بانک مرکزی قطر در حال راه اندازی ارز دیجیتال است

  • 1 تیر 1401
  • بروزرسانی:
  • 2 دقیقه
  • 301 نفر
بانک مرکزی قطر در حال راه اندازی ارز دیجیتال است


بانک مرکزی قطر در حال راه اندازی ارز دیجیتال است

کشور ۲.۸ میلیون نفری قطر در حال پیوستن به طیف رو به رشدی از کشورهایی است که مفهوم ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را تجربه می کنند. بانک مرکزی قطر (QCB) در حال حاضر “در مرحله ابتدایی” انتشار ارز دیجیتال خود است.
شیخ بندر بن محمد بن سعود آل ثانی، فرماندار QCB، روز سه شنبه در جریان جلسه “آزمون تورم” در مجمع اقتصادی قطر، فاش کرد که این بانک در تلاش است تا راه حل های تکنولوژیکی برای CBDC خود بیابد. آل ثانی تصریح کرد: در حال حاضر این پروژه در مراحل اولیه است:
بسیاری از بانک های مرکزی اکنون در حال بررسی انتشار CBDC هستند و ما نیز از این امر مستثنی نیستیم. ما در حال ارزیابی مزایا و معایب صدور CBDC و یافتن فناوری و بستر مناسب برای صدور CBDC خود هستیم.
«در حال حاضر، رمزارزها یک نوآوری در فناوری هستند. ممکن است ما را به عصر جدیدی از خدمات مالی سریع، ارزان و در دسترس تر ببرد. با این حال، آن دسته از دارایی‌های کریپتو که توسط مقامات پولی مورد تاکید قرار نگرفته‌اند، ممکن است اعتبار کمتری داشته باشند.
اولین گزارش‌ها در مورد بررسی امکان CBDC توسط QCB در مارس ۲۰۲۲ منتشر شد. در آن زمان، النود عبدالله المفتاح، رئیس بخش فین‌تک در QCB، فاش کرد که این بانک به دلیل روند جهانی در حال تحقیق در مورد این مفهوم است.
در حال حاضر، بیش از ۱۰۰ کشور در سطح جهان علاقه خود را ابراز و/یا شروع به تحقیق و توسعه CBDC کرده اند. رقیب اصلی قطر در منطقه خلیج فارس، امارات متحده عربی، مسیر CBDC خود را به عنوان بخشی از استراتژی فناوری ۲۰۲۳-۲۰۲۶ خود در سال ۲۰۲۱ راه اندازی کرد.
در همان سال، پروژه مشترک پرداخت های CBDC برون مرزی با بانک های مرکزی تایلند، هنگ کنگ و چین و همچنین بانک تسویه بین المللی را اعلام کرد.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط