استخراج بیت کوین به نصف کاهش یافته است

  • 28 بهمن 1400
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 419 نفر
استخراج بیت کوین به نصف کاهش یافته است


ماینرها در تنگنای نقدینگی قرار می گیرند و نیاز به تقویت دارند زیرا بیت کوین از نوامبر قیمتش کاهش یافته است و درآمد به دلیل افزایش رقابت حتی بیشتر کاهش یافته است.

ماینرهای بیت کوین (BTC) پس از کاهش سود ماینینگ از ماه نوامبر، کوین های موجود در انبارها و سهام شرکت های خود را می فروشند.

با توجه به اینکه بیت کوین در حال حاضر حدود ۴۳۵۰۰ دلار دارد، یعنی حدود ۳۳ درصد کمتر از بالاترین قیمت تاریخ (ATH) یعنی حدود ۶۹۰۰۰ دلار، ماینرها در زمان کمتری به فروش می پردازند. با این حال، قبوض برق و تجهیزات باید پرداخت شود.

داده‌های شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای Glassnode نشان می‌دهد که استخراج‌کنندگان بیت‌کوین پس از ماه‌ها مالکیت خالص به فروشندگان خالص تبدیل شده‌اند.

براساس داده‌های شرکت تحقیقاتی بلاک چین Arcane Research، از ۹ نوامبر، بازده استخراج ۱ BTC برای دو محبوب ترین دستگاه استخراج، Antminer S9 و S19 به طور متوسط ۵۰.۵ درصد کاهش یافته است. این بدان معناست که بازگشت سرمایه با نرخی بیشتر از قیمت BTC کاهش یافته است.

افزایش بزرگ در نرخ هش به کاهش سوددهی ماینینگ کمک کرده است. رقابت بین ماینرها متناسب با نرخ هش افزایش می یابد زیرا به این معنی است که دستگاه های بیشتری برای رقابت برای یافتن بلوک بعدی روشن شده اند.

کوین تلگراف روز یکشنبه گزارش داد که بیت کوین به یک ATH جدید در نرخ هش رسیده است. این نقطه عطف با پرش از ۱۸۸.۴ اگزاهش در ثانیه (EH/s) به ۲۸۴.۱۱ EH/s در یک روز به دست آمد. طبق YCharts، نرخ هش در حال حاضر در حدود ۲۳۲.۱۹ EH/s در زمان نوشتن است.

برخی از عملیات‌های استخراج بزرگ ترجیح داده‌اند که انبوه پول نقد خود را افزایش دهند یا صورت‌حساب‌های خود را با فروش سهام به جای ارزهای دیجیتال بپردازند. روز جمعه، سخنگوی عملیات ماینینگ هلدینگ دیجیتال ماراتون (MARA) به بلومبرگ گفت: «ما در اکتبر ۲۰۲۰ هولدینگ را آغاز کردیم و از آن زمان تاکنون حتی یک ساتوشی هم نفروخته‌ایم.»

در عوض، ماراتون برای فروش ۷۵۰ میلیون دلار سهام و اوراق بهادار به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده پرونده داد. Seking Alpha گزارش داد که Marathon قصد دارد از “بخش قابل توجهی” برای خرید سخت افزار و اهداف کلی استفاده کند.

MARA در حال حاضر ۰.۵۶% کاهش یافته و در معاملات بعد از ساعت ۲۸.۲۴ دلار قیمت دارد.

یک تحلیلگر برای شرکت مدیریت ثروت D.A. دیویدسون روز دوشنبه به بلومبرگ گفت که ماینرها دلایل ایدئولوژیکی و تجاری برای عدم تمایل به فروش بیت کوین دارند:

ماینرهای بزرگ ترجیح می دهند سهام خود را بفروشند، زیرا سهامداران آنها می خواهند بیت کوین خود را نگه دارند و حتی به فروش آن فکر نمی کنند.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط