اتریوم در مقابل بیت کوین افزایش میابد

  • 21 اردیبهشت 1401
  • بروزرسانی:
  • 2 دقیقه
  • 317 نفر


ارز دیجیتال اتریوم، اتر (ETH) در برابر قوی ترین رقیب خود، بیت کوین (BTC)، با وجود اصلاحات در بازار ارزهای دیجیتال، قدرت بیشتری به دست آورده است. بنابراین، آیا برابری ETH/BTC می‌تواند این افزایش را در ماه‌های آینده ادامه دهد؟ بیایید نگاهی به نمودار بیندازیم.

اتریوم در برابر بیت کوین افزایش میابد

جفت ETH/BTC با ۵.۵ درصد افزایش به ۰.۰۷۵۹ در ۱۰ می رسید، پس از سقوط به ۰.۰۷۲۰ در ۹ می. اتر تقریباً ۹.۷۵ درصد در برابر دلار افزایش یافت، در حالی که بیت کوین در همان دوره رشد مشابهی را تجربه کرد.

پس از اصلاحی که به مدت یک روز بازار کریپتو را تحت تأثیر قرار داد، این جفت افزایش یافت. این اصلاح اتر را به بدترین سطح خود از ژانویه ۲۰۲۲ کاهش داد، در حالی که بیت کوین برای اولین بار در ۱۰ ماه گذشته به زیر ۳۰۰۰۰ دلار سقوط کرد.

در بازارهای سنتی نیز وضعیت به همین منوال است. شاخص اصلی ایالات متحده S&P 500 (SPX) نیز با ۳.۲ درصد کاهش به پایین ترین سطح سال ۲۰۲۲ رسید.

از سوی دیگر، دلار به بالاترین سطح خود در دو دهه اخیر رسیده است و موقعیت “پناهگاه امن” خود را در جریان آشفتگی بازار تقویت کرده است. استیبل کوین های وابسته به دلار افزایش مشابهی در تقاضا را تجربه کرده اند.

به نشانگرهای فنی علامت شکست می دهد

جفت ETH/BTC به آزمایش خط روند افقی چند ماهه الگو نزدیک شد، که با افزایش اخیر مانند یک “مثلث صعودی” به عنوان مقاومت به نظر می رسید.

مثلث های صعودی، که معمولاً الگوهای معکوس هستند، تمایل دارند قیمت را در جهت روند قبلی هدایت کنند.

به عنوان یک قانون کلی تحلیل تکنیکال، عبور واضح از خط روند افقی بالایی، هدف سود معامله گران را تا حداکثر ارتفاع الگو به سمت بالا سوق می دهد.

در صورت بروز چنین شکستی، برابری ETH/BTC می تواند ۰.۱۱۰ BTC را هدف قرار دهد، یعنی ۵۰ درصد بالاتر از نرخ ارز فعلی.

رد شدن از خط روند افقی ممکن است منجر به رگرسیون این جفت به سمت خط روند پایین صعودی شود. این سطح که با میانگین متحرک نمایی ۵۰ هفته ای (موج قرمز) تلاقی می کند، ۰.۰۶۷ یا ۱۱.۲۵ درصد کمتر از نرخ ارز فعلی است.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط