اقدام بیت کوین برای کمک به دولت‌ها در ایجاد CBDC‌های ارزان‌تر

  • 24 اسفند 1400
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 367 نفر
اقدام بیت کوین برای کمک به دولت‌ها در ایجاد CBDC‌های ارزان‌تر


یک مطالعه جدید از غول خدمات مالی Deloitte پتانسیل بیت کوین (BTC) را به عنوان پایه ای برای ایجاد اکوسیستم ارزان تر، سریع تر و ایمن تر برای ارزهای دیجیتال الکترونیکی فیات یا بانک مرکزی (CBDC) برجسته کرد.

تجزیه و تحلیل Deloitte، “ارز رمزنگاری تحت حمایت دولت”، به نیاز به طراحی مجدد کامل اکوسیستم سنتی فیات برای غلبه بر مشکلات قریب الوقوع بودن “آهسته، مستعد خطا و گران بودن نسبت به عملکرد در سایر صنایع با فناوری پیشرفته” اشاره کرد.

با این حال، این گزارش به پنج حوزه کلیدی اشاره کرد که بیت‌کوین می‌تواند به بهبود چشمگیر ارز سنتی فیات کمک کند: سرعت، امنیت، کارایی، پرداخت‌های مرزی و همکاری با سایر شرکت‌کنندگان در پرداخت:

“با پتانسیل […] انجام آن بدون نیاز عملیاتی روزانه به یک سازمان متمرکز، خواه تجاری یا فدرال، نتیجه واقعا می تواند تحول آفرین باشد.”

در حالی که تفاوت های مختلف بین BTC و CBDC های صادر شده دولتی را بیان می کند، تجزیه و تحلیل دیلویت یکی از ویژگی های تورمی عمده ارز فیات را تکرار می کند و بیان می کند که CBDC ها سقفی برای عرضه پول مندرج در دفتر کل ندارند و دولت های متمرکز می توانند ارزش CBDC را تعریف کنند.

بر اساس این تجزیه و تحلیل، اولین دولت هایی که یک CBDC سراسری را راه اندازی کردند، از مزیت اولیه در تأثیرگذاری بر استفاده از پول محلی خود در بازارها و معاملات بین المللی برخوردار خواهند بود.

در محیط CBDC، Deloitte پیش‌بینی می‌کند که صرافی‌های رمزنگاری موقعیت فعلی خود را به‌عنوان تسهیل‌کننده برای تبدیل «ارز رمزنگاری شده کاربران به ارز کاغذی هنگام تراکنش بین ارزهای مختلف و در ازای دریافت هزینه مبادله» حفظ کنند. در چنین سناریویی، بانک ها به عنوان نگهبان دفتر توزیع شده عمل می کنند و با سایر ماینرها برای پردازش تراکنش ها و دریافت پاداش یا کارمزد رقابت می کنند.

در پایان، تجزیه و تحلیل بیان می کند که در حالی که CBDC ها جایگزین یک به یک برای بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری نمی شوند، جریان اصلی CBDC ها گزینه دیگری را برای کاربران باز می کند تا مناسب ترین وسیله پرداخت را انتخاب کنند.

در حالی که بسیاری از حوزه های قضایی به رقابت برای اجرای CBDC های داخلی پیوسته اند، یکی از عوامل کلیدی برای اجرای موفقیت آمیز آن، پذیرش گسترده است.

در این تلاش، اندرو هولنس، نخست وزیر جامائیکا اعلام کرد که به ۱۰۰۰۰۰ شهروند جامائیکایی که از CBDC این کشور، Jam-Dex استفاده می کنند، مبلغ ۱۶ دلار رایگان به امید ترویج پذیرش گسترده داده می شود.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، تقریباً ۱۷ درصد از جمعیت جامائیکا بدون بانک باقی می مانند و با راه اندازی CBDC، دولت جامائیکا قصد دارد شهروندان کم درآمد و متوسط ​​را به پیوستن به سیستم بانکی ملی تشویق کند.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط