افزایش  ۵۰۰ درصدی حملات باج‌افزار به مونرو

  • 31 فروردین 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 423 نفر
افزایش  500 درصدی حملات باج‌افزار به مونرو


افزایش  500 درصدی حملات باج‌افزار به مونرو

افزایش باج افزار در سال ۲۰۲۱ همچنین منجر به افزایش استفاده از مونرو به عنوان روش پرداخت شده است، زیرا گروه های مجرم بیشتری فقط XMR می خواهند.

گزارش جدیدی توسط شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین CipherTrace نقش رو به رشدی را که ارزهای دیجیتال متمرکز بر حریم خصوصی مانند Monero در موج فزاینده باج افزار ایفا می کنند، نشان می دهد.

“روندهای فعلی در باج افزار” به روندهای مشاهده شده در سال ۲۰۲۱ می پردازد اما این هفته منتشر شد. این شرکت فاش کرد که از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ تقریباً ۵۰۰ درصد افزایش در حملات باج‌افزار «اخاذی مضاعف» داشته است. این حملات سایبری هستند که در آن عوامل مخرب علاوه بر رمزگذاری، داده‌های حساس قربانی را سرقت می‌کنند.

این گزارش یافته‌های مشابهی را از شرکت تحلیلی Chainalysis منعکس می‌کند که گزارش داده است که پرداخت‌های رمزنگاری باج‌افزار در این دوره به بیش از ۶۰۰ میلیون دلار رسیده است.

تحقیقات جدید نشان داد که سال گذشته شاهد افزایش تقاضا برای پرداخت باج در مونرو (XMR) بودیم و مهاجمان برای پرداخت‌های انجام‌شده با بیت کوین (BTC) از ۱۰ تا ۲۰ درصد حق بیمه اضافه کردند. حداقل ۲۲ نوع باج افزار (از لیست ناقص بیش از ۵۰ مورد) فقط پرداخت های مونرو (XMR) را می پذیرند و حداقل هفت مورد از آنها هر دو BTC و XMR را می پذیرند.

قیمت‌های بالاتر برای بیت کوین به احتمال زیاد توسط بازیگران باج‌افزار به‌عنوان امتیازی برای مقابله با افزایش ریسک در استفاده از ارز دیجیتال قابل ردیابی آسان مانند BTC در نظر گرفته می‌شود.

در این گزارش به یک گروه باج افزار روسی زبان به نام Everest Group اشاره شده است که مدعی شده است در اکتبر سال گذشته دولت ایالات متحده را هک کرده است. با توجه به CipherTrace، باج افزار Everest “در حال حاضر در تلاش است تا داده ها را به قیمت ۵۰۰۰۰۰ دلار در XMR بفروشد.”

نمونه دیگر گروه روسی DarkSide بود که مسئول حمله به خط لوله استعماری ایالات متحده در ماه مه ۲۰۲۱ بود. این باج می توانست در XMR یا BTC پرداخت شود، اما هزینه برای دومی بیشتر بود.

گروه باج افزار REvil نیز تنها در اوایل سال ۲۰۲۰ از تقاضای بیت کوین به پرداخت مطالبه در XMR روی آورد.

Monero یک ارز دیجیتال مبتنی بر حریم خصوصی است که از ترکیبی از فناوری‌هایی مانند میکسرها، امضاهای حلقه و آدرس‌های مخفی استفاده می‌کند که ارسال و دریافت کیف پول‌ها را مبهم می‌کند. به همین دلیل است که به دارایی اصلی برای کسانی که باج می خواهند تبدیل شده است.

به همین دلیل، مونرو و سایر ارزهای دیجیتال بسیار متمرکز بر حفظ حریم خصوصی مانند Dash (DASH) و Zcash (ZEC) توسط برخی صرافی‌ها در کشورهایی مانند بریتانیا و ژاپن از فهرست خارج شده‌اند.

بلاک چین مونرو در ماه ژوئیه برای تقویت بیشتر خصوصیات ناشناس بودن و حفظ حریم خصوصی خود، شکافته خواهد شد.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط