آیا بیت کوین به ۲۵ هزار دلار میرسد ؟

  • 13 اردیبهشت 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 451 نفر


یکی از معامله‌گران می‌گوید که بیت کوین (BTC) ممکن است به «بازار نزولی» خود ادامه دهد، با این امید که بازگشت دلار آمریکا به زودی باعث بهبود عملکرد قیمت بیت‌کوین شود.

در آخرین به‌روزرسانی یوتیوب خود در ۲ می، میشائل ون د پوپ، یکی از مشارکت‌کنندگان کوین‌تلگراف، استدلال کرد که افزایش کنونی دلار زیاد طول نخواهد کشید.

بازگشت قدرت دلار

بیت کوین همچنان تحت فشار است زیرا سهام و ارزهای دیجیتال به طور یکسان با واقعیت تغییر سیاست بزرگ از سوی فدرال رزرو ایالات متحده روبرو هستند.

با توجه به اعلام این هفته، فدرال رزرو یک بار برای همیشه به دوره “پول رایگان” از زمان سقوط کووید در مارس ۲۰۲۰ پایان می دهد – و دارایی های ریسک باید اولین آسیب باشند.

سقوط کووید شاهد اوج قبلی در شاخص دلار آمریکا (DXY) بود که پس از آن کاهش یافت زیرا بیت کوین بازارهای ارزهای دیجیتال را به بالاترین حد خود رساند.

از آن زمان این همبستگی معکوس یک بار دیگر تغییر کرد، و اکنون، با DXY در بالاترین سطح بیست سال گذشته، کریپتو در پایان دردسر است.

با این حال، ون دی پوپ خاطرنشان می کند که در مقایسه با دوره های افزایشی قبلی DXY، بیت کوین به میزان قابل ضرر کمتری داشته است. برای مثال، در سال ۲۰۱۴، BTC/USD بیش از ۸۰ درصد کاهش یافت، در حالی که این کاهش از بالاترین رکورد خود در نوامبر ۲۰۲۲ تاکنون تنها به حداکثر ۵۵ درصد رسیده است.

او اظهار داشت: «در حال حاضر، ما این قدرت ضمنی را می‌بینیم، و من فکر می‌کنم که دلار در حال وارد شدن به دوره‌ای است که ما در حال انجام این حرکت هستیم.

با این وجود، ون دی پوپ گفت، “بازار نزولی بیت کوین ممکن است ادامه یابد” و اگر چنین باشد، اکنون اهداف نزولی از ۳۰۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دلار فراتر می رود.

“افراط در حدس و گمان گسترده”

تحلیلگران محبوب همچنان از قدرت پایدار بیت کوین پس از یک دوره دردناک آینده حمایت می کنند.

مایک مک‌گلون، استراتژیست ارشد کالا در بلومبرگ اینتلیجنس، در ۲ می، در گفتگو با اسکات ملکر، مجری پادکست Wall of All Streets، گفت که بازنشانی بازارهای رمزنگاری و سنتی «از قبل در حال انجام است».

«این جزر و مد افراطی از زیاده روی های سفته بازی در همه بازارها است. کریپتوها فقط یک شاخص پیشرو عالی بودند و اکنون ما در حال حذف جزر و مد هستیم و این یک سوال است که تا کجا.”

همانطور که قبلاً، مک گلون پیش بینی کرد که بیت کوین در نهایت از تحولات آینده سود خواهد برد.

او افزود: «من فکر می‌کنم این بخشی از محرکی است که بقیه مازادهای موجود در بازار، به ویژه سهام، را از بین می‌برد و سپس بیت‌کوین جلوتر خواهد آمد».

بر اساس داده های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، BTC/USD در زمان نگارش این مقاله با قیمت ۳۸۹۰۰ دلار معامله شد.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط