احتمال وجود خطرات بیشتر برای AXS با وجود کاهش ۹۰ درصدی

  • 22 خرداد 1401
  • بروزرسانی:
  • 5 دقیقه
  • 355 نفر


کوین Axie Infinity (AXS) پس از رسیدن به قیمت ۱۷۲ دلار در نوامبر ۲۰۲۱، تقریباً ۹۰ درصد کاهش یافته است.

اصلاح شدید AXS آن را به یکی از بدترین دارایی های دیجیتالی در میان ارزهای دیجیتال با رتبه برتر تبدیل کرده است. علاوه بر این، با توجه به ترکیبی از کاتالیزورهای فنی و اساسی که در زیر فهرست شده‌اند، ممکن است در ماه‌های آینده کاهش بیشتری داشته باشد.

تعداد بازیکنان کم، تقاضای AXS را کاهش می دهد

برای جمع‌بندی، AXS به عنوان یک نشانه تسویه حساب در اکوسیستم بازی Axie Infinity عمل می‌کند و به بازیکنان اجازه می‌دهد تا توکن‌های غیرقابل تعویض بومی (NFT)، مجموعه‌ای از حیوانات خانگی دیجیتال به نام «Axies» را خریداری کنند.

همچنین به عنوان یک نشانه کاری عمل می کند که بازیکنان می توانند برای پرورش Axies جدید خرج کنند.

کاربران جدیدی که وارد اکوسیستم Axie Infinity می شوند به Axies نیاز دارند تا آنها را در نبرد با سایر Axies قرار دهد. هنگامی که آنها برنده می شوند، پلتفرم به آنها توکن بومی دیگری به نام Smooth Love Potion (SLP) پاداش می دهد در حالی که برنده شدن در مسابقات بزرگتر به آنها AXS می دهد.

در نتیجه، بازیکنان قدیمی Axie Infinity برای حفظ تقاضا برای Axies به بازیکنان جدید متکی هستند.

در غیر این صورت، آن‌ها می‌توانند ریسک فروش بازیکنان قدیمی SLP و AXS خود را در بازارها (مثلاً صرافی‌های رمزنگاری) به خطر بیندازند، بنابراین فشار نزولی به نرخ‌های آن‌ها اضافه می‌شود.

اما زمانی که ارزش‌گذاری توکن‌های بومی Axie Infinity کاهش می‌یابد، جذابیت بازی برای بازیکنان جدید را نیز کم می‌کند، که همچنان باید برای Axies پول پرداخت کنند تا بتوانند واحدهای SLP و AXS با ارزش کمتری به دست آورند.

اکوسیستم Axie Infinity مراحلی را طی کرده است، همانطور که در بالا ذکر شد، در سال ۲۰۲۲، با کاهش تعداد بازیکنان آن در ژوئن از ۶۳،۲۴۰ در ژانویه به ۸۹۵۰ بازیکن در ماه ژوئن – طبق داده های ارائه شده توسط Dapp Radar، تقریباً ۸۵٪ کاهش یافته است. جالب اینجاست که این همزمان با کاهش ۸۰ درصدی قیمت AXS در همان دوره است.

به طور همزمان، حجم درون پلتفرم Axie Infinity که پس از ارزیابی داده های زنجیره رونین آن اندازه گیری شد، از ۳۰۰ میلیون دلار در سپتامبر ۲۰۲۱ به تنها ۲.۱۲ میلیون دلار در ژوئن ۲۰۲۲ کاهش یافته است.

در همان زمان، مدیران ارشد پروژه بی سر و صدا بیانیه ماموریت «بازی برای کسب درآمد» خود را به «بازی و کسب درآمد» تغییر دادند و رئیس محصول جدید آن، فیلیپ لا، در پست آگوست ۲۰۲۱ خود اعتراف کرد که «اکسی Infinity ابتدا باید یک بازی باشد.”

تورم افزایش می یابد

داده های جدید تورم بیشتر احساسات صعودی را در سراسر ارزهای دیجیتال با رتبه برتر کاهش داده است، که به هر طریقی، چشم انداز نزولی AXS را تقویت می کند.

شایان ذکر است، شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) با سرعت سالانه ۸.۶ درصد در ماه مه در مقابل ۸.۳ درصد در ماه قبل افزایش یافت و نگرانی سرمایه گذاران را از اینکه فدرال رزرو مجبور به افزایش شدید نرخ بهره در ماه های آینده شود، افزایش داد. دارایی‌های پرریسک‌تر را در کل پایین‌تر می‌آورد.

AXS پس از انتشار این گزارش در ۱۰ ژوئن ۷.۵ درصد کاهش یافت و در ۱۱ ژوئن ۷ درصد دیگر سقوط کرد و به پایین ترین سطح سه هفته ای خود یعنی ۱۶.۷۹ دلار رسید. چشم انداز کاهش نقدینگی، به رهبری سیاست های جنگ طلبانه فدرال رزرو، می تواند منجر به زیان بیشتر برای توکن Axie Infinity شود.

قیمت AXS به زیر پشتیبانی کلیدی می‌رسد

هجوم فاندامنتال های منفی قیمت AXS را به زیر سطح حمایت کلیدی رسانده است که ممکن است منجر به حرکت های نزولی طولانی مدت در هفته های آینده شود.

AXS در این هفته به زیر محدوده حمایت ۱۸ تا ۱۹ دلار سقوط کرد، که در محدود کردن تلاش‌های نزولی آن از ابتدای ماه مه مؤثر بود. همچنین، همانطور که در زیر نشان داده شده است، آزمایش دامنه به عنوان پشتیبانی با یک دوره صعودی تقریباً ۸۰۰ درصدی بین جولای ۲۰۲۱ و نوامبر ۲۰۲۱ دنبال شد.

اکنون، مسیر کمترین مقاومت برای AXS به سمت نزولی به نظر می رسد و هدف نزولی بعدی در حدود ۹ دلار تا سپتامبر ۲۰۲۲، بیش از ۵۰ درصد کمتر از قیمت امروزی است. قابل ذکر است که سطح ۹ دلار در جلسه آوریل تا ژوئن ۲۰۲۱ به عنوان مقاومت عمل کرد.

برعکس، یک نشانه صعودی از الگوی بالقوه ” گسترش گوه نزولی ” (DBW) AXS در بازه زمانی هفتگی می آید که توسط نوسان توکن بین دو خط روند واگرا و در حال نزول تایید شده است.

تحلیلگران سنتی DBW را به عنوان یک الگوی برگشت صعودی در نظر می گیرند که به عنوان یک قاعده تحلیل تکنیکال، پس از شکسته شدن قیمت از خط روند بالایی سازه و افزایش به اندازه حداکثر ارتفاع الگو، حل می شود، همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است.

اگر این الگو تایید شود، AXS در یک بازه زمانی نامشخص به مسیر ۴۶۵ دلار بازگشته است، که تقریباً ۲۵۰۰ درصد افزایش نسبت به قیمت امروزی دارد.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط