آیا بیت کوین تسلیم شده است ؟

  • 1 اردیبهشت 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 215 نفر


داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهند که تلاش در اوایل صبح توسط گاوهای بیت کوین (BTC) برای شکست به بالای ۴۲۰۰۰ دلار توسط خرس‌ها رد شد و منجر به عقب نشینی به حداقل روزانه ۴۰,۸۲۵ دلار شد قبل از اینکه قیمت به بالای ۴۱,۰۰۰ دلار بازگردد.

تلاش معامله گران برای ایجاد حرکت صعودی پایدار در ۲۰ آوریل پس از کاهش قیمت ها در جلسه معاملاتی بعد از ظهر در سراسر بازار ارزهای دیجیتال ادامه یافت و به نظر می رسد ApeCoin (APE) یکی از معدود توکن هایی است که رکود فعلی بازار را به چالش می کشد.

در اینجا نگاهی داریم به آنچه که چندین تحلیلگر بازار در مورد ضعف بیت کوین می گویند و معامله گران به چه سطوحی به عنوان نقطه خوبی برای باز کردن موقعیت های جدید نگاه می کنند.

نهنگ ها نزدیک به ۴۰۰۰۰ دلار جمع می کنند

طبق گفته شرکت داده های زنجیره ای Whalemap، حجم قابل توجهی در نزدیکی سطح قیمت ۴۰۰۰۰ دلار وجود دارد.

تحلیلگران می گویند که بیشتر بازار در حال حاضر تسلیم شده است

مشابه مشاهدات انجام شده توسط Whalemap، تحلیلگران گلس‌نود خاطرنشان کردند که «مقدار زیادی از عرضه کوین بین ۳۸۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰ دلار دوباره جمع‌آوری شده است، که محدوده قیمت اولیه تجمیع بازار فعلی است.»

وقتی داده‌ها بین دارندگان بلندمدت (LTH) و دارندگان کوتاه‌مدت (STH) تجزیه می‌شوند، که با آستانه نگهداری ۱۵۵ روزه تعیین می‌شود، تنها تعداد کمی از STH‌هایی که بین ۵۰۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ دلار خریده‌اند همچنان نگه دارند. بیشتر «خریداران برتر» احتمالاً قبلاً تسلیم شده اند.

طبق گفته گلس‌نود، درصد زیادی از تقاضای فعلی STH «بین ۳۸۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ دلار دسته‌بندی می‌شود که تأیید می‌کند که سرمایه‌گذاران همچنان ارزش را در این محدوده قیمتی می‌بینند».

طبق گفته گلس‌نود، این واقعیت که ۱۵.۲ درصد از بیت‌کوین در اختیار LTH‌ها در حال حاضر ضرر دارد، نشان می‌دهد که بسیاری از LTH‌ها در آخرین اصلاحات بازار «محروم شدند»، نتیجه‌ای که معمولاً «در پایان» دیده می‌شود. بازارهای نزولی را روی صحنه می‌برند، که بیشتر آن‌ها قبل از یک رویداد تسلیم نهایی رخ داده است.»

گلس‌نود این فرضیه را مطرح کرد که برخی از ضعف‌های فعلی در بازار می‌تواند ناشی از ترس از تسلیم بیشتر باشد، که باعث می‌شود معامله‌گران در حاشیه منتظر بمانند تا چنین رویدادی رخ دهد.

گلاسنود گفت،

با این حال، در ظاهر، به نظر می رسد که بخش عظیمی از بازار از قبل تسلیم شده است، به شیوه ای آماری قابل توجه، و جریان انعطاف پذیر تقاضا بین ۳۵۰۰۰ تا ۴۲۰۰۰ دلار بی سر و صدا این سمت فروش را به طور کامل جذب کرده است.

بیت کوین باید سطح ۴۱۳۰۰ دلار را حفظ کند

کاربر توییتر، «آبنسا» گفت که قیمت بیت کوین باید به بالای ۴۱۳۰۰ دلار برسد تا الگوی معکوس سر و شانه در نمودار ۴ ساعته تکمیل شود.

به گفته Abnessa، بیت کوین در حال حاضر “در تلاش است تا این سطح را پس از شکست شکست خورده حمایت/مقاومت (S/R) پس بگیرد.”

برای ایجاد حالت صعودی، بیت‌کوین باید «با موفقیت S/R خط روند نزولی فعلی را برگرداند» و «حمایت را تا خط گردن سبز بازیابی کند»، بنابراین تنظیمات معکوس سر و شانه‌ها را تکمیل کند.

در صورت نزول، یک آزمایش مجدد ناموفق ۴۱۳۰۰ دلاری منجر به “شکست در زیر پرچم خرس” می شود و “همچنین به معنای چرخش S/R مقاومت گوه در حال افزایش به عنوان پشتیبانی است.” اگر این اتفاق بیفتد، Abnessa یک “هدف حداقل ۳۵,۰۰۰ دلاری” را می بیند.

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر به ۱.۹۰۹ تریلیون دلار و نرخ تسلط بیت کوین ۴۱.۱ درصد است.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط