ادوارد اسنودن یکی از کسانی بود که به راه‌اندازی Zcash کمک کرد

  • 8 اردیبهشت 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 601 نفر
ادوارد اسنودن یکی از کسانی بود که به راه‌اندازی Zcash کمک کرد


ادوارد اسنودن یکی از کسانی بود که به راه‌اندازی Zcash کمک کرد

به نظر می رسد که نام مستعار جان دابرتین، که یکی از شش شرکت کننده در مراسم Zcash بود، در تمام مدت ادوارد اسنودن بوده است.

ادوارد اسنودن، افشاگر نظارت دولتی، فاش کرده است که نقش مهمی در ایجاد رمز حریم خصوصی Zcash (ZEC) داشته است.

ویدئویی از رسانه Zcash مصاحبه‌ای با اسنودن را نشان می‌دهد که در آن او مشارکت خود را به عنوان یکی از شش فردی که تکه‌ای از کلید خصوصی چند امضای Zcash را برای راه‌اندازی پروژه در ۲۳ اکتبر ۲۰۱۶ در اختیار داشتند. در این ویدئو، اسنودن اظهار داشت:

«اسم من ادوارد اسنودن است. من در مراسم اصلی Zcash با نام مستعار جان دابرتین شرکت کردم.

ادوارد اسنودن افشاگری است که تاکتیک های نظارتی دولت ایالات متحده را فاش کرد و در سال ۲۰۱۳ مخفی شد.

Zcash یک بلاک چین غیرمتمرکز است که از شواهد دانش صفر در تراکنش های خود استفاده می کند. بر خلاف بیت کوین نسبتا شفاف (BTC) نمی توان تراکنش های ZEC را ردیابی و مقادیر ارسال شده را نمی توان تعیین کرد.

در مراسم Zcash، اسنودن و پنج نفر دیگر هر کدام بخش خود را از کلید خصوصی Zcash ترکیب کردند تا پروژه را راه اندازی کنند. هیچ‌کدام از شرکت‌کنندگان نمی‌دانستند بقیه چه کسانی هستند و چه بخشی از کلید را در دست دارند تا از ناشناس ماندن خود محافظت کنند، یکی از اصول پروژه.

برای جلوگیری از جعل کوین ها یا تراکنش ها در آینده، باید بخش کلیدی هر فرد از بین می رفت.

در مصاحبه با Zcash Media، اسنودن اشتیاق خود را برای این پروژه و تعصب خود را برای حفظ حریم خصوصی به اشتراک گذاشت. او گفت: «مشکل [بیت‌کوین] این است که شما نمی‌توانید تجارت آزاد واقعی داشته باشید مگر اینکه تجارت خصوصی داشته باشید».

یکی دیگر از شرکت‌کنندگان در این مراسم، توسعه‌دهنده بیت‌کوین، پیتر تاد، «مدت‌ طولانی را که شرکت‌کنندگان در مراسم Zcash طی کردند تا از هک شدن خودداری کنند، یادآوری کرد.

تاد گفت که یک کامپیوتر جدید خرید و تمام برنامه های مورد نیاز مراسم را نصب کرد و سپس کامپیوتر را در قفس فارادی قرار داد تا از هرگونه نفوذ ناخواسته جلوگیری شود. قفس فارادی جعبه ای است که با فویل آلومینیومی پوشانده شده است که سیگنال های وای فای را منعکس می کند.

او سپس به یک منطقه دورافتاده رفت و در آنجا مشعل دمنده ای را به دستگاه خود برد تا بخشی از کلید خصوصی Zcash خود را از بین ببرد.

اخبار مربوط به مشارکت اسنودن تأثیر چندانی بر قیمت نداشت زیرا ZEC در حال حاضر ۱.۷٪ در ۲۴ ساعت گذشته افزایش یافته است و طبق داده های Cointelegraph با قیمت ۱۴۸ دلار معامله می شود.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط