استفاده معامله گران از اندیکاتور برای اطلاع از اتمام بازار

  • 28 خرداد 1401
  • بروزرسانی:
  • 4 دقیقه
  • 139 نفر
استفاده معامله گران از اندیکاتور برای اطلاع از اتمام بازار


اعلام پایین ترین سطح بازار غیرممکن است، اما معامله گران می توانند از این پنج اندیکاتور برای دریافت سیگنال اولیه از نزدیک شدن به پایان بازار نزولی استفاده کنند.
بازار صعودی از بین رفته است و واقعیت یک زمستان طولانی ارزهای دیجیتال مطمئناً به معامله‌گران لرزه می‌اندازد. قیمت بیت‌کوین (BTC) به پایین‌ترین سطحی رسیده است که حتی خرس‌ها هم انتظار نداشتند، و برخی از سرمایه‌گذاران متعجب هستند که چگونه بیت‌کوین از این کاهش حماسی بازمی‌گردد.
قیمت‌ها هر روز کاهش می‌یابند و این سوال در ذهن همه وجود دارد: “کی بازار پایین می‌آید و بازار نزولی چقدر ادامه خواهد داشت؟”
در حالی که پیش‌بینی زمان پایان بازار نزولی غیرممکن است، مطالعه روندهای نزولی قبلی، بینش‌هایی را درباره زمانی که این فاز به پایان می‌رسد، ارائه می‌کند.
در اینجا نگاهی به پنج شاخصی که معامله‌گران برای کمک به دانستن زمان پایان فصل کریپتو استفاده می‌کنند، آورده شده است.
صنعت کریپتو شروع به بهبود می کند
یکی از نشانه‌های کلاسیک زمستان ارزهای دیجیتال، اخراج گسترده کارکنان در سراسر اکوسیستم کریپتوها است زیرا شرکت‌ها به دنبال کاهش هزینه‌ها برای زنده ماندن در زمان‌های ناب آینده هستند.
سرفصل‌های اخبار در طول سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ مملو از اعلامیه‌های اخراج از سوی بازیگران بزرگ صنعت، از جمله شرکت‌های فناوری مانند ConsenSys و Bitmain و همچنین صرافی‌های رمزنگاری مانند Huobi و Coinfloor بود.
اخراج های اخیر از جمله کاهش ۱۸ درصدی کارکنان برای کوین بیس و کاهش ۱۰ درصدی جمینی نگران کننده است و با توجه به اینکه بازار نزولی فعلی به تازگی آغاز شده است، اخراج ها احتمالاً به اوج خود می رسد. این بدان معنی است که احتمالاً خیلی زود است که به این معیار به عنوان مدرکی مبنی بر اینکه بازار نزولی در حال کاهش است اشاره کنیم.
نشانه خوبی از نزدیک شدن بهار ارزهای دیجیتال زمانی است که شرکت‌ها دوباره شروع به استخدام می‌کنند و پروژه‌های جدید با اعلامیه‌های بودجه قابل توجه راه‌اندازی می‌شوند. اینها نشانه هایی است که نشان می دهد سرمایه ها شروع به بازگشت به اکوسیستم کرده اند و بدترین وضعیت بازار نزولی در گذشته است.
آیا SMA هفته ۲۰۰ بیت کوین به مقاومت یا حمایت تبدیل می شود؟
یک پیشرفت فنی که چندین بار در تاریخ بیت کوین نشان دهنده پایان یک دوره نزولی است، زمانی است که قیمت به زیر میانگین متحرک ساده ۲۰۰ هفته ای (SMA) می رسد و سپس به بالای آن صعود می کند.

همانطور که در نواحی مشخص شده با فلش های بنفش در نمودار بالا نشان داده شده است، نمونه های قبلی که قیمت BTC به زیر SMA 200 هفته ای، خط آبی روشن، و سپس به بالای متریک برگشت، پیش از روندهای صعودی در بازار بود.
بازیابی یکپارچه قیمت بیت کوین بالاتر از قیمت واقعی، که قیمت کل خرید کل بیت کوین است و با خط سبز در نمودار بالا نشان داده شده است، همچنین می تواند به عنوان تاییدیه ای اضافه شود که روند بازار نیز ممکن است مثبت شود.
پادشاهی RSI در پایین ترین سطح است
یکی دیگر از شاخص‌های فنی که می‌تواند بینشی در مورد اینکه چه زمانی ممکن است پایین‌ترین سطح یک بازار نزولی باشد، شاخص قدرت نسبی (RSI) است.
به طور دقیق تر، بازارهای نزولی قبلی شاهد افت RSI بیت کوین در قلمرو فروش بیش از حد بوده و در زمانی که بیت کوین به پایین ترین سطح خود رسید، به زیر امتیاز ۱۶ سقوط کرد.

بر اساس دو موردی که در بالا با دایره‌های نارنجی مشخص شده است، تا زمانی که RSI به بالای ۷۰ برود و به محدوده بیش از حد خرید نرسد، تأیید می‌شود که پایین‌ترین قیمت است و نشان می‌دهد که افزایش تقاضا بار دیگر به بازار بازگشته است.
حرکت ارزش بازار به سمت درک ارزش
امتیاز Z ارزش بازار به ارزش تحقق یافته (MVRV) معیاری است که برای شناسایی دوره هایی طراحی شده است که بیت کوین نسبت به «ارزش منصفانه» آن بسیار بیش از حد یا کمتر از ارزش آن است.

خط آبی در نمودار بالا نشان دهنده ارزش فعلی بازار بیت کوین است، خط نارنجی نشان دهنده قیمت واقعی و خط قرمز نشان دهنده امتیاز Z است که یک “تست انحراف استاندارد است که افراط در داده ها را بین ارزش بازار و ارزش بازار نشان می دهد. ارزش درک شده است.»
همانطور که در نمودار مشاهده می شود، بازارهای نزولی قبلی با یک امتیاز Z زیر ۰.۱ مصادف بودند که با کادر سبز رنگ در پایین مشخص شده است. شروع یک روند صعودی جدید تایید نشد تا زمانی که این معیار به بالای نمره ۰.۱ صعود کرد.
بر اساس عملکرد تاریخی، این معیار نشان می‌دهد که هنوز در آینده نزدیک، روند نزولی بیشتری برای بیت‌کوین وجود خواهد داشت، و به دنبال آن یک دوره طولانی از اقدام جانبی قیمت وجود دارد.
ضریب میانگین متحرک ۲ ساله

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط