله رونین را پس گرفت

مدیر عامل بایننس، Changpeng Zhao،  روز جمعه از طریق یک پست توییتری گفت که آنها ۵.۸ میلیون دلار در ۸۶ حساب دارایی دیجیتال معامله شده توسط Lazarus Group بازپس گرفته اند. یک گروه مجرم سایبری کره شمالی ماه گذشته ۱۷۳۶۰۰ اتر (ETH) به ارزش بیش از ۶۰۰ میلیون دلار و ۲۵.۵ میلیون دلار (USDC) را از رونین، زنجیره جانبی Axie Infinity، به سرقت برده است.

تا روز جمعه، حدود ۲۸۰ میلیون دلار دارایی دیجیتال از آدرس کیف پول مرتبط با حمله رونین باقی مانده است. شرکت تحلیل ارزهای دیجیتال Elliptic اخیراً فاش کرده است که هکرها در حال ارسال پول به صرافی‌های متمرکز و DApps (برنامه‌های غیرمتمرکز) هستند. با این حال، به نظر می‌رسد ارزهای دیجیتالی که به‌عنوان USDC به سرقت رفته‌اند نیز در صرافی‌های غیرمتمرکز به اتریوم تبدیل می‌شوند.

Uniswap DEX اعلام کرد که در پاسخ به اقدامات ادعایی پولشویی، آدرس هایی که ممکن است با جابجایی “وجوه هک شده یا سرقت شده” مرتبط باشد در حال اسکن شدن هستند.

به طور مشابه، Tornado Cash کیف پول های مرتبط با فعالیت های غیرقانونی را از دسترسی به DApp خود از طریق Chainalysis مسدود می کند.

با این حال، همانطور که رومن سمنوف موسس آن گفت، این اسکن تنها از دسترسی کاربران به رابط کاربری DApp جلوگیری می کند، اما از انتقال وجوه به قراردادهای هوشمند آنها جلوگیری نمی کند.

با وجود این اتفاق، Sky Mavis خالق Axie Infinity اخیراً دور سرمایه ۱۵۰ میلیون دلاری خود را به رهبری بایننس بسته است. این وجوه جمع‌آوری‌شده، هرچند جزئی، برای پوشش زیان سرمایه‌گذارانی که در حمله آسیب دیده‌اند استفاده می‌شود و بقیه ضرر توسط پول خود Sky Mavis پوشش داده می‌شود.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط