اتریوم کلاسیک طی ۸ روز ۷۵ درصد افزایش یافت

  • 3 فروردین 1401
  • بروزرسانی:
  • 4 دقیقه
  • 414 نفر


قیمت اتریوم کلاسیک (ETC) در ۲۲ مارس، بدون توجه به “صلیب مرگ” مرگبار در نمودار هفتگی، افزایش یافت، زیرا معامله گران شرط های خود را بر روی پتانسیل آن برای تبدیل شدن به بهشتی برای استخراج کنندگانی که از بلاک چین رقیب اتریوم فرار می کنند، افزایش دادند.

قیمت ETC بیش از ۱۵.۵ درصد جهش کرد و برای اولین بار از ۹ دسامبر ۲۰۲۱ به ۴۴ دلار در هر توکن رسید. سود روزانه سکه به عنوان بخشی از یک حرکت بازگشت گسترده تر بود که شاهد افزایش بیش از ۷۵ درصدی قیمت آن هشت روز پس از نزدیک شدن به کف بود.

بیشتر روند صعودی ETC شاهد ردیابی روندهای کلی بازار کریپتو بود. به عنوان مثال، توکن کلاسیک اتریوم همبستگی بسیار بالاتری با بیت کوین (BTC)، ارز دیجیتال پیشرو از نظر ارزش بازار، نشان داد که در موارد متعدد به ۰.۹۸ رسید.

قرائت ضریب همبستگی ۱ بین دو دارایی نشان می دهد که آنها کاملاً در مرحله قفل حرکت می کنند.

اما سود ۷۵٪ ETC در هشت روز گذشته تا حد زیادی از بازده ۱۵.۵٪ BTC در همان دوره عملکرد بهتری داشت. این ممکن است مربوط به حدس و گمان ها در مورد توانایی اتریوم کلاسیک برای جذب استخراج کنندگان از رقیب خود، اتریوم باشد.

یک «جایگزین مناسب» برای ماینرهای اتریوم؟

با این حال، اتریوم کلاسیک نتوانست همین تعداد کاربر را جذب کند و شبکه را در دست چند ماینر قرار داد. این منجر به یک حمله دو خرج کردن به ارزش ۱ میلیون دلار به کوین بیس در ژانویه ۲۰۱۹ و موارد دیگری از حملات ۵۱ درصدی به شبکه شد.

در دسامبر ۲۰۲۰، چارلز هاسکینسون، بنیانگذار Cardano، اعلام کرد که شرکت او، IOHK، پروژه Mantis را برای ارتقای Ethereum Classic و حمایت از جامعه آن آغاز کرده است.

سال گذشته، این تعاونی خاطرنشان کرد که “حرکت اتریوم به سمت اثبات سهام و اشتراک گذاری ممکن است بسیاری از افراد جامعه را که اثبات کار و رویکرد لایه پایه قوی را برای امنیت بلاک چین ترجیح می دهند، مختل کند.”

همانطور که ETC در ماه مارس افزایش می‌یابد، نرخ هش به بالاترین حد خود نرسیده است، و این نشان می‌دهد که ماینرها هنوز از آن جهش نکرده‌اند. با این وجود، همانطور که در توییت های زیر نشان داده شده است، رسانه های اجتماعی شروع به استفاده از شعار خروج معدنچیان کرده اند.

ETC به دلیل فناوری آن در حال افزایش است. اندیکاتورها در ۳/۱۸ صعودی شدند. همچنین، $ETH در عرض چند ماه به #PoS تبدیل می‌شود، از این رو، #ETC از افزایش هش و امنیت بهره می‌برد، زیرا ماینرها به دنبال جایگزین‌هایی هستند.

کاهش بلوک اتریوم کلاسیک

قیمت ETC همچنین در آستانه سومین کاهش پاداش بلوک یا “پنجم شدن” افزایش یافت که انتظار می رود در ۱۵ آوریل ۲۰۲۲ به بلوک ۱۵,۰۰۰,۰۰۰ برسد.

به‌طور دقیق، پاداش‌های بلوک اتریوم کلاسیک به‌دنبال پیشنهاد بهبود ECP-1017 که در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد، به‌طور دوره‌ای ۲۰ درصد در هر پنج میلیون بلاک (تقریباً هر ۲.۵ سال) کاهش می‌یابد.

آخرین مورد از چنین رویدادهایی در ۱۶ مارس ۲۰۲۰ رخ داد که با افزایش بیش از ۳۵۰ درصدی ETC تا به امروز همراه شد.

از نظر فنی، به نظر می رسد ETC به دلیل افزایش شاخص قدرت نسبی روزانه آن به بالای ۷۰، که یک سیگنال فروش است، بیش از حد فروخته شده است. جفت ارز ETC/USD اکنون ۴۴ دلار را به عنوان مقاومت موقت خود آزمایش می کند، سطحی با سابقه ایفای نقش به عنوان یک حمایت قوی بین ژوئیه ۲۰۲۱ و دسامبر ۲۰۲۱.

در نتیجه، ETC ممکن است نسبت به میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه خود (EMA 200 روزه) نزدیک به ۳۷ دلار تصحیح کند. برعکس، یک حرکت قاطع بالاتر از ۴۴ دلار می تواند ۵۰ دلار – سطح مقاومت روانی – را به عنوان هدف صعودی موقت خود در نظر بگیرد.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط