اتریوم در مقابل بیت کوین سقوط میکند

  • 22 اردیبهشت 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 422 نفر


توکن بومی اتریوم، (ETH) در برابر بیت کوین (BTC) با تشدید فروش ارز دیجیتال در ۱۲ می به پایین ترین سطح خود در تقریباً دو ماه اخیر سقوط کرد.

بادهای مخالف ماکرو بالاخره به ETH/BTC رسیدند

جفت معاملاتی ETH/BTC در ۲۴ ساعت گذشته با ۷.۵ درصد کاهش به ۰.۰۶۶۳ رسید. این حرکت نزولی به عنوان بخشی از اصلاحی بود که از ۱۱ می آغاز شد، زمانی که جفت در بالاترین سطح محلی ۰.۰۷۶۸ معامله شد. این امر اتر را در برابر BTC تا ۱۳.۷۵ درصد کاهش داد.

ارزهای دیجیتال در هفته های اخیر در کنار بازارهای سهام تحت فشار قرار گرفته اند. به‌طور قابل‌توجهی، معامله‌گران و سرمایه‌گذاران نشانه‌هایی از «ریسک زدایی» پرتفوی خود را در بحبوحه نگرانی‌های فزاینده درباره فدرال رزرو ایالات متحده آمریکا نشان می‌دهند.

اتر، دومین ارز رمزنگاری شده بزرگ از نظر ارزش بازار، نیز تحت تأثیر همان بادهای مخالف کلان قرار گرفته است و اکنون ۶۵ درصد کمتر از رکورد بالاترین رکورد خود در حدود ۴۸۷۰ دلار در نوامبر ۲۰۲۱ معامله می شود. به طور مشابه، بیت کوین ۶۳ درصد از بالاترین رکورد خود کاهش یافته است. ۶۹۰۰۰ دلار در مدت مشابه.

در نتیجه کاهش اندکی محدود اتر در مقایسه با بیت کوین، ETH/BTC با وجود رکود بازار در سال ۲۰۲۲ انعطاف پذیری نشان داده است.

افزایش شکست گوه در بازی

آخرین کاهش ETH/BTC باعث شده است که آن را به زیر الگوی گوه افزایشی غالب خود بازگرداند، که نشان می‌دهد هدف نزولی فنی این جفت ارز می‌تواند بسیار پایین‌تر از پایین‌ترین سطح محلی ۱۲ می باشد.

این به این دلیل است که گوه‌های در حال افزایش الگوهای معکوس نزولی هستند که معمولاً هنگام اندازه‌گیری از نقطه شکست، قیمت را به اندازه حداکثر ارتفاع خود کاهش می‌دهند.

بنابراین، هدف شکست گوه در حال افزایش ETH/BTC پس از افزودن حداکثر ارتفاع سازه، معمولاً در حدود -۰.۰۰۹ BTC، به نقطه شکست ۰.۰۷۳ BTC، نزدیک به ۰.۰۶۴ می شود.

برعکس، ETH/BTC از ژوئن ۲۰۲۱ یک خط روند شیب دار رو به بالا را آزمایش می کند که در نمودار بالا به عنوان “حمایت LTF” مشخص شده است، به عنوان حمایت از ژوئن ۲۰۲۱. تلاش این جفت ارز برای شکستن به زیر کف قیمتی در ۱۲ می کوتاهی کرد زیرا معامله گران برای خرید آن تجمع کردند. شیب این امر باعث شد که اتر با ۳.۵ درصد از پایین ترین سطح روزانه خود یعنی ۰.۰۶۶ بیت کوین بازگردد.

اما ETH با دنباله‌ای از سطوح مقاومت مواجه است زیرا در روزهای آینده روند صعودی را دنبال می‌کند. آنها شامل سقف قیمت موقت ۰.۰۶۹ BTC هستند – که توسط خط فیب ۰.۲۳۶ نمودار اصلاحی فیبوناچی ترسیم شده از ۰.۰۸۷ BTC-swing اوج به ۰.۰۶۴ BTC-کم نوسان و به دنبال میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه (EMA 200 روزه) تعریف شده است. ؛ موج آبی) نزدیک به ۰.۰۷۳ BTC.

تسلط بیت کوین در بازار به بالاترین حد خود در شش ماه گذشته رسید

سقوط ETH/BTC همزمان شد با شاخص تسلط بیت کوین – معیاری که سهم بازار بیت کوین را در برابر آلت کوین ها اندازه گیری می کند – که در ۱۲ می به ۴۵ درصد رسید که بالاترین سطح آن از نوامبر ۲۰۲۱ است. این ممکن است نشان دهد که معامله گران بیت کوین را امن تر می دانند.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط