افزایش خدمات اطلاع رسانی Solana DAO برای بهبود نرخ مشارکت

  • 8 اردیبهشت 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 499 نفر
افزایش خدمات اطلاع رسانی Solana DAO برای بهبود نرخ مشارکت


افزایش خدمات اطلاع رسانی Solana DAO برای بهبود نرخ مشارکت

شبکه Notifi با پلتفرم Solana Realms DAO یکپارچه شده است تا با گسترش خدمات اطلاع رسانی به افزایش نرخ مشارکت حاکمیتی کمک کند.

شبکه Notifi از این مفهوم استفاده می کند تا به بهبود نرخ مشارکت در آرای حاکمیتی کمک کند. با راه‌اندازی با Solana DAO، روش‌های متمرکز رایج مورد استفاده توسط جامعه Web3 مانند پینگ‌های تلگرام و Discord را با روش‌های سنتی‌تر ترکیب می‌کند و نادیده گرفتن اعلان‌هایی مانند تماس‌های تلفنی، پیام‌های متنی یا ایمیل‌ها سخت‌تر است.

با حمایت شرکت‌های سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز کریپتو Race Capital و Hashed، در ۲۴ آوریل Notifi سرویس اعلان خود را برای همه DAO‌هایی که در پلتفرم Solana Realms DAO راه‌اندازی می‌شوند، اعمال کرد.

پل کیم بنیانگذار Notifi به Cointelegraph گفت که ماموریت پروژه او ساده است:

“ما می خواهیم جوامع را برای فعال تر شدن تبلیغ کنیم. توکن ها را خریدی، پس باید از آنها استفاده کنی.»

همانطور که پیش می‌آید، اتاق‌های گفتگو در تلگرام و Discord از رایج‌ترین راه‌هایی هستند که مشارکت‌کنندگان DAO با پروژه در تماس هستند. با این حال، کیم احساس می‌کند این روش ناکارآمد است زیرا او گفت: «بیشتر کاربران چت‌های رمزنگاری خود را به دلیل حجم بالای پیام‌ها بی‌صدا نگه می‌دارند».

این امر باعث می‌شود که کاربران بدانند چه زمانی پیشنهادهای جدید برای رای دادن به موقع ارائه شده است.

کیم امیدوار است با اجازه دادن به شرکت‌کنندگان DAO در Realms که از راه‌های مختلفی انتخاب کنند که می‌توانند هنگام ارائه یک پیشنهاد حکومتی به آنها اطلاع داده شود، روند مشارکت کم را تغییر دهد. این اعلان‌ها می‌توانند با پیام‌های مستقیم تلگرام یا Discord شروع شوند، اما کیم گفت که اگر در ابتدا پاسخ ندهند، می‌توان آن‌ها را به ایمیل، پیام‌های متنی و حتی یک تماس تلفنی «تقویت کرد».

اگرچه ایمیل، اس ام اس و به خصوص تماس های تلفنی ابزارهای ارتباطی رایج در دنیای وب ۳ نیستند، کیم معتقد است که آنها باید عملکرد بسیار مهمی برای DAO ها داشته باشند.

آشکارا مشکلی با مشارکت رای دهندگان در سولانا DAO وجود دارد. طبق داده‌های ردیاب DAO DeepDAO، کمتر از ۱ درصد از دارندگان توکن حاکمیتی در سه DAO برتر Solana – UXDProtocol (UXP)، Mango DAO (MNGO) و Serum (SRM) – اعضای فعال هستند. به گفته کیم، ۵۰۰ DAO در Realms با ارزش خزانه ۱.۵ میلیارد دلاری وجود دارد.

در یک پست وبلاگ ۲۴ آوریل توسط Notifi، مهندس نرم افزار Solana Labs DAO سباستین بور موافقت کرد که سرویس های اطلاع رسانی در حال حاضر وزن خود را برای DAO ها افزایش نمی دهند. وی اظهار داشت: “اعلان ها بخشی جدایی ناپذیر از اطلاع رسانی اعضای جامعه در مورد فعالیت DAO است.”

در نهایت، کیم گفت که خدمات او «می‌تواند برای تمام فعالیت‌های زنجیره‌ای از جمله معاملات و ایردراپ، فروش، و هشدارهای انحلال استفاده شود». با این حال، در حال حاضر “Realms میدان اثبات است” برای کشف اینکه آیا راه حل او می تواند کاربران را قادر به دور شدن از صفحه کلید خود کند یا خیر:

ما مشتاقیم ببینیم داده‌ها چه چیزی را به ما نشان می‌دهند و واقعاً چه روندهایی در مورد استفاده از پلتفرم پیام‌رسانی وجود دارد.»

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط