ایران برق استخراج‌کنندگان مجاز کریپتو را قطع می‌کند

  • 30 خرداد 1401
  • بروزرسانی:
  • 2 دقیقه
  • 248 نفر
ایران برق استخراج‌کنندگان مجاز کریپتو را قطع می‌کند


ایران برق استخراج‌کنندگان مجاز کریپتو را قطع می‌کند

ایران در این ماه برق تمام ۱۱۸ مرکز استخراج کریپتو قانونی خود را قطع خواهد کرد زیرا این کشور با افزایش تقاضای انرژی مواجه است.

به گزارش بلومبرگ، مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق کشور در مصاحبه ای با تلویزیون دولتی ایران اعلام کرد، برق تمامی ۱۱۸ مرکز قانونی ماینینگ کریپتو در ایران از ۲۲ ژوئن در آستانه جهش فصلی تقاضای برق متوقف می شود. مشهدی همچنین به کشور نسبت به افزایش کمبود برق در هفته جاری هشدار داد زیرا تقاضا از مرز ۶۳ هزار مگاوات گذشت.

رابطه ایران با ماینینگ کریپتو پر از مشکلات بوده است. در سال ۲۰۲۰، به بیش از ۱۰۰۰ ماینر مجوز فعالیت پس از قانونی شدن داد. چنین حرکاتی به این معنی است که لندهای دارای مجوز بیت کوین در کشور ایجاد شده اند، به این امید که از قدرت ارزان کشور سرمایه گذاری کنند. بر اساس مطالعات، ایران همچنین از استخراج کریپتو برای کاهش تأثیر تحریم های اعمال شده بر این کشور استفاده کرده است.

با این حال، در همان زمان، این کشور فعالیت‌های استخراج غیرقانونی را سرکوب کرده است – ۷۰۰۰ واحد استخراج رمزنگاری را در ژوئن سال گذشته مصادره کرد. همچنین اقداماتی را برای تعطیل کردن زمین های استخراج غیرقانونی ارزهای دیجیتال، قطع اتصال آنها از شبکه برق ملی و پیگرد قانونی استخراج کنندگان مورد نظر انجام داده است. همچنین قبلاً ممنوعیتی را برای مراکز استخراج رمزنگاری مجاز خود در ماه دسامبر به دلیل اقدامات صرفه جویی در انرژی اعمال کرده بود.

چنین سیاست هایی بر صنعت ماینینگ در ایران تاثیر گذاشته است. در ماه می سال گذشته توسط شرکت تحلیلی بلاک چین Elliptic تخمین زده شد که ۴.۵ درصد از کل استخراج بیت کوین در کشور انجام شده است. بر اساس گزارش مرکز تامین مالی جایگزین کمبریج (CCAF)، این رقم در ژانویه به ۰.۱۲ درصد کاهش یافته است.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط