افزایش ذخایر وال ها بیت کوین

  • 10 اردیبهشت 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 411 نفر


قیمت بیت کوین (BTC) ممکن است در چند ماه آینده ۲۰ درصد کاهش یابد، اما این موضوع ثروتمندترین سرمایه گذاران آن را از خرید منصرف نکرده است.

داده‌های Glassnode نشان می‌دهد که مقدار بیت‌کوین در اختیار نهنگ ها با موجودی حداقل ۱۰۰۰ BTC به بهترین سطح خود از سپتامبر ۲۰۲۱ رسیده است.

جالب اینجاست که این رقم در هفته گذشته با وجود کاهش قیمت بیت کوین از ۴۳۰۰۰ دلار به حدود ۳۸۰۰۰ دلار افزایش یافت.

مارکوس سوتیریو، تحلیلگر گلوبال بلاک، یک کارگزار دارایی دیجیتال مستقر در بریتانیا، آخرین جهش ذخایر نهنگ بیت کوین را به عنوان یک شاخص صعودی در نظر گرفت و حرکت مشابهی را در سپتامبر ۲۰۲۱ یادآور شد که قبل از افزایش قیمت بیت کوین به ۶۹۰۰۰ دلار به بالاترین سطح تاریخ در نوامبر رخ داد.

او گفت: «از آنجایی که نهنگ ها تأثیر قابل توجهی بر بازار دارند، این معیار مهمی است که باید به آن توجه کرد.

بیت کوین در خطر کاهش بیشتر است

قیمت بیت کوین از ۶۹۰۰۰ دلار در نوامبر سال گذشته به تقریباً ۴۰۰۰۰ دلار در اواخر آوریل ۲۰۲۲ کاهش یافته است که عمدتاً به دلیل تصمیم فدرال رزرو برای افزایش شدید نرخ های بهره و کاهش برنامه کاهش کمی خود برای مهار تورم کاهش یافته است.

جالب اینجاست که سقوط بیت کوین منعکس کننده حرکات نزولی مشابهی در بازار سهام ایالات متحده بوده است که همبستگی آن با Nasdaq Composite به ۰.۹۹ در اواسط آوریل رسیده است.

نیک، تحلیلگر Ecoinometrics می‌گوید: «شما باید به این همبستگی بالا به‌عنوان یک میدان گرانشی که قیمت بیت‌کوین را تحت تأثیر قرار می‌دهد، فکر کنید. او اضافه می کند:

اگر فدرال رزرو بازار سهام را به یک سیاهچاله تبدیل کند، انتظار نداشته باشید بیت کوین از یک سقوط بزرگ فرار کند.

متخصصان فنی با شاخص های بنیادی موافق هستند. قابل توجه است که بیت کوین از الگوی «پرچم خرس» شکسته شده است و خطر کاهش بیشتر قیمت در ماه‌های آینده، همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است.

هدف نزولی پرچم خرس کمتر از ۳۳۰۰۰ دلار است.

در همین حال، برت سیفلینگ، مشاور سرمایه گذاری Gerber Kawasaki Wealth & Investment Management، می گوید که کاهش قیمت به زیر ۳۰۰۰۰ دلار در را برای سقوط به ۲۰۰۰۰ دلار باز می کند.

همه نگاه ها به فدرال رزرو

سوتیریو در درازمدت نسبت به بیت کوین صعودی باقی می ماند و اشاره می کند که انقباض تولید ناخالص داخلی ایالات متحده به میزان ۱.۴ درصد در سه ماهه اول/۲۰۲۲ ممکن است فدرال رزرو را وادار کند که برای جلوگیری از رکود اقتصادی کمتر تندرو رفتار کند.

پتانسیل «بازده نامتقارن» بیت کوین

در همین حال، نیک معتقد است که بیت کوین سریعتر از سهام ایالات متحده پس از سقوط بزرگ بعدی بازار بهبود می یابد.

این تحلیلگر با قرار دادن اندازه و مدت زمان کاهش بیت کوین – دوره اصلاح بین دو رکورد متوالی – در مقابل سهام های فناوری از جمله نتفلیکس، متا، اپل و دیگران توضیح داد.

قابل ذکر است که بیت کوین هر بار سریعتر از سهام ایالات متحده بهبود می یابد.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط