ارزش ۶۵ میلیارد دلاری Binance CZ او را ۳ برابر ثروتمندتر از FTX SBF می کند

  • 17 فروردین 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 443 نفر


ارزش ۶۵ میلیارد دلاری Binance CZ او را ۳ برابر ثروتمندتر از FTX SBF می کند

دیگر ثروتمندترین مرد در فضای کریپتو، SBF نیست، این عنوان اکنون به Binance CZ تعلق دارد.

با ارزش بازار بیش از ۲ تریلیون دلار، کریپتو از زمان استخراج اولین بیت کوین چندین میلیاردر به دنیا آورده است. اگرچه ناشناس بودن تعیین اینکه چه کسی چه چیزی دارد را دشوار می کند، گزارش جدید فوربس برخی از ثروتمندترین افراد در حوزه ارزهای دیجیتال و ارزش آنها را نشان می دهد.

در صدر فهرست، Chanpeng Zhao، مدیرعامل Binance است که دارایی خالص آن تقریباً ۳ برابر بیشتر از فرد بعدی لیست است.

Binance CZ در صدر فهرست ثروتمندترین ارزهای دیجیتال است

بر اساس آخرین برآوردهای فوربس، CZ حداقل ۷۰ درصد از سهام بایننس را در اختیار دارد که به اندازه ای است که او را با دارایی خالص ۶۵ میلیارد دلار، نوزدهمین مرد ثروتمند جهان کند. در سال ۲۰۲۰، فوربس تخمین زده بود که ۱.۹ میلیارد دلار باشد.

در همین حال، در ماه ژانویه، CryptoSlate گزارش داد که Bloomberg News دارایی خالص CZ را حدود ۹۶ میلیارد دلار تخمین می زند و او را یازدهمین فرد ثروتمند جهان در آن زمان می کند.

موفقیت سی. طبق گزارشات، تقریباً دو سوم حجم معاملات معاملات متمرکز مبادلاتی را بر عهده دارد.

بر اساس تحلیل بلومبرگ، بایننس در سال ۲۰۲۱ حدود ۲۰ میلیارد دلار درآمد ایجاد کرد. ژائو علاوه بر سهام خود در بایننس، دارای مقدار زیادی BNB و همچنین مقداری بیت کوین است. با این حال، ماهیت دقیق سبد ارزهای دیجیتال او نامشخص است.

سایرین در لیست

دومین فرد ثروتمند در لیست، موسس صرافی FTX، سام بنکمن-فرید است. فوربس ثروت او را ۲۴ میلیارد دلار تخمین زده است. دارایی خالص او شامل حدود نیمی از FTX و ۷ میلیارد دلار FTT است که توکن اصلی صرافی است که او در اختیار دارد.

قبل از گزارش بلومبرگ، تصور رایج این بود که SBF ثروتمندترین فرد در حوزه ارزهای دیجیتال است. با این حال، اطلاعات عمومی بیشتر نشان داده است که نادرست است. هنوز چندین میلیاردر دیگر در این لیست وجود دارد، اما هیچ یک از آنها دارایی خالص بالاتر از ۱۰ میلیارد دلار ندارند.

برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین بیس با ۶.۶ میلیارد دلار، سومین فرد ثروتمند این فهرست است. او ۱۹ درصد از سهام Coinbase را در اختیار دارد. سایر افراد در این لیست عبارتند از: گری وانگ، یکی از بنیانگذاران FTX، کریس لارسن از ریپل، و دوقلوهای Winkelvoss که صاحب جمینی هستند.

همه افراد حاضر در این لیست توسعه دهنده یا بنیانگذار یک استارت آپ رمزنگاری نیستند. نام‌های متعددی متعلق به سرمایه‌گذاران و سرمایه‌گذاران خطرپذیر است، از جمله تیم دریپر و متیو روزاک، که هر دو از طریق سرمایه‌گذاری‌های اولیه در بیت‌کوین و سایر شرکت‌های ارز دیجیتال میلیاردر شدند.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط