افزایش معاملات سهام و رشد بیت کوین به بالای ۳۰۰۰۰ دلار

  • 9 خرداد 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 336 نفر
افزایش معاملات سهام و رشد بیت کوین به بالای 30000 دلار


افزایش معاملات سهام و رشد بیت کوین به بالای 30000 دلار

سهام جهانی و معاملات آتی ایالات متحده نیز امروز افزایش یافته است.

بیت کوین از ۳۰۰۰۰ دلار عبور کرد

پس از هفته‌ها اقدام تاسف‌بار قیمت، بیت‌کوین نشانه‌هایی از حیات را نشان می‌دهد.

این ارز دیجیتال پیشرو در اوایل روز دوشنبه، ساعاتی پس از ثبت نهمین بسته قرمز هفتگی متوالی خود برای اولین بار، از سطح حیاتی ۳۰۰۰۰ دلار گذشت.

۳۰,۰۰۰ دلار به عنوان یک سطح حمایت روانی مهم برای بیت کوین از اوایل سال ۲۰۲۱ عمل کرده است. در ژوئیه ۲۰۲۱ برای مدت کوتاهی به زیر نقطه عطف سقوط کرد و سه ماه بعد به بالاترین سطح تاریخ به بالای ۶۹,۰۰۰ دلار رسید. با این حال، بیت کوین از نوامبر ۲۰۲۱ در حال کاهش است و سرانجام در اوایل این ماه برای دومین بار در طی یک هفته هرج و مرج که سقوط Terra باعث نابودی صنعت شد، به زیر ۳۰۰۰۰ دلار رسید.

عملکرد قیمت بیت‌کوین در ماه‌های اخیر در بحبوحه عدم اطمینان اقتصاد کلان توسط بسیاری دیگر از دارایی‌های رمزنگاری و سهام سنتی منعکس شده است. از زمانی که فدرال رزرو متعهد به افزایش نرخ بهره و اقدامات تشدید کننده کمی برای مهار نرخ های فزاینده تورم شد، ارزهای دیجیتال و بازارهای جهانی از فروش گرانی متضرر شدند. سهام‌های فناوری سیلیکون ولی در سال جاری بیشترین آسیب را دیده‌اند و غول‌هایی مانند آمازون و تسلا زیان‌های دو رقمی سنگینی را به ثبت رسانده‌اند (به ترتیب ۳۴.۸ و ۳۶.۶ درصد).

ماه گذشته، نتفلیکس پس از گزارش کاهش تعداد مشترکین در یکی از بزرگترین سیگنال‌هایی که حباب فناوری بزرگ بالاخره ترکیده است، رکورد زیان روزانه ۳۸ درصدی را ثبت کرد. بازار کریپتو که در سال‌های اخیر در ارتباط نزدیک با سایر کلاس‌های دارایی معامله می‌شود، پس از ۷ ماه پیش از ۳ تریلیون دلار به ارزش حدود ۱.۳ تریلیون دلار سقوط کرده است.

اگرچه بیت کوین چند هفته متزلزل را پشت سر گذاشته است، اما روز دوشنبه با جهش ۵.۲ درصدی با افزایش سهام جهانی و معاملات آتی ایالات متحده، قدرت خود را نشان داد. سهام اروپا و آسیا-اقیانوسیه افزایش یافت زیرا معامله گران شروع به شرط بندی بر روی فدرال رزرو کرده اند که سیاست انقباضی کمتری را در ماه های آینده اتخاذ کرده است. معاملات آتی داوجونز نیز ۱.۷۶٪ در منطقه سبز معامله می شود، معاملات آتی S&P 500 2.47٪ افزایش یافته است، و معاملات آتی با ردیابی شاخص Nasdaq Composite 3.33٪ افزایش یافته است. بازارهای ایالات متحده روز دوشنبه به مناسبت روز یادبود تعطیل هستند و معاملات روز سه شنبه از سر گرفته می شود.

بازار کریپتو امروز با افزایش ۵.۳ درصدی دارایی‌های پایین‌تر نسبت به بیت‌کوین افزایش یافته است. با این وجود، با توجه به فرسودگی چرخه گاوی ۲۰۲۱ و آب و هوای کلان صخره ای که باید با آن مبارزه کرد، بازار راه درازی در پیش دارد تا بتواند اوج خود را پس بگیرد.

بر اساس داده های CoinGecko، بیت کوین در زمان انتشار حدود ۳۰۶۳۰ دلار معامله می شود. ارزش بازار آن حدود ۵۸۴ میلیارد دلار است که تقریباً ۵۵.۷ درصد کمتر از بالاترین حد خود است.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط