اتحادیه اروپا بانک های روسی را از سوئیفت حذف می کند

  • 8 اسفند 1400
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 495 نفر
اتحادیه اروپا بانک های روسی را از شبکه سوئیفت حذف می کند


اتحادیه اروپا بانک های روسی را از شبکه سوئیفت حذف می کند

کمیسیون اروپا اعلام کرد که تعدادی از بانک‌های روسی را از سیستم پیام‌رسانی انجمن جهانی ارتباطات مالی بین بانکی سوئیفت (SWIFT) حذف می‌کند تا از ظرفیت روسیه برای انجام پرداخت‌های بین‌مرزی جلوگیری کند.

در بیانیه مشترک منتشر شده توسط کمیسیون اروپا، رهبران فرانسه، آلمان، ایتالیا، بریتانیا، کانادا و ایالات متحده بر منافع مشترک خود در دفاع از اوکراین در برابر جنگ علیه روسیه تاکید کردند:

ما روسیه را مورد بازخواست قرار خواهیم داد و به طور جمعی تضمین خواهیم کرد که این جنگ یک شکست استراتژیک برای پوتین است.

کمیسیون اتحادیه اروپا ضمن محکوم کردن اقدام ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه برای محاصره سراسر اوکراین، متعهد شد که مجموعه ای از اقدامات را برای منزوی کردن روسیه از سیستم مالی بین المللی انجام دهد.

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا، اورسولا فون در لاین، پنج اقدام پیشگیرانه را علیه مقامات روسیه اعلام کرد که با حذف تعداد نامعلومی از بانک های روسی از سیستم پیام رسانی سوئیفت آغاز شد.

این امر آنها را از فعالیت در سرتاسر جهان باز خواهد داشت و به طور مؤثر صادرات و واردات روسیه را مسدود خواهد کرد.

کمیسیون اتحادیه اروپا علاوه بر قطع روابط روسیه با سوئیفت، «دارایی‌های بانک مرکزی روسیه را فلج می‌کند» و مانع مالی دیگری برای بانک مرکزی روسیه برای انحلال دارایی‌ها ایجاد می‌کند. در مورد اقدام سوم، کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرد:

ما متعهد به اتخاذ تدابیری برای محدود کردن فروش شهروندی – به اصطلاح پاسپورت‌های طلایی – هستیم که به روس‌های ثروتمند مرتبط با دولت روسیه اجازه می‌دهد شهروند کشورهای ما شوند و به سیستم‌های مالی ما دسترسی پیدا کنند.»

کمیسیون اتحادیه اروپا به زودی یک کارگروه فراآتلانتیک را راه اندازی خواهد کرد تا از اجرای موثر همه تحریم ها اطمینان حاصل کند که هدف اصلی آن مسدود کردن دارایی های مقامات روسیه در خارج از کشور، نخبگان و اعضای خانواده آنها است. به عنوان پنجمین اقدام، کمیسیون قصد دارد هماهنگی در برابر اطلاعات نادرست و سایر اشکال جنگ ترکیبی را افزایش دهد.

در حالی که بازارهای جهانی به اعمال محدودیت های مالی جدید بر روسیه ادامه می دهند، گزارش کوین تلگراف از ۲۴ فوریه نشان می دهد که چگونه میلیاردرهای روسی می توانند به طور بالقوه هرگونه تحریمی را که توسط رهبران جهان با استفاده از ارزهای رمزنگاری شده دور بزنند.

نکته‌ای که باید امروز بعدازظهر به آن گوش داد این است که آیا این تحریم‌ها شامل ممانعت روسیه از سیستم پیام‌رسانی سوئیفت می‌شود که تقریباً تمام تراکنش‌های مالی بین‌المللی را قطع می‌کند.

اگر فردی ثروتمند نگران مسدود شدن حساب‌هایش به دلیل تحریم‌ها باشد، می‌تواند ثروت خود را در بیت کوین نگه دارد تا از چنین اقداماتی در امان بماند.

اکنون که بانک‌های روسی در خطر محرومیت از شبکه مالی بین‌المللی سوئیفت هستند، رمزارز ممکن است کلیدی برای فرار افراد ثروتمند از تحریم‌ها باشد.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط