استفاده از ارزدیجیتال برای دریافت ویزای سفر

  • 3 اسفند 1400
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 501 نفر
استفاده از ارزدیجیتال برای دریافت ویزای سفر


استفاده از ارزهای دیجیتال برای دریافت ویزای سفر

ارزدیجیتال برای مسافران بین‌المللی که می‌توانند در طول همه‌گیری از مرزهای کشور عبور کنند، این یک مفهوم نسبتاً جدید است که ثابت کند توانایی مالی برای حمایت از خود با ارزدیجیتال را دارند.

بسیاری از کشورهای جهان درهای خود را به روی بازدیدکنندگان بسته اند تا از شهروندان خود در برابر COVID-19 در طول همه گیری محافظت کنند. برخی از کشورها همچنان به پذیرش دانشجویان، بازنشستگان و کسانی که به دنبال اقامت طولانی مدت از طریق مهاجرت بودند، ادامه دادند. در شرایط عادی، کشورها از بازدیدکنندگان می خواهند که امور مالی خود را مستند کنند تا هم ثابت کنند که پس انداز کافی برای حمایت از خود دارند و هم احتمال کمتری دارد که به طور غیرقانونی کار کنند.

در حالی که درخواست اسناد مالی قابل تفسیر است، معمولاً به صورت حساب بانکی، خط اعتباری یا نشان دادن پس انداز نقدی به افسر مهاجرت اشاره دارد. از سوی دیگر، برخی از ۱۹۵ کشور به رسمیت شناخته شده در سراسر جهان اشاره کرده اند که تا زمانی که نقدینگی وجود دارد، می توانند ارزهای دیجیتال را به عنوان مدرک کفایت مالی بپذیرند.

ایوان جیمز، مدیر ارشد اجرایی شرکت پردازش ویزا و پاسپورت Peninsula Visa، گفت: “در بیش از ۱۵ سال زندگی کاری خود، هرگز ندیده ام که کنسولگری اسناد مالی غیر نقدی مانند پورتفولیو را بپذیرد، حتی اگر هفت رقم در حساب وجود داشته باشد. من می دانم که رمزارز نقد است، اما فکر می کنم باید مانند یک حساب بانکی ارائه شود. وی توضیح داد: اگر متقاضی ویزا بخواهد از حساب رمزنگاری خود استفاده کند، وظیفه اوست که از نظر نقدینگی از کنسولگری خلاص شود.

در وب سایت دولتی بریتانیا آمده است که «پس انداز بیت کوین» را نمی توان به عنوان مدرک در درخواست های ویزای دانشجویی نشان داد. کنسولگری یکی از کشورهای عضو شنگن به Peninsula Visa گفت که آنها فقط صورتحساب های بانکی را با ارز فیات می پذیرند. با این حال، سایر بخش های مهاجرت توضیح دادند که هیچ چیز مانع از استفاده بازدیدکنندگان از رمزنگاری برای مستندسازی وضعیت مالی نمی شود.

مارک پیرسی گفت: “هیچ منعی برای استفاده از ارزهای دیجیتال برای مستندسازی امور مالی وجود ندارد، اما متقاضیان باید مقدار و مالکیت خود را ثابت کنند. برای متقاضیان ویزا، ممکن است انتخاب روش های سنتی تر مانند صورت حساب بانکی یا موجودی کارت اعتباری آسان تر باشد.” مدیر اداره مهاجرت نیوزلند توضیح داد.

لورا برنارد، دبیر مطبوعاتی کمیسیون اروپا توضیح داد که صورت حساب بانکی یا اثبات درآمد تقریباً در همه موارد مورد نیاز است، اما این یک سیاست مشترک برای همه کشورهای اتحادیه اروپا نیست.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط