استخراج بیت کوین با استفاده از انرژی چاه های گاز طبیعی

  • 11 فروردین 1401
  • بروزرسانی:
  • 2 دقیقه
  • 403 نفر
استفاده از انرژی موجود در چاه های گاز طبیعی برای استخراج بیت کوین


استفاده از انرژی موجود در چاه های گاز طبیعی برای استخراج بیت کوین

شرکت نفت و گاز کانادایی Bengal Energy از انرژی استفاده نشده از چاه های گاز در مناطق دورافتاده استرالیا برای استخراج بیت کوین (BTC) استفاده خواهد کرد.

بر اساس گزارشات از استرالیا، Bengal Energy در حال آماده شدن برای اجرای یک برنامه آزمایشی است که در آن حدود ۷۰ دستگاه استخراج بیت کوین در یک ساختمان قابل حمل که به عنوان “دونگا” در صنعت معدن محلی شناخته می شود، نصب می شود. چاه های گازی که قبلاً در دسترس نبودند در حوزه کوپر مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.

به گفته کای ابرسپاچر، مدیر عامل شرکت انرژی بنگال، این شرکت چاه های گاز را از شرکای استخراج نفت و گاز محلی Santos Energy و Bridgeport Energy خریداری کرده است.

ابرسپاچر افزود که چاه های گاز خریداری شده اخیر مشکل جالبی را برای شرکت انرژی ایجاد می کند زیرا به عنوان “چاه های سرگردان” شناخته می شوند. این بدان معناست که در حالی که شرکت می تواند از نظر فنی برق از گاز در محل تولید کند، نمی تواند آن را به خطوط لوله توزیع موجود برساند.

خط لوله ای که می تواند به چاه های گاز از راه دور بنگال خدمات رسانی کند در حال حاضر در دست ساخت است. با این حال، به دلیل تاخیرها و مشکلات زنجیره تامین ناشی از COVID-19، این معامله به تاریخ دیگری موکول شد.

اساساً به مدت شش ماه فکر می‌کردیم چاه‌ها آماده هستند، اما راه‌حلی پیدا نشد. ما با نهادهایی سر و کار داشتیم که در آنجا حضور داشتند.»

به عنوان راه حلی برای این مشکل، دکل های قابل حمل استخراج بیت کوین بر روی دونگا نصب شد. یک دونگا آزمایشی مجهز به ۶۶ دستگاه ماینینگ بود که قادر به تولید حدود ۰.۰۰۵ بیت کوین در روز بود. این معادل ۲۳۵ دلار است.

در صورت موفقیت آمیز بودن آزمایش، Bengal Energy به دنبال افزایش ۱۰ تا ۲۰ برابری درآمد استخراج بیت کوین خود است. یعنی گفته می شود کل درآمد از ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار در روز متغیر است.

Bengal Energy با شرکت‌های استخراج در حال رشد، از جمله ConocoPhilips و Exxon Mobil، درگیر است، که تلاش می‌کنند از پتانسیل کامل انرژی غیرفعال از طریق عملیات استخراج بیت‌کوین قابل حمل استفاده کنند.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط