بازار نزولی بیت کوین بدترین بازار ثبت شده در ۲۰۲۲ بوده است

  • 6 تیر 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 226 نفر
بازار نزولی بیت کوین بدترین بازار ثبت شده در 2022 بوده است


تجزیه و تحلیل اخیر روی زنجیره توسط Glassnode نشان داده است که چرخه نزولی فعلی بیت کوین بدترین چرخه تاریخ است.

به گفته گلس‌نود، عوامل متعددی در تبدیل شدن بازار نزولی کریپتو به بدترین وضعیت ثبت‌شده تاکنون نقش داشته است، زیرا اکثر معامله‌گران بیت‌کوین (BTC) به فروش خود با ضرر ادامه می‌دهند.

گزارش روز شنبه شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Glassnode نشان می دهد که چگونه افت فعلی بیت کوین به زیر میانگین متحرک ۲۰۰ روزه (MA)، انحراف منفی از قیمت واقعی و ضرر خالص تحقق یافته باعث شده تا سال ۲۰۲۲ به بدترین حالت در تاریخ بیت کوین تبدیل شود:

در این میان، بیت‌کوین و اتریوم هر دو کمتر از ATH چرخه قبلی خود معامله کردند که برای اولین بار در تاریخ است.

اولین و واضح ترین نشانه بازار نزولی زمانی است که قیمت نقدی بیت کوین (BTC) به زیر MA 200 روزه و سناریوی شدیدتر، یعنی MA 200 هفته ای کاهش می یابد. برای نشان دادن میزان نادر بودن سطوح قیمت فعلی، گلس‌نود نشان داد که در طول بازار نزولی ۲۰۲۲، بیت‌کوین به زیر نیمی از سطح MA ۲۰۰ روزه سقوط کرده است.

Glassnode همچنین نشان داد که سقوط به زیر ۰.۵ مایر مولتیپل (MM) یک موقعیت بسیار نادر است که از سال ۲۰۱۵ اتفاق نیفتاده است. فاکتورهای MM در تغییرات قیمت بالاتر و پایین‌تر از MA 200 روزه برای نشان دادن شرایط بیش خرید یا فروش بیش از حد متغیر است. در این گزارش آمده است: «تنها ۸۴ روز از ۴۱۶۰ روز معاملاتی (۲ درصد) ارزش MM بسته شدن زیر ۰.۵ را ثبت کرده اند.

برای اولین بار در تاریخ، چرخه ۲۲-۲۰۲۱ مقدار MM کمتری (۰.۴۸۷) نسبت به چرخه قبلی (۰.۵۱۱) ثبت کرده است.

تایید شدت شرایط فعلی بازار، کاهش قیمت نقدی به زیر قیمت واقعی است که معامله گران را مجبور کرده است که کوین های خود را به طور فزاینده ای با ضرر بفروشند. گلس‌نود خاطرنشان کرد که چنین اثری «معمولاً برای بازارهای نزولی و تسلیم بازار است».

گلس‌نود گفت مواردی که قیمت‌های نقدی کمتر از قیمت واقعی معامله می‌شوند غیرمعمول هستند، و اشاره کرد که این سومین بار در شش سال گذشته و پنجمین بار از زمان عرضه بیت‌کوین در سال ۲۰۰۹ است.

نادر بودن این رویداد توسط مدل Glassnode نشان داده شده است که نشان می دهد تنها ۱۳.۹٪ از کل روزهای معاملات بیت کوین شاهد کاهش قیمت های لحظه ای به زیر قیمت های واقعی بوده اند.

سرمایه‌گذاران مجموعاً در یک روز ۴.۲۳۴ میلیارد دلار ضرر کردند که نسبت به رکورد قبلی ۳.۴۵۷ میلیارد دلاری که در اواسط سال ۲۰۲۱ ثبت شده بود، ۲۲.۵ درصد افزایش داشت.

با فاکتورگیری تمام معیارهای منفی، گلاسنود ارزیابی می کند که بازار در میانه یک رویداد تسلیم شدن است. کوین تلگراف این ارزیابی را در روز جمعه با اشاره به اینکه ماینرها شروع به فروش پشته های خود کرده اند، تأیید کرد، که این نشانگر دیگری است که نشان می دهد کاپیتولاسیون اتفاق افتاده است. چنین رویدادهایی اغلب نشان دهنده پایین ترین محدوده قیمت یک چرخه است.

بر اساس گزارش CoinGecko، بیت کوین در حال حاضر ۷۰ درصد نسبت به بالاترین حد خود در نوامبر ۲۰۲۱ کاهش یافته است و با قیمت ۲۱,۲۰۷ دلار معامله می شود.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط