ایپ کوین چیست و چگونه کار می کند؟

  • 8 خرداد 1401
  • بروزرسانی:
  • 8 دقیقه
  • 555 نفر


دارندگان توکن ایپ کوین تصمیمات حاکمیتی جمعی می گیرند، رای می دهند و در مورد موضوعاتی مانند تخصیص بودجه، چارچوب قوانین، مشارکت، انتخاب پروژه و موارد دیگر تصمیم می گیرند.

سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ مملو از صحبت ها در مورد ApeCoin (APE) بود، یک ارز دیجیتال که به عنوان سکه بومی Bored Ape Yacht Club (BAYC) که توسط Yuga Labs ساخته شده است، پذیرفته شده است. از زمانی که ApeCoin DAO در آوریل ۲۰۲۱ به وجود آمد، BAYC در میان مجموعه‌های برتر توکن غیرقابل تعویض (NFT) با جامعه‌ای پر جنب و جوش بوده است.

مجموعه BAYC میمون هایی را به نمایش می گذارد که به ظاهر خسته به نظر می رسند. بسته به روحیه و انتخاب خود، می توانید این میمون ها را تا ریزترین جزئیات انتخاب کنید. سرمایه گذاران در سراسر جهان پول خود را برای این آثار هنری گذاشته اند و خریدارانی مانند جاستین بیبر و امینم از جمله خریداران هستند.

ApeCoin به عنوان یک فرمان ERC-20 و توکن ابزاری اکوسیستم APE، توسط یک سازمان مستقل غیرمتمرکز یا DAO اداره می شود. هر کسی که کوین را در دست دارد، مجاز است رای خود را در مورد تصمیمات مربوط به حاکمیت به صندوق بیندازد.

این واقعیت که APE توسط Yuga Labs پذیرفته شده است، به آن قدرت می بخشد، زیرا دارای CryptoPunks و Meebits، دو پروژه دیگر NFT خط مقدم است.

اکوسیستم APE چیست؟

شاید برای شما جالب باشد که چه کسی پشت ApeCoin قرار دارد. دارندگان جامعه ApeCoin و محصولات/خدمات مختلف که از ارز دیجیتال استفاده می‌کنند، در مجموع اکوسیستم APE را تشکیل می‌دهند. Yuga Labs که در سال ۲۰۲۱ تأسیس شد و دفتر مرکزی آن در میامی، فلوریدا قرار دارد، نامی برجسته در NFT ها و کلکسیون های دیجیتال است.

آزمایشگاه یوگا که به عنوان خالق باشگاه قایق بادبانی Bored Ape شناخته شده است، به عنوان یک عضو انجمن در ApeCoin DAO خدمت می کند. آنها ApeCoin را به عنوان نشانه اصلی خود در پروژه هایی که انجام می دهند پذیرفته اند. بیایید اطلاعات مختصری در مورد مجموعه های NFT که بخشی از اکوسیستم APE هستند بیاموزیم.

BAYC

Bored Ape Yacht Club (BAYC) که در آوریل ۲۰۲۱ راه اندازی شد، دارای ۱۰۰۰۰ میمون منحصر به فرد است که در بلاک چین اتریوم زندگی می کنند. هر یک از این مجموعه های دیجیتال منحصر به فرد دارای ظاهر، سبک و کمیاب متفاوتی است. این مجموعه تصاویر پروفایل میمون های کارتونی را به نمایش می گذارد.

ایپ کوین چیست و چگونه کار می کند؟

باشگاه قایق بادبانی میمون جهش یافته (MAYC)

MAYC به عنوان یک سبد NFT از حداکثر ۲۰۰۰۰ نسخه جهش یافته از میمون های BAYC، به اعضای جدید انجمن Ape کمک می کند. دارندگان اصلی BAYC NFT 10000 سرم جهش یافته در سه لایه از طریق airdrop داده شدند تا کمیاب بودن صفات را اضافه کند.

Bored Ape Kennel Club (BAKC)

Bored Ape Kennel Club (BAKC) که در ساعت ۶:۰۰ بعد از ظهر به وقت شرق در ۲۵ ژوئن ۲۰۲۱ راه اندازی شد، مجموعه ای از NFT های سگ است که در دسترس تک تک اعضای BAYC قرار گرفته است. دارندگان هر Bored Ape NFT می توانند یک Club Dog NFT تصادفی اتخاذ کنند، در حالی که فقط هزینه بنزین را پرداخت می کنند. BAKC NFT ها نیز موارد کمیاب خاص خود را دارند.

متاورس دیگر

در پایان آوریل ۲۰۲۲، آزمایشگاه‌های یوگا شروع به ضرب زمین‌های متاورس دیگر ساید کردند. در عرض ۴۵ دقیقه، املاک مجازی به ارزش ۱۰۰۰۰۰ دلار رسید و در مجموع ۳۲۰ میلیون دلار جمع آوری کرد و BAYC را تبدیل به NFT کرد که بیشترین فروش را به دست آورد.

APE چگونه کار می کند؟

دارندگان توکن APE تصمیمات حاکمیتی را به طور جمعی اتخاذ می کنند، رای خود را به صندوق می اندازند و در مورد موضوعاتی مانند تخصیص بودجه، چارچوب قوانین، مشارکت، انتخاب پروژه و موارد دیگر تصمیم می گیرند. بنیاد ApeCoin تصمیمات حاکمیتی گرفته شده توسط جامعه را اجرا می کند.

به عنوان نماینده قانونی DAO، بنیاد ApeCoin رشد اکوسیستم را تسهیل می کند. این بنیاد دارای یک نهاد ویژه به نام هیئت مدیره است که دیدگاه های جامعه را اجرا می کند. هیئت APE متشکل از پنج عضو از جامعه فناوری و رمزنگاری است. دارندگان ApeCoin سالانه به اعضای هیئت مدیره جدید رای می دهند.

ApeCoin برای چه مواردی استفاده می شود؟

ApeCoin به عنوان یک نشانه حکومتی و کاربردی، اهداف متعددی را در اکوسیستم انجام می دهد. موارد استفاده ApeCoin شامل امکان مشارکت دارندگان در مدیریت DAO و امکان دسترسی به ویژگی‌های انحصاری اکوسیستم مانند بازی‌ها، رویدادها، کالاها و خدمات است.

ApeCoin که به طور یکسان با هر سکه Web3 دیگری طراحی شده است، می تواند برای پرداخت استفاده شود. ApeCoin از نظر فنی توسط اکثر بازرگانان قابل قبول است زیرا یک توکن فراگیر ERC-20 است. همچنین از این کوین به عنوان پاداش NFT استفاده می شود و دارندگان BAYC APE رایگان دریافت می کنند که می توانند بلافاصله آن را نقد کنند.

توسعه دهندگان شخص ثالث از ApeCoin برای ایفای نقش در اکوسیستم و گنجاندن توکن در خدمات، بازی ها و پروژه های مختلف خود استفاده می کنند. به عنوان مثال، در Benji Bananas از برندهای Animoca، یک بازی موبایلی بازی برای کسب درآمد (P2E)، کوین به عنوان انگیزه ای برای بازیکنان در نظر گرفته می شود. آن‌ها می‌توانند هنگام بازی توکن‌های ویژه‌ای کسب کنند و این توکن‌ها را با ApeCoin مبادله کنند.

با ApeCoin که قرار است با متاورس آینده Otherside ادغام شود، که می تواند امسال آن را به یک کوین متاورس پرتقاضا تبدیل کند. این امر ApeCoin را به یک توکن تراکنش در بازارهای متاورس تبدیل می کند. اگر Metaverse دارای عناصر P2E باشد، ممکن است برای پاداش دادن به بازیکنان نیز استفاده شود.

توکنومیکس ApeCoin

ApeCoin در مجموع ۱ میلیارد توکن عرضه دارد. رابط قرارداد اجازه نمی دهد که دیگر توکن ها ضرب شوند، بنابراین یک کلاه القا می کنند. مکانیسم سوختن نیز وجود ندارد، بنابراین عرضه کاهش نمی یابد. توزیع توکن های موجود به شرح زیر است:

۶۲ درصد از توکن ها به جامعه ApeCoin DAO اختصاص داده شده است. در بین آن، ۱۵٪ راه خود را به دارندگان BAYC و MAYC پیدا می کند. دارندگان BAYC می توانند ۱۰۰۹۴ APE برای هر NFT که دارند ادعا کنند، در حالی که دارندگان MAYC حق دریافت ۲۰۴۲ APE را دارند. بخش باقی مانده به عنوان بخشی از صندوق اکوسیستم DAO منتشر خواهد شد.

۱۶ درصد از توکن ها به آزمایشگاه یوگا سرازیر خواهند شد. بخشی از این تخصیص به بنیاد خیریه نخستی شناس جین گودال اختصاص خواهد یافت. ۱۴ درصد از توکن ها برای افرادی است که در راه اندازی پروتکل ApeCoin مشارکت داشته اند.

۸ درصد از توکن ها برای چهار بنیانگذار Yuga Labs و BAYC کنار گذاشته شده است. ApeCoin از مفهوم توکن های قفل شده پیروی می کند تا از فروش دارایی های خود توسط Yuga Labs، بنیانگذاران BAYC و سایر مشارکت کنندگان راه اندازی جلوگیری کند. تخصیص های ApeCoin به آنها برای حداقل ۱۲ ماه باز نمی شود. پس از این مدت، تخصیص خاصی از توکن ها به صورت ماهانه در دسترس آنها قرار می گیرد.

چگونه ApeCoin بخریم؟

شما می توانید ApeCoin را در یک صرافی رمزنگاری، به طور کلی از طریق یک فرآیند سه مرحله ای خریداری کنید:

ثبت نام: در صفحه ثبت نام، آدرس ایمیل، شماره تماس و نام کاربری خود را وارد کنید. سیستم شناسه ایمیل شما را تایید می کند و از شما می خواهد که یک رمز عبور قوی وارد کنید.

KYC کامل: بیشتر دامنه‌های نظارتی از کاربران می‌خواهند که فرآیند «مشتری را بشناسید» (KYC) را تکمیل کنند. شما باید شناسه و سایر مدارک مورد نیاز خود را آپلود کنید و حساب شما در عرض چند دقیقه راه اندازی می شود.

خرید ApeCoin: اکنون می توانید فیات خود را سپرده گذاری کنید و هر تعداد ApeCoin که می خواهید خریداری کنید.

آیا ApeCoin سرمایه گذاری خوبی است؟

این واقعیت که ApeCoin توسط یک جامعه آنلاین پویا مانند Bored Ape Yacht Club منتشر شده است، از همان ابتدا جریان هایی از خریداران را به آن بخشیده است. علاقه مندان به هنر، فرهنگ، بازی و سرگرمی بیشتر از ارز دیجیتال استفاده می کنند. فروش زمین Metaverse نیز کوین را تقویت خواهد کرد.

دلایل مختلفی برای خرید ApeCoin وجود دارد، مانند استفاده از APE به عنوان یک گزینه پرداخت، NFT جوایز و دسترسی به ویژگی های انحصاری در اکوسیستم APE دلایل متعددی برای خرید آن در اختیار خریداران قرار می دهد. با وجود تمام این عوامل، کوین ذاتاً با نوسانات مربوط به NFT مرتبط است، که باید مراقب آن باشید.

راه پیش رو

در زمانی که NFT ها هنوز در عرصه کریپتو هجوم می آورند، ApeCoin از زمان ظهور خود توانسته توجه مردم را به خود جلب کند. سازندگان توکن از چندین انگیزه برای ارتقای ابزار آن استفاده کرده‌اند، مانند اجازه دادن به توسعه‌دهندگان شخص ثالث برای ادغام ارز دیجیتال در پروژه‌های خود و راه‌اندازی یک صندوق اکوسیستم برای حمایت از پروژه‌های با استفاده از کوین.

با استفاده از موارد استفاده از پرداخت های غیرمتمرکز تا فروش زمین در metaverse، این شرکت طیف وسیعی از اجزای حمایتی را در اختیار دارد. همانطور که اکوسیستم APE رشد می کند، ApeCoin بیش از آنچه می توان انتظار داشت به دست آورد.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط