ارائه بازدهی برای یک محدوده قیمت خاص توسط “Iron Condor”

  • 4 تیر 1401
  • بروزرسانی:
  • 4 دقیقه
  • 341 نفر


پیش‌بینی پایین‌ترین سطح بازار تقریباً غیرممکن است، اما معامله‌گران باهوش از استراتژی‌های گزینه‌هایی مانند راه‌اندازی Iron Condor برای هدف قرار دادن محدوده قیمت معاملاتی خاص استفاده می‌کنند.

بیت کوین در ۱۸ ژوئن به ۱۷۵۸۰ دلار به پایین ترین سطح سال ۲۰۲۲ رسید و بسیاری از معامله گران امیدوارند که این به پایین ترین حد خود رسیده باشد، اما (BTC) در شش روز گذشته نتوانسته است بسته شدن روزانه بالای ۲۱۰۰۰ دلار را تولید کند. به همین دلیل، معامله‌گران از عملکرد قیمت فعلی ناراحت هستند و تهدید بسیاری از شرکت‌های CeFi و DeFi که با از دست دادن وجوه کاربران و ورشکستگی احتمالی سروکار دارند، احساسات را سنگین می‌کند.

بازگشت سرمایه ریسک‌پذیر Three Arrows Capital (3AC) که نتوانست تعهدات مالی خود را در ۱۴ ژوئن انجام دهد و پلتفرم وام‌دهی مستقر در آسیا Babel Finance که فشار نقدینگی را دلیلی برای توقف برداشت‌ها ذکر می‌کند، تنها دو نمونه از جدیدترین نمونه‌ها هستند.

این خبر توجه رگولاتورها را به خود جلب کرده است، به ویژه پس از آن که سلسیوس، یک شرکت وام دهنده رمزنگاری، برداشت کاربران را در ۱۲ ژوئن به حالت تعلیق درآورد. گزارش شده است که در ۱۶ ژوئن، تنظیم کننده های اوراق بهادار از پنج ایالت در ایالات متحده آمریکا تحقیقاتی را در مورد پلتفرم های وام کریپتو آغاز کردند.

هیچ راهی برای دانستن اینکه چه زمانی احساسات تغییر خواهد کرد و باعث افزایش قیمت بیت کوین می شود وجود ندارد، اما برای معامله گرانی که معتقدند بیت کوین تا ماه اوت به ۲۸۰۰۰ دلار خواهد رسید، یک استراتژی گزینه های کم ریسک وجود دارد که بازدهی مناسب با ریسک محدود را به همراه دارد.

Iron Condor” بازدهی را برای یک محدوده قیمت خاص ارائه می دهد

اکثر معامله گران به دنبال راه هایی برای به حداکثر رساندن سود و در عین حال محدود کردن ضرر هستند. به عنوان مثال، “Iron Condor” کج سود را تا پایان ماه اوت نزدیک به ۲۸۰۰۰ دلار افزایش می دهد، اما اگر تاریخ انقضا کمتر از ۲۲۰۰۰ دلار باشد، ضرر را محدود می کند.

اختیار خرید به دارنده آن این حق را می دهد که در آینده دارایی را با قیمت ثابت خریداری کند. برای این امتیاز، خریدار مبلغی را پرداخت می کند که به عنوان حق بیمه شناخته می شود.

در همین حال، گزینه put به دارنده خود این امتیاز را می دهد که در آینده دارایی را با قیمت ثابت بفروشد، که یک استراتژی حفاظتی نزولی است. از سوی دیگر، فروش این ابزار (put) باعث افزایش قیمت می شود.

Iron Condor شامل فروش گزینه های تماس و فروش در همان قیمت و تاریخ انقضا است. مثال فوق با استفاده از قراردادهای ۲۶ آگوست تنظیم شده است، اما می توان آن را برای بازه های زمانی دیگر تطبیق داد.

منطقه سود هدف ۲۳۸۵۰ تا ۳۵۲۵۰ دلار است

برای شروع معامله، سرمایه گذار باید ۳.۴ قرارداد از گزینه خرید ۲۶۰۰۰ دلاری و ۳.۵ قرارداد از گزینه فروش ۲۶۰۰۰ دلاری را کوتاه کند. سپس، خریدار باید این روش را برای گزینه های ۳۰۰۰۰ دلاری با استفاده از همان ماه انقضا تکرار کند.

خرید ۷.۹ قرارداد از گزینه فروش ۲۳۰۰۰ دلاری برای محافظت در برابر نزولی احتمالی نیز مورد نیاز است. در خرید دیگری از ۳.۳ قرارداد از گزینه تماس ۳۸۰۰۰ دلاری برای محدود کردن ضررهای بالاتر از سطح.

اگر بیت کوین در ۲۶ آگوست بین ۲۳,۸۵۰ تا ۳۵,۲۵۰ دلار معامله شود، این استراتژی سود خالص را به همراه خواهد داشت. سود خالص در ۰.۶۳ BTC (13,230 دلار به قیمت های فعلی) بین ۲۶,۰۰۰ تا ۳۰,۰۰۰ دلار به اوج خود می رسد، اما اگر بیت کوین در قیمت های فعلی معامله شود، سود خالص بالاتر از ۰.۲۸ BTC (5,5 دلار) است. در محدوده ۲۴۷۵۰ و ۳۲۷۰۰ دلار.

سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای باز کردن این استراتژی حداکثر ضرر است، بنابراین ۰.۲۸ BTC یا ۵۸۸۰ دلار است، که اگر بیت‌کوین در ۲۶ آگوست زیر ۲۳۰۰۰ دلار یا بالاتر از ۳۸۰۰۰ دلار معامله شود، اتفاق می‌افتد. مزیت این تجارت این است که یک منطقه هدف معقول پوشش داده می‌شود.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط