اتریوم بار دیگر با خطر سقوط ۶۰ درصدی دیگری می شود

  • 29 خرداد 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 291 نفر


قیمت توکن بومی اتریوم، اتر (ETH) در ۱۸ ژوئن دوبارره سقوط کرد و به زیر ۱۰۰۰ دلار رسید، زیرا با وجود تعطیلات آخر هفته، فروش مداوم در بازار ارزهای دیجیتال ادامه داشت.

اتر به ۹۷۵ دلار رسید که پایین‌ترین سطح خود از ژانویه سال ۲۰۲۱ است و ۸۰ درصد ارزش خود را نسبت به بالاترین رکورد خود در نوامبر ۲۰۲۱ از دست داد. این کاهش در بحبوحه نگرانی‌ها در مورد افزایش ۷۵ واحدی نرخ پایه توسط فدرال رزرو ظاهر شد، حرکتی که هم ارزهای دیجیتال و هم سهام را به سمت قیمت سوق داد.

نیک، تحلیلگر Ecoinometrics با اشاره به اینکه فدرال رزرو به سختی افزایش نرخ بهره را آغاز کرده است، و برای ثبت، آنها نیز چیزی در ترازنامه خود نفروخته اند. “

سقوط اتریوم همچنان ادامه دارد

سرمایه‌گذاران و معامله‌گران در روزهای اخیر نگران قیمت اتر بوده‌اند، از ترس سقوط قاطع زیر ۱۰۰۰ دلار که باعث انحلال اجباری شرط‌های دارای اهرم انبوه شود. به نوبه خود، فشار منفی بیشتری بر اتریوم وارد می کند.

این ترس‌ها به دلیل Babel Finance و Celsius Network، یک جفت پلتفرم وام‌دهی ارزهای دیجیتال که برداشت‌ها را به دلیل نوسانات بازار متوقف کردند، ظاهر می‌شود.

پس از آن که Three Arrow Capital، یک صندوق تامینی رمزارز با مدیریت دارایی‌های ۱۰ میلیارد دلاری از ماه مه، نتوانست وثیقه‌های خود را برای پوشش شرط‌بندی‌های تند تأمین کند، تشدید شد. این اتفاق کمتر از یک ماه پس از سقوط یک پروژه ۴۰ میلیارد دلاری «استیبل کوین الگوریتمی» Terra رخ داد.

این رویدادها با برداشت عظیم سرمایه از اکوسیستم بلاک چین اتریوم همزمان شده است. مقدار کل قفل شده (TLV) باز کردن در دو بخش رخ داده است. ابتدا، TVL اتریوم در سراسر پروژه های DeFi پس از شکست Terra در ماه مه ۹۴ میلیارد دلار کاهش یافت و سپس تا اواسط ژوئن ۳۰ میلیارد دلار دیگر کاهش یافت.

CheckMate و CryptoVizArt، یک جفت تحلیلگر در Glassnode، یک پلتفرم تجزیه و تحلیل زنجیره ای، خاطرنشان کردند: رویداد اهرم زدایی که در جریان است به طور مشهودی دردناک است و شبیه به نوعی بحران مالی کوچک است.

قیمت ETH چقدر می تواند پایین بیاید؟

سیاست‌های جنگ‌طلبانه فدرال رزرو و انحلال مداوم بازار دی‌فای حاکی از حرکت‌های نزولی طولانی‌تر در بازار اتر است.

از منظر فنی، قیمت ETH باید ۱۰۰۰ دلار را به عنوان پشتیبانی روانشناختی خود به دست آورد، که اگر به سمت نزولی شکسته شود، می تواند ۸۳۰ دلار را به عنوان هدف بعدی خود داشته باشد. همین سطح در فوریه ۲۰۱۸ به عنوان مقاومت عمل کرد که قبل از کاهش ۹۰ درصدی به حدود ۸۰ دلار در دسامبر ۲۰۱۸ بود.

در همین حال، همانطور که کوین تلگراف قبلاً توضیح داد، اگر تصحیح اتر چیزی شبیه به چرخه نزولی آن در سال ۲۰۱۸ باشد، زمانی که کاهش به بیش از ۹۰ درصد رسید، ETH/USD می تواند تا ۴۲۰ دلار کاهش یابد.

نکته جالب این است که هدف نزولی ۴۲۰ دلاری به عنوان حمایت در آوریل-ژوئیه ۲۰۱۸ و مقاومت در آگوست-سپتامبر ۲۰۲۰ مؤثر بود.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط