احتمال کاهش ۶۰ درصدی قیمت سولانا

  • 15 خرداد 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 256 نفر


قیمت سولانا (SOL) در ۳ ژوئن کاهش یافت و زیان خالص کاغذ آن را هفت ماه پس از رسیدن به بالای ۲۶۰ دلار به ۸۵ درصد کاهش داد.

قیمت SOL با بیش از ۶.۵ درصد کاهش در طول روز به ۳۵.۶۸ دلار رسید، پس از اینکه نتوانست با اطمینان از پایین‌ترین سطح ۱۰ ماهه خود بازگردد.

اکنون که در سطح حمایت تاریخی قابل توجهی قرار دارد، جفت SOL/USD می‌تواند در ماه ژوئن شاهد یک اصلاح صعودی باشد و منطقه بعدی ۴۰ تا ۴۵ دلار باشد که حدود ۲۵ درصد نسبت به قیمت امروز افزایش یافته است.

کاهش ۶۰ درصدی قیمت سولانا در پیش است؟

با این حال، یک سناریوی بازگشت به دور از تضمین است و سولانا از معامله در قفل با بیت کوین (BTC)، ارز دیجیتال برتر (بر اساس ارزش بازار) که معمولاً بر روند آلت کوین های برتر تأثیر می گذارد، با باد مخالف روبرو می شود.

قابل ذکر است که ضریب همبستگی هفتگی بین BTC و SOL تا ۴ ژوئن ۰.۹۲ بود.

علاوه بر این، اگر بیت‌کوین به زیر سطح حمایت روان‌شناختی فعلی خود یعنی ۳۰۰۰۰ دلار سقوط کند، سولانا احتمالاً ضررهای بزرگ‌تری نسبت به بیت‌کوین خواهد داشت.

در همین حال، به نظر می رسد فدرال رزرو مصمم به افزایش نرخ بهره و کاهش ترازنامه خود است. در نتیجه این سیاست جنگ‌طلبانه، دارایی‌های پرریسک‌تر مانند بیت‌کوین جا دارند که پایین‌تر بیایند و به چشم‌انداز صعودی سولانا آسیب بزنند.

شکستن زیر سطح حمایت فعلی SOL – در حدود ۳۵ دلار – شانس کاهش به سمت محدوده ۱۸ تا ۲۵ دلار را افزایش می دهد، که در مارس-ژوئیه ۲۰۲۱ به عنوان منطقه حمایتی قوی عمل کرد و قبل از افزایش قیمت ۱۲۰۰٪، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

این سناریوی نزولی SOL را تقریباً ۶۰ درصد زیر قیمت امروزی قرار می دهد.

قطع شدن شبکه سولانا

چشم انداز نزولی برای SOL همچنین زمانی رخ می دهد که بلاک چین Solana با قطعی مکرر مواجه می شود، بنابراین شبکه آن عملاً برای ساعت ها غیرقابل استفاده برای “dapp” های کلیدی خود، از جمله پروتکل وام دهی Solend و سرم صرافی غیرمتمرکز، باقی می ماند.

آخرین نقص نرم افزاری Solana در ۱ ژوئن ظاهر شد که شبکه را به مدت ۴.۵ ساعت خاموش کرد. بزرگترین قطعی بلاک چین در ژانویه اتفاق افتاد و تقریباً ۱۸ ساعت از کار افتاد.

این قطع‌ها باعث وحشت سرمایه‌گذاران به نفع رقابت سولانا می‌شود و قبلاً همزمان شده است با چرخش سرمایه‌های چندین معامله‌گر به جای دیگر.

مایلز دویچر، تحلیلگر مستقل بازار، معتقد است که سرمایه گذاران رمزارز پس از مشاهده شکست اخیر Terra محتاط شده اند. با این وجود، تحلیلگر ادعا می کند که قطعی سولانا در طول زمان با بلوغ شبکه کاهش می یابد.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط