انتشار کربن شبکه بیت کوین پس از ممنوعیت چین ۱۷ درصد افزایش یافت

  • 9 اسفند 1400
  • بروزرسانی:
  • 2 دقیقه
  • 477 نفر
انتشار کربن شبکه بیت کوین پس از ممنوعیت چین 17 درصد افزایش یافت


یک گزارش تحقیقاتی جدید با عنوان «بازبینی ردپای کربن بیت ‌کوین» که در مجله علمی معتبر Joules منتشر شده است، نشان می‌دهد که ممنوعیت استخراج کریپتو چین ممکن است به کاهش ردپای کربن شبکه بیت‌کوین که توسط بسیاری از بیت‌کوین‌ها منتشر می‌شود، کمک نکرده باشد. در مقابل ۱۷ درصد افزایش یافته است.

چین قبل از می ۲۰۲۱ مرکز اصلی استخراج کنندگان بیت کوین بود و بیش از ۶۰ درصد از کل نرخ هش شبکه بیت کوین را به خود اختصاص داد. با این حال، ممنوعیت عمومی اعمال شده توسط دولت منجر به مهاجرت بیشتر مزارع ماین بیت کوین به خارج از کشور شد. سهم نرخ هش استخراج بیت کوین چین از بیش از ۶۰ درصد در ماه می به نزدیک به صفر در ماه اوت کاهش یافت و ماینرها به ایالات متحده، روسیه و قزاقستان رفتند.

کارشناسان کریپتو پیش بینی کردند که مهاجرت ماینرها به خارج از چین نه تنها استخراج بیت کوین را غیرمتمرکزتر و سبزتر می کند، بلکه گزارش جدید ژول خلاف این را نشان می دهد. گزارش تحقیقاتی جدید نشان می‌دهد که میزان انرژی تجدیدپذیر مورد استفاده برای استخراج BTC از ۴۲ درصد به حدود ۲۵ درصد از اوت گذشته کاهش یافته است.


این مطالعه منبع انرژی الکتریکی عملیات استخراج را برای محاسبه انتشار کربن شبکه بیت کوین ردیابی کرد و نشان داد که بلاک چین برتر کریپتو سالانه ۶۵ مگاتن دی اکسید کربن منتشر می کند. این مطالعه به این نتیجه رسید که استخراج‌کنندگان در چین بیشتر از بسیاری از کشورهای برتر معدنی امروزی بر انرژی‌های تجدیدپذیر متمرکز هستند.
الکس دی وریس، یکی از نویسندگان این گزارش، به کوین تلگراف گفت:
این مطالعه به طور کلی نشان می دهد که چگونه استخراج بیت کوین پس از سرکوب ماینینگ چین در سال گذشته کثیف تر شد. بسیاری از ماینرهای برق آبی که قبلاً به اینجا دسترسی داشتند، اکنون با گاز طبیعی (در ایالات متحده) جایگزین شده اند. علاوه بر این، برق مبتنی بر زغال سنگ در قزاقستان نیز کثیف تر از برق مبتنی بر زغال سنگ چین است. در مجموع، این امر استخراج اثبات کار را حتی از آنچه قبلاً بود، کربن فشرده‌تر می‌کند.»
مطالعه ژورنال Joule بیشتر با گزارش ارائه شده توسط شورای استخراج بیت کوین به رهبری مایکل سیلر، مدیر عامل MicroStrategy، که ادعا می کرد شبکه بیت کوین تا ۶۶ درصد از انرژی پایدار استفاده می کند، تناقض دارد.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط