انتقاد بنیانگذار اتریوم از مصرف انرژی بیت کوین می کند

  • 20 خرداد 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 254 نفر
انتقاد بنیانگذار اتریوم از مصرف انرژی بیت کوین می کند


انتقاد بنیانگذار اتریوم از مصرف انرژی بیت کوین می کند

موضوع مصرف انرژی BTC پس از آن مطرح شد که آنتونی دونوفریو، عضو موسس شبکه اتریوم، ادعا کرد که بیت کوین از انرژی “بیش از حد” استفاده می کند.

بر اساس داده های Digiconomist، بیت کوین (BTC) در حال حاضر ۰.۸۲ درصد از انرژی جهان را مصرف می کند، در حالی که اتریوم (ETH) از ۰.۳۴ استفاده می کند. جاستین دریک، محقق اتریوم، علاوه بر داده‌هایی که دونوفریو برای ۵۶۰۰۰ فالوور خود بازتوییت کرد، گفت:

طرفداران اتریوم همچنین بر بیت کوین تاکید کردند و از انتقال اتریوم به الگوریتم اثبات سهام (PoS) حمایت کردند. دریک در توئیتی دیگر گفت: ادغام اتریوم ۰۰۰۰ درصد انرژی جهان را پس از معامله مصرف خواهد کرد. با این حال، صحت داده ها مورد تردید است.

حتی دریک در توئیتی دیگر گفت که استفاده از منابع داده های جایگزین درست است، جایی که او گفت فکر می کند داده های مصرف انرژی حدود ۶۰ درصد کمتر است.

داده‌های Digiconomist، که خود را پلتفرمی توصیف می‌کند که «پیامدهای نامطلوب روندهای دیجیتال را آشکار می‌کند»، در گذشته مورد انتقاد متخصصان صنعت بلاک چین قرار گرفته است. قابل توجه ترین آنها جاش استارک توسعه دهنده اتریوم است که اغلب بدترین سناریو را در مورد فناوری بلاک چین برجسته می کند.

در نوامبر سال گذشته، استارک مجموعه‌ای از پست‌های توییتری را به اشتراک گذاشت که صحت روش‌شناسی تحقیق Digiconimist را زیر سوال برد. استارک تأکید کرد که تقریباً تمام داده‌های مربوط به مصرف انرژی بلاک چین متناقض هستند، به خصوص وقتی با منابع دقیق‌تری مانند دانشگاه کمبریج مقایسه می‌شوند.

Digiconomist ادعا می کند که بیت کوین در حال حاضر ۲۰۴ تراوات ساعت (TWh) برق در سال مصرف می کند، در حالی که شاخص مصرف برق بیت کوین دانشگاه کمبریج نشان می دهد که مصرف واقعی بیت کوین با ۳۹ درصد حاشیه بسیار نزدیکتر به ۱۲۵ تراوات ساعت است.

در حالی که این یک واقعیت شناخته شده است که مکانیسم اجماع اثبات کار بیت کوین (PoW) فرآیند مصرف انرژی است، بحث بر سر اینکه شبکه بیت کوین واقعاً چقدر از قدرت استفاده می کند ادامه دارد.

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، به دلیل تنوع در منابع انرژی که استخراج بیت کوین در سطح جهان را تامین می کند، ارائه یک عدد خاص برای مصرف برق واقعی بیت کوین می تواند بسیار دشوار باشد.

از ژانویه، حدود ۶۰ درصد از عملیات ماینینگ در جهان توسط منابع انرژی تجدیدپذیر تامین می شود. اپراتورهای استخراج بیت کوین قصد دارند از منابع گاز طبیعی استفاده کنند که معمولاً به هدر می رود.

علاوه بر این، گزارشی که توسط CoinShares در ژانویه منتشر شد نشان داد که استخراج بیت کوین می تواند تنها ۰.۰۸ درصد از کل انتشار دی اکسید کربن جهان در سال ۲۰۲۱ را تشکیل دهد.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط