اظهارات رئیس SEC در توجیه بودجه سال مالی ۲۰۲۳

  • 29 اردیبهشت 1401
  • بروزرسانی:
  • 2 دقیقه
  • 415 نفر
اظهارات رئیس SEC در توجیه بودجه سال مالی 2023


گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، یا SEC، در درخواست بودجه خود برای سال مالی آینده، نگرانی‌هایی را در مورد اجرای ارزهای دیجیتال ذکر کرده است.

در شهادت کتبی جلسه چهارشنبه کمیته تخصیص بودجه مجلس نمایندگان ایالات متحده، گنسلر گفت که از درخواست جو بایدن برای بودجه بیش از ۲.۱ میلیارد دلاری برای SEC در سال مالی ۲۰۲۳ حمایت می کند و به نهاد نظارتی اجازه می دهد تا بخش اجرای خود را تا ۵۰ نفر افزایش دهد. رئیس SEC به نگرانی‌ها در مورد فضای کریپتو اشاره کرد و از بازارها به عنوان “بسیار بی ثبات و حدس و گمان” و همچنین نیاز به “ابزارها و تخصص جدید” برای رسیدگی به اعمال نام برد.

گنسلر گفت: «کارکنان اضافی ظرفیت بیشتری را برای بررسی تخلفات و تسریع اقدامات اجرایی در اختیار بخش قرار خواهند داد. “همچنین پشتیبانی از دعاوی ما را تقویت می کند، قابلیت های دارایی های رمزنگاری و واحد سایبری را تقویت می کند، و ده ها هزار نکته، شکایت و ارجاع را که از مردم دریافت می کنیم، بررسی می کند.”

در جلسه استماع، برندا لارنس، نماینده میشیگان، گنسلر دیدگاه خود را تکرار کرد که «بیشتر» پیشنهادها از پروژه‌های توکن تحت حوزه نظارتی SEC به عنوان اوراق بهادار قرار دارند و باید بر این اساس ثبت شوند. به گفته رئیس SEC، سرمایه گذاران در حال حاضر “به خوبی محافظت نمی شوند.”

جنسلر بعداً با اشاره به اقدامات اجرایی ۸۵ تا ۹۰ که SEC در سال گذشته علیه شرکت‌های دارایی دیجیتال انجام داده بود، اضافه کرد که می‌خواهد بودجه بیشتری برای مسائل مربوط به فضای رو به رشد کریپتو اختصاص دهد. او همچنین به نوسانات اخیر قیمت یک دارایی کریپتو اشاره کرد که «فقط در سه هفته گذشته از ارزش ۵۰ میلیارد دلاری به نزدیک به صفر رسید» و احتمالاً به TerraUSD (UST) اشاره کرد.

نوسانات اخیر در میان ارزهای رمزپایه اصلی، از جمله بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) و به دنبال فروپاشی Terra (LUNA)، توجه بیش از چند قانونگذار در ایالات متحده را به خود جلب کرده است. در ۱۲ مه، جانت یلن، وزیر خزانه داری، در کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان سخنرانی کرد، از جمله در شهادت خود مبنی بر اینکه جدا شدن TerraUSD (UST) و Tether (USDT) از دلار آمریکا، با توجه به مقیاس استیبل کوین، “تهدیدی واقعی برای ثبات مالی” نیست.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط