اظهارات اسنودن در رابطه با بیت کوین

  • 22 خرداد 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 335 نفر


اظهارات اسنودن در رابطه با بیت کوین

ادوارد اسنودن در جریان یک بحث مجازی در کنفرانس Consensus 2022 بر اهمیت حفظ حریم خصوصی با توجه به بیت کوین و کریپتو تاکید کرد.

افشاگر آمریکایی نگرانی های خود را در مورد مالی شدن فضای کریپتو ابراز کرده است، اما افزود که نویدهای بزرگی را در این فناوری می بیند.

ادوارد اسنودن درباره بیت کوین صحبت می کند

ادوارد اسنودن می‌گوید که به جنبش کریپتو اعتقاد دارد، اما فکر می‌کند در سال‌های آینده موانع بزرگی وجود دارد.

افشاگر آمریکایی و رئیس بنیاد آزادی مطبوعات، امروز در یک مصاحبه مجازی در کنفرانس Consensus 2022 در آستین، افکار خود را در مورد نوید فناوری نوظهور به اشتراک گذاشت و هشداری واضح در مورد خطرات جهانی عاری از حریم خصوصی مالی صادر کرد.

اسنودن که با افشای اسناد طبقه بندی شده آژانس امنیت ملی درباره جزئیات اقدامات نظارتی شهروندان آمریکایی در سال ۲۰۱۳ به تیتر یک خبر بین المللی تبدیل شد، ماهیت عمومی بیت کوین را یک “نقص اساسی” توصیف کرد و گفت که بزرگترین دلیل برای شکست آن این است که خصوصی نیست. . او با اشاره به وایت پیپر بیت کوین (ساتوشی ناکاموتو که معروف است بیت کوین را به عنوان «سیستم نقد الکترونیکی همتا به همتا» تبلیغ می کند، گفت: «این به عنوان یک سیستم نقدی الکترونیکی شکست می خورد، زیرا تا حد زیادی قرار است پول نقد ناشناس باشد.»

اگرچه اسنودن گفت که مشکلاتی را با دفتر کل بیت کوین می بیند، اما توضیح داد که او “بسیار طرفدار” این فناوری است و بین طلا و ارزهای دیجیتال مقایسه و اشاره کرد که ماهیت بدون مرز بیت کوین و رمزارز به طور گسترده تر “یک چیز شگفت انگیز است”. ” اندکی پس از بحث، اسنودن توییتی منتشر کرد که در آن طلا را به عنوان «بیت کوین که نمی‌توان از طریق اینترنت ارسال کرد» توصیف کرد.

طلا فقط بیت کوینی است که نمی توان آن را از طریق اینترنت ارسال کرد.

او همچنین نام چندین نوآوری دیگر را در فضای ارزهای دیجیتال، از جمله کوین‌های حریم خصوصی Zcash و Monero بررسی کرد. اسنودن اخیرا فاش کرد که به ایجاد Zcash با نام مستعار جان دابرتین کمک کرده است و در طول بحث گفت که وقتی برای اولین بار این وایت پیپر را خواند تحت تأثیر فناوری اثبات دانش صفر آن قرار گرفت.

رمزارز به عنوان پول

اسنودن با تشریح دیدگاه‌های خود در مورد وعده فناوری کریپتو، اضافه کرد که بسیاری از دارایی‌های رمزنگاری «نزدیک به پول» از ارزها هستند. او گفت: «مردم تفاوت را درک نمی کنند، اما پول چیزی است که دارای ارزش است، نشانه ای است که می توان آن را مبادله کرد که به طور مستقل توسط هیچ مقام مرکزی کنترل نمی شود.

او همچنین نسبت به خطرات مالی شدن صنعت کریپتو هشدار داد. او گفت که فضا به طور فزاینده ای تقسیم می شود “به دلیل مالی شدن ارزهای دیجیتال” و اشاره کرد که فکر می کند کاربران به اندازه کافی روی خود فناوری تمرکز نمی کنند.

اسنودن گفت که امیدوار است مردم به «پول رایگان به معنای استقلال» دسترسی پیدا کنند. در چیزی که می‌توان آن را به‌عنوان تأیید اکوسیستم رمزنگاری گسترده‌تر به جای یک دارایی خاص تفسیر کرد، او پیشنهاد کرد که داشتن چندین دارایی که می‌تواند به عنوان پول عمل کند، چیز خوبی برای جهان است. او گفت: «من فکر می‌کنم هرچه رقابت بیشتری در آنجا داشته باشیم، بهتر است.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط